MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Oh P Beatz - Rainy Day Trip (/temat-hip-hop-oh-p-beatz-rainy-day-trip)



Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Overpaweu - 4.10.2017

Witam wszystkich
Wrzucam dzisiaj nową rzecz - sporo syntezatorów, których tworzenia dopiero się uczę, więc krytyka wskazana, żebym wiedział na co zwrócić uwagę w przyszłości.
Zapraszam do odsłuchu i podzielenia się opiniami.




RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - wisnia2a - 6.10.2017

Linia mocno niskiego basu za bardzo tłumi całokształt. Szczególnie perkusja jest za mało wyrazista. Melodia syntezatorów daje fajny klimat "paraboli" (jak dla mnie). Ogólnie podoba mi sie.


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Overpaweu - 6.10.2017

Cytat: Linia mocno niskiego basu za bardzo tłumi całokształt. Szczególnie perkusja jest za mało wyrazista. Melodia syntezatorów daje fajny klimat "paraboli" (jak dla mnie).

Z parabolą masz rację. Co do perkusji to jeszcze nad nią popracuję, w przypadku gdyby ktoś chciał nawinąć do tego, chociaż u mnie w samochodzie ładnie łupie. :D

Cytat:a co to jest

A o co chodzi?


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - tks21 - 6.10.2017

Wydaje mi się jednocześnie, że dużo się dzieje jak i mało (sprzeczne wiem) Klimat bardzo ciekawy podobają mi się te voice'y i bass. Melodia zdecydowanie na plus. Pasuje mi to na przejażdżkę nocą po mieście. Gdybym nakręcił teledysk to widziałbym jakiegoś rapera albo Ciebie jadącego autem właśnie nocą a na końcu nakręciłbym bym jakiś klub nocny i oczywiście panienki (striptease np.). Dobrze Ci całkiem idzie. 5/5. Mi siadło.


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Overpaweu - 6.10.2017

Teraz dopiero słyszę ile tego bassu jest i kiepsko strasznie to brzmi - pośpiech gubi


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - tommbeat@95 - 13.10.2017

jo! ten basik zniszczył ci numer - niesamowicie zamula traczek. to pianinko też jest za ostre i perka przepada. w sumie jest tak słabo słyszalna ze ja nie czuje kopa. popracuj nad poziomami bo te brzmienia jako caly numer zapowiadają się calkiem dobrze. ^P


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Tech.Nixa - 14.10.2017

Bass trochę za bardzo buczy jak dla mnie i przez to przymula resztę tracka, a jego samego źle słychać na tle innych ścieżek, średnio mi pasuje to przyspieszenie go przed beatem. Synthy są fajne melodycznie ale brakuje im jakiegoś życia i mogłyby być bardziej zróżnicowane jeżeli chodzi o efekty, nie wiem jak jest w rzeczywistości ale chodzi mi o to aby uzyskać jakieś kontrasty między tymi synthami i na pewno track by dużo zyskał. Perkusja wydaje mi się trochę za cicha i za mało wyraźna zwłaszcza kick który jest trochę płaski. Ogólnie utwór ma potencjał i bardzo podobają mi się np. vocale ale ogólnie gdyby jeszcze nad nim trochę posiedzieć to wyszedłby naprawdę fajny utworek. Na ten czas miałam wrażenie, że słucham wersji demo bo też przydałoby się wprowadzić jakieś urozmaicenia, może inne dźwięki czy melodie ale po jakimś czasie robi się monotonnie.
Niemniej jednak słuchało się przyjemnie.
Pozdr. :) !


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Overpaweu - 14.10.2017

Popracuje nad nim jeszcze i wrzucę


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Maciek - 14.10.2017

To pianinko jest świetne - jego wejście i wyjście również. Reszta dźwięków też niczego sobie i chciałbym nie powtarzać poprzedników, ale przyznać muszę że bas jest najsłabszym ogniwem. Może jeszcze delikatny swing na perkusji by nie zaszkodził... I tak jest to numer górujący nad większością wrzucanych do netu... bardzo mocne 4


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Overpaweu - 23.10.2017




RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Rumush - 23.10.2017

Nie załapałem się na poprzednią wersję, więc nie mam porównania.

Takie future bassowe dźwięki wybrałeś i ładnie się komponują. Z perki za to została kompresorem wyciśnięta dusza plus pogłos na werblu jest taki pudełkowy. Ogólnie można by coś z bitu wyciągnąć, ale jak na razie brzmi przeciętnie.


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Overpaweu - 23.10.2017

Jeszcze niczego mi się tak ciężko nie miksowało, może kiedyś zrobię to tak jak powinno być. Dzięki wszystkim


RE: Oh P Beatz - Rainy Day Trip - Rumush - 23.10.2017

Tak dodam tylko, że czasami warto odpuścić bity. Ja często się męczyłem z miksem i zmarnowałem dużo czasu bez żadnego efektu. Klucz tkwi w kompozycji dźwięków, tonacji itp. (bass łatwiej miksować w innych tonacjach ze względu na fizykę, jeżeli chce się utrzymać konkretną moc). Jak dźwięki są dobrze dobrane to miks leci szybko. Zawsze możesz jakiś sampel wyciąć z tego co zrobiłeś i nowe bębny ułożyć itp.