MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE Avicii - Without You (Zwrot Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ALTERNATIVE Avicii - Without You (Zwrot Remix) (/temat-alternative-avicii-without-you-zwrot-remix)



Avicii - Without You (Zwrot Remix) - Zwrot - 28.09.2017

Cześć, opinie i uwagi mile widziane.




RE: Avicii - Without You (Zwrot Remix) - Bordi - 28.09.2017

Co do oryginału... strasznie nie podobają mi się "struktury" odśpiewywanych zwrotek w wokalu, dlatego nie będę oceniał utworu pod względem remixu.

Fajnie, że wykorzystałeś więcej klasycznych dźwięków (dzwonki i organy) - wprowadza to trochę pewną nitkę 'tajemniczości'. Wokal jest dobrze osadzony w miksie. Odpowiednia equalizacja ścieżek i poziom głośności. Jest trochę nudno... ale nie oceniam zamysłu ;) Nie podoba mi się barwa kick'u i clap'u


RE: Avicii - Without You (Zwrot Remix) - rikeve - 6.10.2017

dla mnie to magia

_______________
our side


RE: Avicii - Without You (Zwrot Remix) - defol - 3.11.2017

Kwestie techniczne poprawnie. Ale bez wokalu to podkład bardziej pasuje jako tło do średniej gry komputerowej.
Taki wokal to ze zwykłym pianem będzie znośnie brzmiał.
Nie podoba mi się.


RE: Avicii - Without You (Zwrot Remix) - Shabboo Harper - 5.11.2017

Jest pewien "zgrzyt" w generalnej prezencji tegoż Remix'u; nie jest zbyt drastyczny, niemniej wobec tak specyficznej (donośnej/dramatycznej wręcz) interpretacji liryki Twój podkład brzmi zbyt "konfliktowo"; "przeciwnie" melodyjnie. Nietrudny Sound Design, w klimacie Smooth Trap'u, jawi się dziwnie obok wokalu Sandro. Naturalnie, to Twój zamysł, który szanuję; wszelako brakuje mi w tym pewnej spójności; jedności. Zwrot, technicznie jest całkiem przyzwoicie... ^D


RE: Avicii - Without You (Zwrot Remix) - BiggySee - 9.11.2017

Sam wokal ma więcej mocy niż podkład który jest jak z innej bajki.
Połączenie niestety nie trafione, dużo lepiej by brzmiał podkład bez tego wokalu.
Brakuje kilku elementów. Taki wokal powinien płynąć z podkładem. A tu dzieje się dużo magii.
Jest ambitnie ale nie pasuje do tego wokalu.


RE: Avicii - Without You (Zwrot Remix) - Zwrot - 12.11.2017

Shabboo - chciałbym coś wynieść z twojego komentarza na przyszłość, dlatego mam takie pytanie: dlaczego sądzisz, że w połączeniu z wokalem mój bit brzmi "zbyt konfliktowo"? Nie spodziewałem się też odebrania mojego podkładu jako "dramatyczny", no ale może coś w tym jest.

BiggySee - już jako druga osoba piszesz, że dzieje się tu magia, nie uważam, żeby było to zbyt przekombinowane. Te brakujące elementy to pewnie aranż (ale ten trop kłóci się ze wspomnianą magią), czy może coś jeszcze?


RE: Avicii - Without You (Zwrot Remix) - Shabboo Harper - 14.11.2017

Cytat:"Shabboo - chciałbym coś wynieść z twojego komentarza na przyszłość, dlatego mam takie pytanie: dlaczego sądzisz, że w połączeniu z wokalem mój bit brzmi "zbyt konfliktowo"?

Tempo Bit'u, według mnie, nie stroi z wokalem; ten jest bardziej wartki niż nieśpieszny, spokojny podkład o osobliwym, nader obfitym w swej treści nut, wydźwięku. Wszelako w przypadku Trap Music takowy Sound Design brzmi oryginalnie. Tak więc, w powyższej kwestii (technicznie) melodia "nie klei się" z głosem Sandro. Te faktory winny być finezyjnie "spięte"; właściwie skompresowane. :)

Cytat:"Nie spodziewałem się też odebrania mojego podkładu jako "dramatyczny", no ale może coś w tym jest."

W moim komentarzu "dramatyczny" tyczył... "interpretacji liryki". ;D

Zwrot, trzymam kciuki za Twe kolejne projekty. Beer