MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE DJ Herrero - Good Vibrations - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REGGAE DJ Herrero - Good Vibrations (/temat-reggae-dj-herrero-good-vibrations)



DJ Herrero - Good Vibrations - tks21 - 7.11.2017

Nie mam sił do tego projektu w sumie dokończony ale wciąż nie jestem usatysfakcjonowany z niego :( Mam nadzieję, że dobrniecie do końca bo trwa ponad 6 minut. Bawiłem się w cięcie sampla z perkusją i stopą :) Na początek utworu nie miałem pomysłu.Nie zależy mi na wysokiej ocenie tego kawałka. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i forumowiczki :)





RE: DJ Herrero - Good Vibrations - BiggySee - 9.11.2017

Osobiście nie znam się na tego typu muzyce aczkolwiek jako słuchacz myślę, że zbyt dużo elektoniki.
Bardziej bym na Twoim miejscu brnął w brzmienia instrumentów.


RE: DJ Herrero - Good Vibrations - tks21 - 9.11.2017

Reggaeton jest elektroniczną muzyką reggae.Miałem taki zamysł po prostu BiggySee :) Dzięki za ocenę. Nie lubię w reggaetonie za wiele isntrumentów żywych w szczególności takich kawałkach jak Despacito :) Pozdrawiam :)


RE: DJ Herrero - Good Vibrations - JPLRetroStyle - 10.11.2017

Popracuj nad brzmieniem bo perka przydałaby się bardziej żywa, Póki co nie oceniam bo wciąż wydaje mi się że to jest demo ,
Wszystko grane idealne równo zrób mikro przesuniecie basu w stosunku do stopy , już lepiej to zacznie brzmieć. Pobaw się z velocity, pomyśl nad panoramom i zawsze staraj się wrzucać utwory zmiksowane ;)
A jeśli nie masz pomysłu na utwór to odłóż projekt na potem, i ma sensu robić czegoś na chama.


RE: DJ Herrero - Good Vibrations - Tech.Nixa - 11.11.2017

Hmmm dla mnie to nie brzmi zbytnio jak reggaeton ale może się nie znam albo słyszałam za mało utworów w tym klimacie. Utwór jest dosyć monotonny i pomimo jego chillowej charakterystyki myślę, że przydałoby się coś co by go ożywiło i było bardziej pogodne/wesołe aniżeli takie melancholijne. Tak jak ktoś wyżej napisał, przydałoby się jakoś urozmaicić perkę bo praktycznie ciągle leci to samo, ten powtarzający się "snare" (?) zaczyna po dłuższym czasie męczyć. Wszystko jest takie mocno syntetyczne i równe jak od siatki. Pomimo, że to utwór elektroniczny to jednak powinny być jakieś małe odstępstwa żeby nadać mu trochę ludzkiego odruchu, a tym bardziej jeśli to jest po części muzyka reggae, która kojarzy się z bardziej spontanicznym i luźnym graniem. Synthy są przyjemne i do nich raczej nie ma co się czepić. Track jednak po dłuższej chwili zaczyna nudzić i nie ma w nim zbytnio takich momentów, które odbiorca by zapamiętał jako coś charakterystycznego i wpadającego w ucho. Osobiście miałam wrażenie jakbym cały czas słuchała tego samego loopa tylko co jakiś czas zamieniały się w nim instrumenty.
Postaraj się jakoś urozmaicić ten track bo pomimo swoich wad jest on dosyć przyjemny w odbiorze ale jednak no...dupy nie urywa :E życzę powodzenia w dalszym tworzeniu :)


RE: DJ Herrero - Good Vibrations - Shabboo Harper - 14.11.2017

Tomku, dziś "rzeknę" tak: separacja zacna; selekcja tonów przewidywalna acz brzmienie owych (generalnie) jest przystępne. Jedynie niektóre dźwięki krztynę drażnią swym kolorytem ("pusty" Snare czy też ten, który jest tuż obok Kick'a; coś a'la szurgot od 0:24). Tło, względem Twych wcześniejszych track'ów, bogatsze (odległe Pad'y/Pluck) podobnie jak defiguracja Beat'u... Jest w jakimś stopniu rześko, czysto. ^^ Aranż wstrzemięźliwy, choć "coś się dzieje" gdzieś pomiędzy kanałami (spanoramowany Synth); dzięki temu nie jest tak monotonnie w stereo. Wszelako, przy takowej konstrukcji i prezencji całość zbytecznie jest przewlekła, powtarzalna. Temat krótszy byłby bardziej sensowny. Tak myślę. ;D


RE: DJ Herrero - Good Vibrations - tks21 - 17.11.2017

Wiem... kawałek nie jest jakiś mega dobry ale popłynął prosto z serca :) Dzięki wszystkim za opinię :)


RE: DJ Herrero - Good Vibrations - wzorowy_obywatel - 4.12.2017

Czuć w tym kawałku dobrą wibrację :) Jak dla mnie troche perkusja zbyt mnotonna, takie łup łup łup przez cały kawałek, mógłbyś trochę się pobawić z nią no i może trochę skrócić utwór bo on ma 6 minut a wydaje się, że powtarza się ten sam motyw. Pozdrawiam!