MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Kilka szybkich pytań - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Kilka szybkich pytań (/temat-fl-studio-fl-studio-kilka-szybkich-pyta%C5%84)

Strony: 1 2 3


RE: Kursor w obszarze playlisty - piral - 21.10.2017

Jak robię jakieś mikro zmiany przy ustawieniu "none" albo jakiś innych niż "line", to przełączam od razu na domyślne "line". Dzięki temu mam mniej problemów z jakimiś przesunięciami, właściwie to nie pamiętam kiedy by mi się coś niechcący przesunęło. Wiadomo, czasami się tą myszką kliknie wtedy gdy nie trzeba. :D


RE: Kursor w obszarze playlisty - Fantasmagorian - 21.10.2017

i tak będę robił. Dziękuję.


RE: Kilka szybkich pytań - DMNSound - 22.10.2017

Na playliście obok strzałki jest taka jakby "podkowa". Kliknij na nią i wybierz np "cell". Wtedy tracki będą przylegać do siatki na playliście i ciężej będzie je przypadkowo przesuwać podczas klikania.

Właśnie zauważyłem, że temat ma dwie strony i piral już Ci odpowiedział na to pytanie :)


RE: Kilka szybkich pytań - Fantasmagorian - 22.10.2017

mimo wszystko dziękuję za podpowiedzi :)


RE: Kilka szybkich pytań - Fantasmagorian - 26.10.2017

Czy jest możliwość zapisania w jakiś sposób samych paternów jako plik midi? Wiem, że jest opcja eksportu midi, ale jak eksportuję taki plik to zapisują mi się wszystkie ścieżki.
Mi chodzi o to aby zapisać sam konkretny patern, którego później będę mógł importować do innego projektu.


RE: Kilka szybkich pytań - In-Tegral - 26.10.2017

Wrzucasz nowy channel "Midi Out", potem kopiujesz dana rzecz z pianorolla do pianorolla na świeżym patternie do "Midi Out", export do midi, voila.


RE: Kilka szybkich pytań - Fantasmagorian - 26.10.2017

...przepraszam ale nie bardzo rozumiem


RE: Kilka szybkich pytań - In-Tegral - 26.10.2017

Wybacz, czasem ciężko mi zebrać wszystkie myśli i przekazać je w prosty sposób.

1. Odpal wtyczkę Midi Out
2. Weź melodie z patternu, którego chcesz
3. Odpal nowy pattern
4. Wklej tą melodie na nowym patternie na pianorollu wtyczki Midi Out
5. Zrenderuj Midi.


RE: Kilka szybkich pytań - Fantasmagorian - 26.10.2017

jest, super, udało się. Bardzo Ci dziekuję :)


RE: Kilka szybkich pytań - pumadesign - 26.10.2017

(21.10.2017, 18:03)piral napisał(a): "Lock to content" w pewnym stopniu może rozwiązać twój problem, ale nie do końca no i też trzeba ciągle o nim pamiętać, albo ustawić sobie template z włączonym "lock to content" na 100 trackach z playlisty. Moim zdaniem idealne byłoby gdyby to wszystko było połączone (razem z mixerem), ale niestety tak nie jest i nie zanosi się na zmiany.

witam , pytanie , jak ustawić za jednym zamachem "lock to content" dla wszystkich patternów ? ta opcja jest tylko możliwa podczas wyboru nowego projektu ??


RE: Kilka szybkich pytań - piral - 27.10.2017

Jedyna opcja to pomęczyć się kilka minut i na pustym projekcie zaznaczyć dla każdego tracka "lock to content" i potem zapisać ten projekt jako template.


RE: Kilka szybkich pytań - DMNSound - 27.10.2017

(26.10.2017, 19:29)Fantasmagorian napisał(a): Czy jest możliwość zapisania w jakiś sposób samych paternów jako plik midi? Wiem, że jest opcja eksportu midi, ale jak eksportuję taki plik to zapisują mi się wszystkie ścieżki.
Mi chodzi o to aby zapisać sam konkretny patern, którego później będę mógł importować do innego projektu.

Wydaje mi się, że używasz opcji "File/Export/Midi file" w głównym menu. Wtedy eksportuje się całosć. Jeśli chcesz wyeksportować jedną melodię, to wchodzisz w piano roll, klikasz Strzałka/File/Export as midi file.


RE: Kilka szybkich pytań - Fantasmagorian - 27.10.2017

Dzięki, tej metody jeszcze nie wypróbowałem. Jak na razie doskonale sprawdza się ta:

(26.10.2017, 19:48)In-Tegral napisał(a): (...)
1. Odpal wtyczkę Midi Out
2. Weź melodie z patternu, którego chcesz
3. Odpal nowy pattern
4. Wklej tą melodie na nowym patternie na pianorollu wtyczki Midi Out
5. Zrenderuj Midi.



RE: Kilka szybkich pytań - agro - 3.11.2017

Co do tych mikro przesunieć to klawisz backspace włącza równanie paternu "klocka" do siatki, to jest to oczym wcześniej wspiminali koledzy tylko ukryte w skrócie klawiszowym.


