MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Kveon - Upstream - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Kveon - Upstream (/temat-progressive-kveon-upstream)



Kveon - Upstream - Kveon - 29.10.2017

Witam
Ode Mnie dzisiaj taki mały eksperyment ;)
Wrzucam dwa linki tego samego utworu ale na innych serwisach

Z góry dziękuję za odsłuch, komentarze i pozdrawiam :)

https://instaud.io/1oac


RE: Kveon - Upstream - Revnotes - 30.10.2017

Nie żałuję zainwestowanego czasu w przesłuchanie utworu ;) Początkowo zniechęciło mnie pianino w intro, brzmi sztucznie, dosyć typowo dla amatorskich - półamatorskich produkcji, jak ja to sobie prywatnie określam. Później jest w moim odczuciu dużo lepiej i ta prosta melodia przeobraża się w coś bardzo chwytliwego. Bardzo często mam to poczucie, że utwór bez wokalu trochę cierpi i w tym przypadku chwilami to wracało, ale nie zaważyło na już wyrobionej sobie dobrej opinii. Podoba mi się. Tak na koniec zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - mianowicie 1:30 to przejście to jakiś cut, czy to już tak finalnie ma wyglądać? Jest trochę dziwne. Ogólnie brawo za pracę.


RE: Kveon - Upstream - Stroke - 30.10.2017

Wszystko jest ok, ale nic nie jest super-tak bym to podsumował. Melodia, miks, użycie dźwięków, pomysł-każdy z tych elementów jest dobry, ale brakuje mu czegoś, żeby być 5/5. Dobry przykład podał kolega wyżej-gdybyś użył bardziej realistycznie brzmiącego pianina, albo chociaż pobawił się velocity i długością nutek to już jest poziom wyżej. Lead mógłby lepiej się przebijać przez miks, bass mocniej uderzać i suma summarum potem efekt końcowy nie jest taki, jak mógłby. Pozdrawiam i trzymam kciuki:)


RE: Kveon - Upstream - Brisk Bullet - 5.11.2017

Nie do konca sie zgodze z przedmowcami co do tego pianina, poniewaz nierazi mnie to nic. Prostota utworu to czesta praktyka stosowana przez producentow, aby szybko zarobic, a jak namniej sie narobic.
Wiem ze niebylo to jednak twoim zamyslem i zeby zadowolic wszystkich sluchaczy wystarczy velocity, note lenght lub ustawienie 2 nutek(przykladowo) troche wczesniej lub pozniej. Doda to nieco naturalnosci.;)

Ogolem to typowy EDM, ktory brzmi podobnie do innych utworow. Zwlaszcza ten pitchowany uplifterski efekt od 0:50 uzyty setki razy przez wielu producentow swiatowej klasy i nie tylko...Nadto zbyt spodziewany w tej muzie. Mysle ze warto dodac cos swojego, a niejest to takie trudne zlayerowac jakies szumy i efekty.:V
Hmm ten moment ciszy na 1:30 przed wejsciem bicia serca jest o 2sek zbyt dlugi i aby go uzupelnic mozna by pokusic sie o jakis poglos na innym konczacym ten moment dzwieku.

Techicznie jest perfekcyjnie dopracowany. Nieodejme oceny za brak wokalu, bo moje kawalki tez jeszcze go nieposiadaja jak na razie. Szukam ich na najlepszej stronie jaka wymyslono czyli https://vocalizr.com/ pomimo tego ze za porzadna jego jakosc wraz z tekstem piosenki wydam jakies 1500zl.
Dla ciebie ode mnie 4:)


RE: Kveon - Upstream - pabl0 - 6.11.2017

Ja Cię może nie będe oceniał pod względem technicznym bo sam dopiero co zaczynam, zrezygnowałbym jedynie z tego odgłosu bicia serce, przynajmniej mnie lekko irytuje ;)
Ogólnie przesłuchując kilkanaście tracków w podobnym stylu na tym forum, twój podoba mi się najbardziej, świetnie się go słucha, uwielbiam ten drop niby prosta melodia ale jednak dla mnie piękna :)


RE: Kveon - Upstream - DNRBW - 7.11.2017

Wokal by tu zrobił dobrą robotę,lecz kawałek sam w sobie jest na prawdę ok,drop fajny,bardzo dobra robota,chociaż też chciałbym wiedzieć czy to przejście w 1:30 miało takie być?Wydaję mi się,że można by tu lepiej coś zrobić z tym przejściem


RE: Kveon - Upstream - In-Tegral - 11.11.2017

Nie będę się długo rozpisywał bo poprzednicy już dużo powiedzieli, dodam tylko, że dla mnie to jeden z lepszych house'owych kawałków jakie słyszałem na forum. Technicznie bym parę rzeczy zmienił ale tak czy inaczej track trafia do mnie w 100%. Może dlatego, że melodia przypomina Darren Styles - Come Running (Atmozfears Remix), a ja ten track ubóstwiam. Tak trzymać.


RE: Kveon - Upstream - Shabboo Harper - 17.11.2017

Hey Wojtek. Utwór cechuje niczego sobie aranż :); zróżnicowana architektura tonów (defiguracja Beat'u; wplecione melodyjne "pierwiastki")... Intro brzmi dziwnie (krztynę mętnie); Twoje ulubione Piano (już od pierwszych sekund) jest "przybrudzone" jakimś odległym (wyciszonym) dźwiękiem (tamburynem?), by wkrótce "wkroczyć w szermierkę" ze smyczkami tudzież drapieżnym Synth'em (w odcieniu Dubstep'u); brzydko wykończonym w 0:45; podobnie jak w zagadkowym 1:30. ;) Przewodnie melo jest dosyć charakterne acz niezbyt odkrywcze. Wszelkie perkusyjne akcenty barwne, nienużące (chłodny w kolorycie Snare; dźwięczne Hi Hat'y/Crash'e). Breakdown kreuje specyficzne "wyciszenie", gdzie Sample "bicia serca" jest trochę frapujący; z kolei Tom'y, potem "przyćmione" przez Lead, kojarzą się z epickim faktorem (właściwym w tematach typu Soundtrack). Bass niepotrzebnie tak "ukryty". Uplifter'y i Cosmic Fx'y tworzą generalną impresję, iż sporo się dzieje ^D... Technicznie: według mnie track jest krztynę zbyt mocno skompresowany (przydałoby się więcej dynamiki); chwilami utwór wręcz "dusi się", brak owemu wyrazistego oddechu/jasności; nadto balans częstotliwości ścieżek (i niekiedy intensyfikacja soczystości owych) godne są minimalnie większej troski. :D


RE: Kveon - Upstream - magalek - 19.11.2017

Przyjemna melodia, "drop" też z mocą(choć można by mu jej jeszcze dodać ;P) i widać, że z pomysłem. Masz 4 ;P


RE: Kveon - Upstream - Matt Boxonn - 30.11.2017

Rzeczywiście w utworze wokal postawił by kropkę nad "i". Ogólnie podoba mi się ale "CUT" w 1:30? Nie bardzo kumam czy taki był twój zamysł czy przypadkowo to zrobiłeś, ale mógłbyś to zmienić i było by OK.