MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) (/temat-house-kshmr-ft-sidnie-tipton-wildcard-ns-remix)



KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - nsboy - 15.10.2017


Witajcie :)
Przedstawiam wam mój najnowszy remix, oceńcie czy wam się podoba i co by trzeba zmienić :) Pozdrawiam !


Zły dział, przenoszę

Wystawiono 15:33:24 dnia 27.10.2017 przez Knifeman



RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - Mandalar - 15.10.2017

Podobają mi się melodie i brzmienia. Przyjemnie się słucha, dobry, płynny aranż. Fajnie buja, jest finezja, tańczyłbym :)
Zastanawiam się czy nie powinno być trochę więcej basu. I trochę ginie perkusja.


RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - Pedri - 15.10.2017

Siema,
powiedziałbym, że sam utwór ma dobrą atmosferę, ale wokal z Wildcarda mało do niego pasuje, brzmi jakby zupełnie wyrwany z innego utworu, a do tego chyba momentami fałszuje.
Intro dobrze się zaczyna, vocal chop z intra trochę bardziej bym utopił w tle. Pianino spoko, w clapie osobiście bym odjął trochę z niższych częstotliwości, bo jakby to powiedzieć za mocno coś uderza w nie 200-500hz. Nad buildupem mogłeś trochę bardziej popracować, słychać prosty snare i chyba FX z Kshmr banka do sylentha (te rosnące bańki). Sam buildup za głośny w porównaniu do dropa. W dropie za dużo sidechaina, później wchodzące plucki fajnie grają, do tego jakiś loop z bębnami pewnie też z Kshmr packa, ja bym spróbował coś innego tam dać, może jakieś hihaty. Generalnie spoko nuta, ale jest trochę niedociągnięć, ode mnie 4


RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - Mandalar - 15.10.2017

(15.10.2017, 19:01)Pedri napisał(a): (...) ale wokal z Wildcarda mało do niego pasuje, brzmi jakby zupełnie wyrwany z innego utworu, a do tego chyba momentami fałszuje. (...)
Może się nie znam, ale dla mnie wokal tu świetnie siedzi stroi po całości.
W 1:52 pojawiają się wyrafinowane dysonanse, które tworzą ciekawe interwały w pionie.


RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - nsboy - 15.10.2017

Wszystkim dziękuje za opinie !


RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - PureInstinct - 15.10.2017

W twojej wersji wokal fajnie dynamizuje te akordy legato, chociaż sam drop zostawia wiele do życzenia. Jest trochę pusty pod bassem i nad nim. Delikatnie wzmocniony sub przydałby się doskonale - a sam bass lekko wywindował bym EQ przed midem trochę wyżej (rozjaśnił, wyostrzył), by nabrał więcej mocy w teksturze utworu.
Stopie brakuje dołu i działa za dużym sidechainem na reszcie - chociaż i tak świetnie buja. :)

Jednak i tak to dobry remix, oby tak dalej!
Powodzenia!


RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - Revnotes - 16.10.2017

Tonacja jest niepewna (np. fragment od 4:10), czasem warto odpuścić sobie jakiś element, żeby nie psuć ogólnego wrażenia. Podobnie rzecz ma się z wszelakimi przejściami, jak koniec intro i wejście wokalu, owszem zaskakują, ale nie do końca pozytywnie. Natomiast drop jest prosty, ale zdecydowanie na plus względem całości. Remix ma potencjał na więcej.


RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - Stroke - 18.10.2017

Mi ten wokal też nie siedzi specjalnie na tym tracku. Drop bez energii i bassu, może jakbyś wykorzystał rolling bassline to trochę by wypełniło miks?


RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - nsboy - 18.10.2017

No być może tak, ale szczerze to mam problem z tym basem żeby lepiej wybrzmiewał :(


RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - michxxy - 18.10.2017

Mi się podoba partia akordów i do tego ten spokojny vox. Reszta może być ale saw wykańcza - mogłeś się z nim pobawić wiecej na pitczu. Perkusyjne za słabe, jakieś takie znikające w tym szumie. Bas tak jak napisano do poprawy - użyj ekłalizera i podbij szeroko dołu a potem obetnij do 25 herzów. Powinno być spoko.


RE: KSHMR ft. Sidnie Tipton - Wildcard (NS Remix) - XTH - 18.10.2017

Remix mi się podoba, jest bardzo przyjemny, tylko w refrenie dla mnie kickstart lub jakiś inny efekt "pompki" jest ciutek za głęboki co zbyt eksponuje kick. Ale oceniam to jak najbardziej pozytywnie i na 5 zasługuje choć by ze względu na prace którą zapewne włożyłeś