MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Shadowfinder - Bifrost - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Shadowfinder - Bifrost (/temat-ambient-shadowfinder-bifrost)



Shadowfinder - Bifrost - shadowfinder - 9.10.2017

Hejki

taki raczej minimalistyczny dark ambient...wiem wiem, musze znowu posluchac Wasze utwory - jakos ostatnio malo to robilem...haha.

dzieki za przesluchanie oraz komentarze, like'i, share itd itd

Wstawiam link bo jakos soundcloud tagi nie dzialaja - czy Wy tez macie ten problem tutaj na musicproducers?

https://soundcloud.com/shadowfinder/shadowfinder-bifrost

Trzymajcie sie i milego sluchania :D


RE: Shadowfinder - Bifrost - Burning Car - 9.10.2017

Fajna harmonia.Klimat- taki muzyczny horror, a na koniec fajne odpłynięcie i nastrój jak z "opowieści z krypty" . Super.


RE: Shadowfinder - Bifrost - CaffeineMC - 14.10.2017

niebanalnie, czysto, klimatowo, ale czy "ambient" to najtrafniejsze określenie? 5/5


RE: Shadowfinder - Bifrost - PureInstinct - 15.10.2017

Też nie zgodzę się, ze to ambient. Bardziej dark/minimal Techno.
Klimat jak najbardziej świetny, dzwony kościelne ładnie wprowadzają w stan horroru/śmierci/grozy. Reszta palety dźwięków także dobrze usytuuje historię, jak i atmosferę.
Idąc dalej nie podobają mi się perkusjonalia (może dlatego, że dla mnie era analogowych perksów ala 80'/90' się skończyła :D) Jedynie stopa jest bardzo cieplutka i ładnie brzmi, chociaż do dobrego groovu to za mało, robi się troszkę zbyt odrębna od reszty i męczy po czasie. (Polecam jakąś lekką kompresję z resztą perskusjonaliów, by ją trochę skleić z resztą i z 'ziemią', może i także trochę przyciszyć).
Bass bardzo ładnie gra, choć dodał delikatną warstwę suba, bo w górnej partii jej melodii czuć już jego brak. Zwiększyło by to jeszcze bardziej groove, moc i atmosferę całej grozy.

Ale i tak dla mnie dobra robota, chociaż dziwię, że to arpeggio na końcu dopiero się ukazało, bo jest także świetne! :)


RE: Shadowfinder - Bifrost - Mandalar - 15.10.2017

No nie wiem, ja to jakiś inny jestem ;) Dla mnie to jest pogodny, optymistyczny utwór. Przyjemnie pląsający ładną melodię kontrabas. Taki trochę radosny marsz w podziemiach ;)


RE: Shadowfinder - Bifrost - shadowfinder - 20.10.2017

Ciesze sie tak pozytywnym odbiorem, dziekuje Wam! :-) tak, bardziej to dark ambient/techno, zgadzam sie. Zaskakujaca opinia Mandalar ze pozytywny utwor haha. Raczej mialo to byc cos ponurego, mrocznego...;-)


RE: Shadowfinder - Bifrost - Mandalar - 20.10.2017

Może to dlatego, że słucham przez pryzmat kontrabasisty :) Jakbym miał grać tę skoczną melodię to z pewnością buzia by mi się sama uśmiechała :D


RE: Shadowfinder - Bifrost - shadowfinder - 21.10.2017

Mandalar: no to teraz rozumiem :-)


RE: Shadowfinder - Bifrost - Mocade - 28.10.2017

Całkiem przyzwoity nocny rytm z lekko chaotyczną melodią, przypomina mi trochę "Ital Tek - Archaic". Kradnę i dodaję do swojej nocnej playlisty. Pozdrawiam.


RE: Shadowfinder - Bifrost - Shabboo Harper - 31.10.2017

Hey Shadowfinder. To przystępny utwór z lekkim rysem Jazz'u o czym świadczy obecność efektownie "skreślonego" Bass'u. Tenże przynosi całości trafny swing. Projekt w "korowodzie" wstrzemięźliwych dźwięków prezentuje się zgrabnie acz również nie czuję, iż jest to "Dark Ambient". Nie jest dostatecznie ponuro, mrocznie; z właściwym odcieniem melancholii... Twój "Bifrost" wyraża się w pewnym stopniu mistycznie "rześko", wręcz temperamentnie. Technicznie czysto i klarownie acz miks, mimo iż jest ogarnięty to brzmi trochę zbyt cicho (sugeruję byś mocniej skompresował Hi Hat'y; zbyt rażąco cykają; nadto złagodził Kick). Aranż niestety nie zachwyca (mnie); skromnie się dzieje. ^^ Incydentalne Fx'y wobec przewodniego "pulsu" tematu kreują pewien niedosyt. Myślę, iż w powyższym kształcie to świetny fundament godny wzbogacenia o choćby chwilową defigurację Beat'u (Break z atmosferyczną paralelą do mitologii nordyckiej) lub też "garścią" intrygujących Fx'ów wokalnych tak by zdredukować monotonię obecnych tonów. Naturalnie the choice is yours... ;D