MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
The Fly & XLuman - Galaxy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: The Fly & XLuman - Galaxy (/temat-the-fly-xluman-galaxy)



The Fly & XLuman - Galaxy - Fly - 8.11.2017

Siema, mój znajomy podesłał mi melodię(tą którą słychać w breaku) i powiedział, że mogę zrobić z tym co chce. Kawałek czysto for fun, utrzymany w bigroomowym, może lekko tranceowym(?) stylu. Zachęcam do oceniania ;)





RE: The Fly & XLuman- Galaxy - Stroke - 9.11.2017

Zdecydowanie bigroom wyszedł. Wbrew pozorom uważam, że jest to trudny gatunek, bo niby lead i kick wypełniają większość częstotliwości, a jednak profi dodają dużo takich drobnych elementów, padów w tle, że brzmi to bardzo ciekawie, ciągle się coś dzieje. U ciebie właśnie jest ten trzon-fajna melodia, poprawnie użyte dźwięki, ale zabrakło tła. Na plus zdecydowanie breakdown. Pozdrawiam:)


RE: The Fly & XLuman- Galaxy - In-Tegral - 10.11.2017

Zostawiam komentarz by nie zapomnieć - wrócę po przesłuchaniu "na świeżo".

Lead potrzebuje kompresji albo ścięcia na EQ 200-400 hz. Moim zdaniem gra troszkę za głośno, chociaż to właśnie może być spowodowane tymi częstotliwościami. Melodia z tego wszystkiego jest najlepsza, prosta chwytliwa czyli taka jaka powinna być w takich gatunkach. Miałeś dużo większe pole do popisu przy tym tracku, za mało się dzieje, jest dużo miejsca wolnego w panoramie i w spectrum hz, szkoda, że tego nie wykorzystałeś. Akordy na skrzypcach moim zdaniem też skopałeś, nie mają tego uczucia "woow" jak na tą zwyczajną majorówkę. Ogółem track na takie 3.5/5.


RE: The Fly & XLuman- Galaxy - Shabboo Harper - 10.11.2017

Hey Fly. Ewidentnie korzystnie wyrażasz się w tego typu klimacie (Big Room). Niejednokrotnie "z polotem" kreślisz strukturę tematu, kojarząc przy tym rozpoznawcze dźwięki gatunku ^^. Jak jest w przypadku "Galaxy"? Utwór cechuje pewna dwoistość; z początku (raptowne Intro), jak też przy końcu (Outro ciut rozczarowujące) track jest stentorowy; uderzający w specyficznym wydźwięku "twardego" Kick'a, krztynę suchego Snare'a i hucznego Synth'a. Bass "tętni" zacnie. Po chwili trzask-prask (1:14) i... "wchodzi" spokojny fragment (Break). Wtedy to, według mnie, tworzy się frapujący odcinek tegoż projektu. Sporo odmienne w swej treści i brzmieniu nuty: poważne (String) Pad'y, Angel Fx'y "utopione" w efekcie White Noise'u/Vinyl'u (słyszalne trzaski) incydentalnie "dotknięte" są jakimś drapieżnym tonem a'la House Synth. W generalnej impresji (merytorycznie) niezbyt "klei się to" z resztą utworu (do 2:14). Ciąg dalszy jest już powtarzalny (z chwytliwym "zadziorem" w postaci Saw'a), acz sporo jednorodny bez solidnego apogeum. Niemniej taki jest zamysł Twego aranżu, który przyjmuję explicite. Technicznie całość prezentuje się nader przyzwoicie (dobra dynamika; poprawna separacja). ^D


RE: The Fly & XLuman- Galaxy - BiggySee - 11.11.2017

Bardzo dobry projekt, podoba mi się melodia jak i pady. Breakdown którego by mainstream się nie powstydził.
Myślę, że przesłuchanie tego projektu nie było stratą czasu. Lubię takie klimaty i uważam, że robisz dobrą robotę. Specem nie jestem od masteringu ani miksu także nie będę technicznie oceniał.


RE: The Fly & XLuman- Galaxy - michxxy - 20.11.2017

Nawet fajne. Spoko energia i dobrze dobrane dźwięki - taki klasyczny big room. ten wiodący dźwięk jest bardzo mocno wciągający - aż głowa sama się buja. Ale ten drop czy brejk juz mi sie nie podoba jak by z innej beczki. tam jakis chórek dzieci czy cos takiego - to mi zupelnie nie pasuje. Perkusyjne to plus tego kawałka i ten lead. Tak on jest najlepszy!


RE: The Fly & XLuman- Galaxy - Matt Boxonn - 1.12.2017

Do 2:45 wszystko mi pasuję. Po tym przejściu utwór zaczyna mnie męczyć ale myślę że to kwestia indywidualna, po prostu nie pasuje mi już ta część. 3.9/5 :P