MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Paul Cry - Loneliness (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Paul Cry - Loneliness (Original Mix) (/temat-uplifting-paul-cry-loneliness-original-mix)



Paul Cry - Loneliness (Original Mix) - hjugo - 23.10.2017

Siema!

Przedstawiam Wam jedną z moich pierwszych produkcji, którą skończyłem już ponad rok temu.
Sam teraz słyszę, po tak długim czasie, że jest parę rzeczy do poprawy, ale liczę też na Wasze opinie i 'świeże' ucho. :P

Niedawno pojawiło się prev na stronie wydawnictwa Alyf.

Enjoy!




RE: Paul Cry - Loneliness (Original Mix) - Fantasmagorian - 23.10.2017

Wpadający w ucho motyw. Świetnie manipulowałeś dynamiką. Kompozycja bardzo, taka... melodyjna. Od strony technicznej nie mam się do czego przyczepić. Najbardziej podobał mi się początek - stonowany i mało kolorowy. Później jak dla mnie niepotrzebnie wchodziły różne tonacje nadając mu kolorystyki. Mój gust tego nie lubi, dla innych może być to fajne. Ale na zakończenie to, albo zbrakło Ci pomysłów, albo już Ci sie po prostu nie chciało.

Z tego co się już zacząłem orientować bardzo niewielu doprowadza kompozycje do przysłowiowego końca z porządnym zakończeniem. Dla mnie zakończenie potraktowane wyciszeniem oznacza w pewnym sensie taką niedbałość. Dostajesz 4 za początek i aspekt techniczny - reszta, czyli pomysł i zakończenie jest w moim domniemaniu kiepska. :) Ale to tylko kwestia mojego gustu. :)


RE: Paul Cry - Loneliness (Original Mix) - Bar Tar - 23.10.2017

(23.10.2017, 22:41)Fantasmagorian napisał(a): Z tego co się już zacząłem orientować bardzo niewielu doprowadza kompozycje do przysłowiowego końca z porządnym zakończeniem. Dla mnie zakończenie potraktowane wyciszeniem oznacza w pewnym sensie taką niedbałość.

To wycieszenie to podejrzewam gestia wytwórnii, bo za pewne nie jest to pelna wersja utworu ;)


RE: Paul Cry - Loneliness (Original Mix) - hjugo - 24.10.2017

(23.10.2017, 22:41)Fantasmagorian napisał(a): Z tego co się już zacząłem orientować bardzo niewielu doprowadza kompozycje do przysłowiowego końca z porządnym zakończeniem. Dla mnie zakończenie potraktowane wyciszeniem oznacza w pewnym sensie taką niedbałość. Dostajesz 4 za początek i aspekt techniczny - reszta, czyli pomysł i zakończenie jest w moim domniemaniu kiepska. :) Ale to tylko kwestia mojego gustu. :)

Tak jak napisałem jest to preview wrzucony przez wytwórnię a nie przeze mnie samego.
Całość trwa ok 8 minut i będzie dostępna 6 listopada w internetowych sklepach muzycznych. :)

Dzięki za opinię i miłe słowa! ;)


RE: Paul Cry - Loneliness (Original Mix) - Shabboo Harper - 27.10.2017

Hjugo, utwór cechuje charakterystycznie "nagrzany"; prężnie tętniący Kick; lekko przymulony Snare; Bass zadzierzyście "posuwisty" plus jakże zamaszyste w swej prezencji Synth'y... Pośród tychże siarczystych tonów z trudem "przebija się" cnotliwe, powolne Piano; owe jest sporo "przykryte". I choć w Break'u (zbyt przeciągłym, jednorakim), obok smolistych smyczków tenże dźwięk "jawi się" nieco czytelniej to w dalszej części utworu (od 2:35) tworzy się pewien "mętlik". Takowe, donośne "spięcie" różnych barw, według mnie, nie brzmi powabnie. ;( Ciąg dalszy (powyższego fragmentu) prezentuje się repetytywnie, siermiężnie, jednolicie. Wszelako piszesz, iż "całość trwa ok. 8 minut"; tak więc... niewykluczone, iż jeszcze niejedno "wydarzy się" w Twym temacie. ;) Technicznie: "góry" przydałoby się lekko "dołożyć" tak by miks był klarowniejszy; również i "dół" jeszcze bym wzmocniła tak by był bardziej pełnokrwisty. Aranż ascetyczny.
PS. Gratuluję Ci Release'u. Beer


RE: Paul Cry - Loneliness (Original Mix) - hjugo - 9.11.2017

Dzięki za komentarze :)
Tak jak pisałem to jeden z pierwszych utworów, więc technicznie jest się do czego przyczepić i dzięki Wam za to!

Już niedługo utwory dużo lepsze technicznie.