MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Kilka szybkich pytań - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Kilka szybkich pytań (/temat-fl-studio-fl-studio-kilka-szybkich-pyta%C5%84)

Strony: 1 2 3


FL Studio: Kilka szybkich pytań - Fantasmagorian - 15.10.2017

Cześć, czy jest taka możliwość aby ustawić kursor przesuwający się po wciśnięciu play w obszarze roboczym, tak aby stał w miejscu a przesuwał się tylko ekran roboczy (playlista)? Albo chociaż aby jak kursor dojdzie do krawędzi ekranu to aby obszar roboczy playlisty podążała za nim?
Jak na razie mam tak, że kursor dochodzi do krawędzi ekranu i znika a wszystko stoi w miejscu. Muszę za każdym razem przesuwać ekran ręcznie.


RE: Kursor w obszarze playlisty - In-Tegral - 15.10.2017

Masz taką strzałeczkę skręconą w prawo, lekko przerywaną, gdzieś koło głównego zegara, zależy jak masz to ustawione, nazywa się to "Scrolls to reach time markers", musisz mieć ją włączoną, wtedy obraz będzie się poruszał za "muzyką" na playliście bez pomocy kursora.


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 15.10.2017

Dziękuję, nawet nie wiesz jak mi ułatwiłeś pracę...


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 15.10.2017

to jeszcze jedno pytanie, czy FL ma opcję aby wygenerować nuty na pięciolinii z piano rol?


RE: Kursor w obszarze playlisty - In-Tegral - 15.10.2017

Chyba nie ale nie jestem pewien, ale z tego co wiem, możesz wyrenderować do midi a potem przekonwerterować midi na nuty jakimś zewnętrznym programem, tak mi się coś obiło o uszy kiedyś, ale ręki za to uciąć nie dam.


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 15.10.2017

OK. Super. Jeszcze raz wielkie dziękuję :)


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 20.10.2017

Jeszcze jedno pytanie, czy da się w playliście w jakiś sposób blokować ścieżki?


RE: Kursor w obszarze playlisty - piral - 20.10.2017

Klikając prawym na dany track z playlisty wybierasz "lock to content".


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 20.10.2017

a co powoduje zaznaczenie tej opcji? Chodziło mi o to aby można było ścieżkę tak zablokować aby nie można było przeprowadzać żadnych edycji włącznie z przesunięciami.


RE: Kursor w obszarze playlisty - piral - 20.10.2017

To pewnie źle zrozumiałem. Jeśli dodasz pattern na dany track i go zablokujesz to wtedy możesz na nim jedynie dodawać ten jeden pattern, który dodałeś wcześniej.
Jedyną inną opcją zablokowania tracka jest "lock to size", wtedy nie można edytować rozmiaru tracka.


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 20.10.2017

Dzięki...


RE: Kursor w obszarze playlisty - DMNSound - 21.10.2017

(15.10.2017, 18:18)Fantasmagorian napisał(a): to jeszcze jedno pytanie, czy FL ma opcję aby wygenerować nuty na pięciolinii z piano rol?

W piano roll klikasz strzałkę w lewym górnym rogu, wybierasz: File/Export as score sheet. Zapisze Ci się w postaci nutek na pięciolini w pdf.


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 21.10.2017

Ogromne dzięki o to mi właśnie chodziło - szybko bym na to nie wpadł, że tak się da :)

Może jednak jest jakiś sposób na blokowanie ścieżek?


RE: Kursor w obszarze playlisty - piral - 21.10.2017

Jak chciałbyś je zablokować?


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 21.10.2017

Chodzi o to, że (nie wiem może mam zły nawyk) kiedy chcę być pewien czy dany patern z "A" jest aby na pewno przypisany do tracka z playlisty "B" to klikam na daną ścieżkę z playlisty i wtedy podświetla mi się patern do niej przypisany "C". Ale często zdarza mi się, że podczas klikania na tack z playlisty minimalnie przesuwa mi się. Chyba nie muszę pisać jakie to denerwujące... Od kilku dni staram się tego unikać... Chodzi mi o zablokowanie "B" w taki sposób aby nie były podatne na tego typu działania.

[Obrazek: ffa388b1ce58.png]


RE: Kursor w obszarze playlisty - piral - 21.10.2017

"Lock to content" w pewnym stopniu może rozwiązać twój problem, ale nie do końca no i też trzeba ciągle o nim pamiętać, albo ustawić sobie template z włączonym "lock to content" na 100 trackach z playlisty. Moim zdaniem idealne byłoby gdyby to wszystko było połączone (razem z mixerem), ale niestety tak nie jest i nie zanosi się na zmiany.


RE: Kursor w obszarze playlisty - In-Tegral - 21.10.2017

W sumie nie wiem po co ta funkcja jest Ci potrzebna, jak coś przesuniesz czy przestawisz, zawsze możesz cofnąć ruch.


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 21.10.2017

Pod warunkiem, że to w porę zauważę... Dzisiaj otwierając projekt zobaczyłem, że mam delikatnie poprzesuwane w czasie niektóre tracki. Wczoraj musiałem coś nieświadomie przesunąć. W takim przypadku cofnięcie tu już nic nie pomoże...


RE: Kursor w obszarze playlisty - piral - 21.10.2017

Tak na prawdę może to się zdarzyć w każdym DAW przy każdym projekcie. Szczególnie gdy często korzystasz z wyłączonej kwantyzacji lub ustawieniach typu "1/4 step".


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 21.10.2017

Właśnie piral, a może coś popróbować z kwantyzacją? Chodzi o minimalne przesunięcia podczas klikania na track...
:|