RE: Kilka szybkich pytań - piral - 3.11.2017

(3.11.2017, 19:27)agro napisał(a): Co do tych mikro przesunieć to klawisz backspace włącza równanie paternu "klocka" do siatki, to jest to oczym wcześniej wspiminali koledzy tylko ukryte w skrócie klawiszowym.

Czasami robi się w projekcie mikro przesunięcia celowo, a czasami chce się ich uniknąć. Szybka kwantyzacja może narobić więcej szkód w projekcie niż pomóc.


RE: Kilka szybkich pytań - agro - 4.11.2017

(3.11.2017, 22:40)piral napisał(a):
(3.11.2017, 19:27)agro napisał(a): Co do tych mikro przesunieć to klawisz backspace włącza równanie paternu "klocka" do siatki, to jest to oczym wcześniej wspiminali koledzy tylko ukryte w skrócie klawiszowym.

Czasami robi się w projekcie mikro przesunięcia celowo, a czasami chce się ich uniknąć. Szybka kwantyzacja może narobić więcej szkód w projekcie niż pomóc.

Tez przytrafiło mi się takie mikro przesuniecie, od tamtego czasu używam świadomie skrótu backspace gdy np kombinuje coś w pianorollu, przełącznik działa również na siatkę w playliście, natomiast nie rozumiem twojego nawiązania piral :)


RE: Kilka szybkich pytań - piral - 4.11.2017

(4.11.2017, 1:14)agro napisał(a):
(3.11.2017, 22:40)piral napisał(a):
(3.11.2017, 19:27)agro napisał(a): Co do tych mikro przesunieć to klawisz backspace włącza równanie paternu "klocka" do siatki, to jest to oczym wcześniej wspiminali koledzy tylko ukryte w skrócie klawiszowym.

Czasami robi się w projekcie mikro przesunięcia celowo, a czasami chce się ich uniknąć. Szybka kwantyzacja może narobić więcej szkód w projekcie niż pomóc.

Tez przytrafiło mi się takie mikro przesuniecie, od tamtego czasu używam świadomie skrótu backspace gdy np kombinuje coś w pianorollu, przełącznik działa również na siatkę w playliście, natomiast nie rozumiem twojego nawiązania piral :)

Nie sądziłem, że piszesz o backspace.


RE: Kilka szybkich pytań - pumadesign - 21.11.2017

(27.10.2017, 0:21)piral napisał(a): Jedyna opcja to pomęczyć się kilka minut i na pustym projekcie zaznaczyć dla każdego tracka "lock to content" i potem zapisać ten projekt jako template.

pytałem na poważnie , mam kilka projektów w których chciałbym tak zrobić ... a właściwie we wszystkich na których teraz pracuję a nie będę przecież przenosił wszystkiego na nowe , nie było tego problemu w starszych wersjach FL


RE: Kilka szybkich pytań - piral - 21.11.2017

(21.11.2017, 0:40)pumadesign napisał(a):
(27.10.2017, 0:21)piral napisał(a): Jedyna opcja to pomęczyć się kilka minut i na pustym projekcie zaznaczyć dla każdego tracka "lock to content" i potem zapisać ten projekt jako template.

pytałem na poważnie , mam kilka projektów w których chciałbym tak zrobić ... a właściwie we wszystkich na których teraz pracuję a nie będę przecież przenosił wszystkiego na nowe , nie było tego problemu w starszych wersjach FL

Odpowiedziałem poważnie.
O jak bardzo starych wersjach FLa mówisz? O tych gdzie zamiast tracków na playliście były patterny? Albo było jedno i drugie? To nie jest problem, to jest nowość, która jest od dość dawna standardem w FLu.


RE: Kilka szybkich pytań - pumadesign - 21.11.2017

(21.11.2017, 18:28)piral napisał(a):
(21.11.2017, 0:40)pumadesign napisał(a):
(27.10.2017, 0:21)piral napisał(a): Jedyna opcja to pomęczyć się kilka minut i na pustym projekcie zaznaczyć dla każdego tracka "lock to content" i potem zapisać ten projekt jako template.

pytałem na poważnie , mam kilka projektów w których chciałbym tak zrobić ... a właściwie we wszystkich na których teraz pracuję a nie będę przecież przenosił wszystkiego na nowe , nie było tego problemu w starszych wersjach FL

Odpowiedziałem poważnie.
O jak bardzo starych wersjach FLa mówisz? O tych gdzie zamiast tracków na playliście były patterny? Albo było jedno i drugie? To nie jest problem, to jest nowość, która jest od dość dawna standardem w FLu.

powiem tylko że ten burdel z patternami mi nie jest do niczego potrzebny i co za kretyn wymyślił że na jednym paternie może być xxx rónych seqwencji a była tylko jedna ?? strasznie utudniło mi to pracę w fl , jaki cel jest tego nie wiem chętnie się dowiem , rozumiem że nie ma na to sposobu ale już wiem na co zwrócić uwagę przy starcie nowych projektów Beer