MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Ableton Live: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: ABLETON Ableton Live: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa (/temat-ableton-live-ableton-live-kilka-pyta%C5%84-dotyczacych-zmiany-dawa)



Ableton Live: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - Jeykop - 27.10.2017

No więc.. Powoli przenoszę się z FL'a na Abletona. Ktoś powie że jestem głupi, drugi będzie mówił że to najlepsza dezycja w moim życiu. Wygodnie mi się pracuje na Abletonie ale! No właśnie zawsze jest jakieś ale..

1. MIDI. Piano roll w Abletonie to jakaś porażka jak dla mnie więc stwierdziłem że najrozsądniej będzie zostać multidawistą xd Cokolwiek to znaczy xd Nie no, generalnie chodzi o to że wszystko co związane z kompozycją melodii, akordów, mam zamiar układać w FL'u i przenosić na Abla jako midi. No i tu mam problem. Robie nowy Midi track, dodaje sekcje midi i nie umiem przenieść. Plik jest rozszerzeniem .mid więc nie powinno być problemu. Ktoś kto użytkuje Abletona może pomóc?

2. Automatyzja. Tu jedynie mi chodzi o to jak włączyć taki pełen dowolny tryb rysowania. Nie chodzi mi o Draw Mode tylko o to żeby nie być uzależnonym od siatki. W FL'u to jest to:

[Obrazek: 6g4GmGh.png]

3. Klik. Czysto techniczny problem, pierwszy dźwięk stopy jest przytłumiony jakbym odciął na nim troche wysokich. Nic takiego nie ma miejsca więc nie wiem o co chodzi. Jeśli będzie potrzeba to dam próbke audio.

Z góry dzięki za pomoc, odwdzięczę się plusami.


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - DMNSound - 27.10.2017

Wygodnie Ci się na nim pracuje, a podstawowych rzeczy nie potrafisz zrobić:) No ale nie czepiam się.
Na abletonie się nie znam, ale w przypadku pytania trzeciego to wydaje mi się, że to może wynikać z samego dawa. Każdy jednak trochę inaczej brzmi na wyjściu. Słyszałem też kiedyś teorię, że niektóre powodują nawet przesunięcia faz na wyjściu.


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - Jeykop - 27.10.2017

Jak w gimbazie trwa walka Real kontra Barca tak tutaj FL kontra Ableton xd Piękny avatar xd A teraz czy jakiś użytkownik Abletona mógłby mi pomóc? :P


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - DaveMilla - 27.10.2017

2.klikamy prawy przycisk myszy(ustawiony na siatkę) i włączamy funkcję fixed grid-off lub naciskając lewy przycisk myszki ustawiony na pliku dokładamy lewy alt i przesuwamy ścieżkę w dowolne miejsce
3.klikamy prawym przyciskiem myszy(ustawionym na stopę) i włączamy funkcję show fades,następnie przesuwamy czerwoną linię w prawo i po kłopocie


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - Fantasmagorian - 27.10.2017

(27.10.2017, 19:57)DMNSound napisał(a): Wygodnie Ci się na nim pracuje, a podstawowych rzeczy nie potrafisz zrobić:) No ale nie czepiam się.
(...)

Nie czepiasz się ale jednak szpilę wkładasz :D
Ja również z ręką na sercu mogę śmiało rzec - FL to świetny DAW i bardzo wygodnie mi się na nim pracuję mimo, że jeszcze tydzień temu nie znałem podstaw. A tydzień temu również bardzo wygodnie mi się pracowało :D


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - piral - 27.10.2017

3. Jeśli loopujesz to przesuń początek loopa o np 1/4 beatu, niestety to błąd w Abletonie, który prawdopodobnie nie został jeszcze rozwiązany, a przynajmniej nie widziałem takowego.


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - Zirds - 27.10.2017

(27.10.2017, 20:03)Jeykop napisał(a): Jak w gimbazie trwa walka Real kontra Barca tak tutaj FL kontra Ableton xd Piękny avatar xd A teraz czy jakiś użytkownik Abletona mógłby mi pomóc? :P

FL może konkurować z zeszytem do nut, a nie z Abletonem


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - Recoil83 - 27.10.2017

Oj to ciężko to widzę, dlaczego masz pracować w dwóch DAWach to jest bez sensu, albo jeden albo drugi wygenerowałem plik MIDI sprawdź czy zadziała, mi działał z FL.

http://www47.zippyshare.com/v/z0Nl2XkU/file.html


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - Jeykop - 28.10.2017

DaveMilla, no właśnie sobie już z tym poradziłem, jeszcze przed twoją odpowiedzią, dzięki w każdym razie.

Zirds, mimo że często korzystam z klawiatury midi to jestem zwolennkiem układania jej a nie nagrywania. Taki kaprys. A to o wiele łatwiej mi sie wykonuje w FL'u.

Recoil, tu mi działa.. Nie wiem czy ja coś źle renderuje..


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - DelianoCarl - 28.10.2017

Ja korzystam z Cubase nie rezygnując z FLa ... wystarczy FLa podłączyć jako VST w Cubase... wszystko się synchronizuje i mam dwa dawy w jednym, bez przenoszenia midi itd. Takie rozwiązanie polecam każdemu, kto nie chce rozstać się ze swoim starym dawem. ;)


RE: Kilka pytań dotyczacych zmiany DAWa - Jeykop - 28.10.2017

Poradziłem sobie ze wszystkimi problemami. Dzięki wszystkim którzy pomogli, tym którzy nadal się kłócą o to który DAW lepszy też w sumie xd