MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Mocade - Spheric - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Mocade - Spheric (/temat-other-mocade-spheric)



Mocade - Spheric - Mocade - 5.11.2017

Od pewnego czasu chodziło mi po głowie stworzenie poniższego nagrania, i choć jakość kontentu video niestety jest niska bo mój laptop nie udźwignął wyższych wymagań, to i tak zaprezentuję rezultat. Miłego oglądania.




RE: Mocade - Spheric - Zirds - 6.11.2017

Fizyka jest masakrą. Czarna dziura czymkolwiek jest potrafi pochłonąć wszystko.. Dźwięk mimo, że nie przenosi się w próżni to jest właściwie zakrzywiany jak każda fala.. Gdyby można było usłyszeć dźwięk pochłaniany przez czarną dziurę to zapewne brzmiałby tak jak Twój utwór Mocade..

5/5


RE: Mocade - Spheric - Fantasmagorian - 7.11.2017

Ciekawa zabawa dźwiękami. Przedstawiłeś tu swoją wizję obrazu o dźwięku. Fajnie jest poznawać w takiej formie wnętrze umysłu drugiej osoby. Może nasz nieraz zaskoczyć, zadziwić i dać nowe inspiracje. Twój wytwór i skrawek wyobraźni niestety mnie nie urzekł... Nie rozumiem takiej sztuki, bo bez wątpienia z pełną świadomością Twój utwór do jakiejś się zalicza, tylko pytanie do jakiej?


RE: Mocade - Spheric - Phil Wardeski - 7.11.2017

Jasny gwint, jakie psycho! Heart

Powiem tyle - gdyby nie jakość (niewyraźny miks, mało górnego pasma, jak dla mnie - no chyba, że taki był zamiar) to byłoby to dosłownie arcydziełem, które mogłoby służyć równie dobrze jako podkład w jakimś kultowym filmie sci-fi, np. Odyseja Kosmiczna czy Solaris (mam nadzieję, że nie przesadzam! :D)

Uwielbiam takie eksperymenty. Zabrakło mi tylko dobrej jakości wykonania... Myślę, że 4 będzie odpowiednia!


RE: Mocade - Spheric - Shabboo Harper - 8.11.2017

Neurotycznie, metafizycznie, hipnotycznie... Twój "Spheric" to przyzwoity Drone; "utkany" z prostych, fonicznych, homogenicznych tonów. Purystycznych i harmonijnych. Jest trochę przenikliwie i terkotliwie. Takowy wydźwięk jawi się nader przekonująco w swej "tajemnicy bezmierności". Aliaż kilku Pad'ów plus srogich (wręcz lucyferycznych) Fx'ów kreuje niepospolity track, który niepotrzebnie tak się dłuży; przez co w pewnym momencie przestaje intrygować/trwożyć... ^^ Technicznie jest niekiepsko; brak "dołu" rekompensuje sporo Noise'u; przestrzeń bdb; wprawdzie panorama jest dość przewidywalnie zautomatyzowana to nie krępuje wprowadzić słuchacza w pewien trans. Barwa pełnego utworu (mastera) chwytliwa; stwarza wrażenie jakby całość była "przepuszczona" przez jakieś efektory (typu "rosyjski transformator"). Prezentuje się to osobliwie; wielce sugestywnie; "w zgodzie z gatunkiem". Mocade, it feels good... :D


RE: Mocade - Spheric - DelianoCarl - 9.11.2017

Schiza którą tutaj zapodałeś jest mega intrygująca i wciągająca. Mimo, że na codzień nie słucham tego typu utworów to ten bardzo mi się podoba. Coś w sobie ma. Ode mnie 5/5.


RE: Mocade - Spheric - In-Tegral - 9.11.2017

Fuck, jakbyś dodał jeszcze coś "u dołu" jakieś zdistowane, bardzo mocno saturowane bassy byłoby dużo ciężej i jeszcze klimatycznej, dół odgrywa bardzo dużą rolę w takich soundtrackach i nadaje tego mrocznego "pomruku". Wtedy track idealnie pasowałby klimatem pod filmy w stylu "Silent Hill". Poza tym wtedy i górne rejestry są odbierane cieplej przez ludzkie ucho. Tak czy inaczej szanuje Twoją twórczość, bo lecisz bez schematów "po swojemu". Dałbym 5 gdyby było coś mięsistego dodatkowo, tak leci 4.