MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Kilka szybkich pytań - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Kilka szybkich pytań (/temat-fl-studio-fl-studio-kilka-szybkich-pyta%C5%84)

Strony: 1 2 3


RE: Kilka szybkich pytań - piral - 21.11.2017

(21.11.2017, 19:36)pumadesign napisał(a):
(21.11.2017, 18:28)piral napisał(a):
(21.11.2017, 0:40)pumadesign napisał(a):
(27.10.2017, 0:21)piral napisał(a): Jedyna opcja to pomęczyć się kilka minut i na pustym projekcie zaznaczyć dla każdego tracka "lock to content" i potem zapisać ten projekt jako template.

pytałem na poważnie , mam kilka projektów w których chciałbym tak zrobić ... a właściwie we wszystkich na których teraz pracuję a nie będę przecież przenosił wszystkiego na nowe , nie było tego problemu w starszych wersjach FL

Odpowiedziałem poważnie.
O jak bardzo starych wersjach FLa mówisz? O tych gdzie zamiast tracków na playliście były patterny? Albo było jedno i drugie? To nie jest problem, to jest nowość, która jest od dość dawna standardem w FLu.

powiem tylko że ten burdel z patternami mi nie jest do niczego potrzebny i co za kretyn wymyślił że na jednym paternie może być xxx rónych seqwencji a była tylko jedna ?? strasznie utudniło mi to pracę w fl , jaki cel jest tego nie wiem chętnie się dowiem , rozumiem że nie ma na to sposobu ale już wiem na co zwrócić uwagę przy starcie nowych projektów Beer

Ostatnią wersją FLa (z tego co mi wiadomo) gdzie były patterny i tracki jednocześnie (można było przeciągnąć listę patternów na cały ekran playlisty) to wersja 11. A czy to kretyński pomysł zapytaj tych, którzy robią kilka albo kilkanaście edycji jednego elementu w tracku, żeby nie był zbyt nudny. Nie wyobrażałbym sobie dziś robić skomplikowanego kawałka w prehistorycznym systemie patternów (no chyba, że nazywasz się Billain).


RE: Kilka szybkich pytań - pumadesign - 22.11.2017

(21.11.2017, 20:07)piral napisał(a):
(21.11.2017, 19:36)pumadesign napisał(a):
(21.11.2017, 18:28)piral napisał(a):
(21.11.2017, 0:40)pumadesign napisał(a):
(27.10.2017, 0:21)piral napisał(a): Jedyna opcja to pomęczyć się kilka minut i na pustym projekcie zaznaczyć dla każdego tracka "lock to content" i potem zapisać ten projekt jako template.

pytałem na poważnie , mam kilka projektów w których chciałbym tak zrobić ... a właściwie we wszystkich na których teraz pracuję a nie będę przecież przenosił wszystkiego na nowe , nie było tego problemu w starszych wersjach FL

Odpowiedziałem poważnie.
O jak bardzo starych wersjach FLa mówisz? O tych gdzie zamiast tracków na playliście były patterny? Albo było jedno i drugie? To nie jest problem, to jest nowość, która jest od dość dawna standardem w FLu.

powiem tylko że ten burdel z patternami mi nie jest do niczego potrzebny i co za kretyn wymyślił że na jednym paternie może być xxx rónych seqwencji a była tylko jedna ?? strasznie utudniło mi to pracę w fl , jaki cel jest tego nie wiem chętnie się dowiem , rozumiem że nie ma na to sposobu ale już wiem na co zwrócić uwagę przy starcie nowych projektów Beer

Ostatnią wersją FLa (z tego co mi wiadomo) gdzie były patterny i tracki jednocześnie (można było przeciągnąć listę patternów na cały ekran playlisty) to wersja 11. A czy to kretyński pomysł zapytaj tych, którzy robią kilka albo kilkanaście edycji jednego elementu w tracku, żeby nie był zbyt nudny. Nie wyobrażałbym sobie dziś robić skomplikowanego kawałka w prehistorycznym systemie patternów (no chyba, że nazywasz się Billain).

po to jest 999 patternów żeby był skomplikowany , po to był jeden pattern - jedna sqwencja żeby był porządek xD nie wiem stary kto to billani xD


RE: Kilka szybkich pytań - piral - 22.11.2017

(22.11.2017, 16:37)pumadesign napisał(a):
(21.11.2017, 20:07)piral napisał(a):
(21.11.2017, 19:36)pumadesign napisał(a):
(21.11.2017, 18:28)piral napisał(a):
(21.11.2017, 0:40)pumadesign napisał(a):
(27.10.2017, 0:21)piral napisał(a): Jedyna opcja to pomęczyć się kilka minut i na pustym projekcie zaznaczyć dla każdego tracka "lock to content" i potem zapisać ten projekt jako template.

pytałem na poważnie , mam kilka projektów w których chciałbym tak zrobić ... a właściwie we wszystkich na których teraz pracuję a nie będę przecież przenosił wszystkiego na nowe , nie było tego problemu w starszych wersjach FL

Odpowiedziałem poważnie.
O jak bardzo starych wersjach FLa mówisz? O tych gdzie zamiast tracków na playliście były patterny? Albo było jedno i drugie? To nie jest problem, to jest nowość, która jest od dość dawna standardem w FLu.

powiem tylko że ten burdel z patternami mi nie jest do niczego potrzebny i co za kretyn wymyślił że na jednym paternie może być xxx rónych seqwencji a była tylko jedna ?? strasznie utudniło mi to pracę w fl , jaki cel jest tego nie wiem chętnie się dowiem , rozumiem że nie ma na to sposobu ale już wiem na co zwrócić uwagę przy starcie nowych projektów Beer

Ostatnią wersją FLa (z tego co mi wiadomo) gdzie były patterny i tracki jednocześnie (można było przeciągnąć listę patternów na cały ekran playlisty) to wersja 11. A czy to kretyński pomysł zapytaj tych, którzy robią kilka albo kilkanaście edycji jednego elementu w tracku, żeby nie był zbyt nudny. Nie wyobrażałbym sobie dziś robić skomplikowanego kawałka w prehistorycznym systemie patternów (no chyba, że nazywasz się Billain).

po to jest 999 patternów żeby był skomplikowany , po to był jeden pattern - jedna sqwencja żeby był porządek xD nie wiem stary kto to billani xD

W FL12 jeden pattern nadal oznacza jedną sekwencję. Połączyli to przypuszczam chociażby dlatego, aby auto i audio clipy były razem z patternami w jednym miejscu. Jeśli ci to nie pasuje, są starsze wersje FLa, ludzie z nich korzystają właśnie dla pattern blocksów.


RE: Kilka szybkich pytań - pumadesign - 25.11.2017

Starsze wersje odpadają , zacznę z opcją lock to content pomęczę się trochę zaznaczę ze 30 i dalej jak będzie trzeba w trakcie tworzenia , w 12 odpowiada mi to że wrzucam automatyzację pod paroma patternami np lini basu , itd z innymi sekwencjami i automatem , ale lipne jest że można się pogubić nawet jak się dba o porządek , są przypadki że klocek jest z inna sekwencją na innym miejscu "przypadkiem" .