MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Freaky - I like dancing hula - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Freaky - I like dancing hula (/temat-house-freaky-i-like-dancing-hula)



Freaky - I like dancing hula - Tech.Nixa - 9.11.2017

Pierwsza sprawa - nie miałam pomysłu na tytuł więc chętnie przyjmę jakieś propozycje, ok XD ?
Druga sprawa - utwór generalnie uważam za skończony ale to dlatego, że sama już nie wiem co mogłabym w nim jeszcze zrobić i chętnie wysłucham Waszych rad, a może jeszcze kiedyś do niego siądę.
No,a teraz do rzeczy. Zdaję sobie sprawę, że to nie do końca taki typowy tropical house i daleko temu trackowi do tego gatunku ale było to moje pierwsze podejście do czegoś takiego. Czy chcę w to dalej iść i robić kolejne tropicale? Może tak, może nie. Generalne to ten gatunek mnie jakoś mocno nie jara ale akurat miałam wenę by stworzyć coś bardziej wesołego. Ten track był w sumie taką odskocznią od mojej typowej twórczości i powstał chyba pod silnym wpływem tęsknoty za wakacjami, słoneczkiem, wolnym czasem itp. kiedy teraz za oknem są dość srogie klimaty to może chociaż mój track na chwilkę umili komuś ten czas.
Dużo tu jest rzeczy, którymi w moich wcześniejszych produkcjach się nie zajmowałam np. leady, bardziej zróżnicowane synthy, subbass (który chyba niezbyt mi wyszedł) i nie tylko. Jak na mój "pierwszy raz" z takim tematem jestem dość zadowolona ale to oczywiście nie świadczy o tym, że uważam, że brzmi to w jakikolwiek sposób profesjonalnie. Po prostu mi się osobiście podoba ale zdaję sobie sprawę, że jeszcze niektóre rzeczy można było zrobić lepiej :)
A Wy co sądzicie?
Z góry dzięki za rady, pozdrawiam!




RE: Freaky - I like dancing hula - Mandalar - 9.11.2017

Brakuje mi tu akordów. Jakichś padów np.
Całość jest jakby zawieszona, jakby to była krótka część w utworze, a to trwa prawie 7 minut.
W samym środku utworu jest fajny moment 3:12, ale gdyby motyw basu był tylko tam, jak dla mnie jest w tej formie jest go za dużo. Bas nie płynie tylko jest taki pocięty.
Pod koniec kiedy pojawiają się dwie tonacje naraz, lepiej uciąć wcześniej, albo z którejś tonacji zrezygnować.
Brawo za próby.
Może następnym razem jak będziesz chciała zrobić coś wesołego to nie idź za stylem tylko po prostu to poczuj :)


RE: Freaky - I like dancing hula - Tech.Nixa - 9.11.2017

(9.11.2017, 20:22)Mandalar napisał(a): Brakuje mi tu akordów. Jakichś padów np.
Całość jest jakby zawieszona, jakby to była krótka część w utworze, a to trwa prawie 7 minut.
W samym środku utworu jest fajny moment 3:12, ale gdyby motyw basu był tylko tam, jak dla mnie jest w tej formie jest go za dużo. Bas nie płynie tylko jest taki pocięty.
Pod koniec kiedy pojawiają się dwie tonacje naraz, lepiej uciąć wcześniej, albo z którejś tonacji zrezygnować.
Brawo za próby.
Może następnym razem jak będziesz chciała zrobić coś wesołego to nie idź za stylem tylko po prostu to poczuj :)

No ja tego tracka właśnie czuję i jestem z niego całkiem zadowolona ale jednak zdaje sobie sprawę z niedoróbek tylko jakich konkretnie to już bym potrzebowała jakiegoś nakierowania :P


RE: Freaky - I like dancing hula - Stroke - 9.11.2017

Polecam Youtubera Edwan-bardzo fajnie i przystępnie pokazuje jak robić tropical house. To niestety na razie jest chaos, zarówno pod względem muzycznym, jak i technicznym (EQ!). Zrób sobie proste akordy w c dur, nad nimi melodyjka na pan flute z nexusa z zaznaczonym portamento i już jest solidny początek do tego gatunku. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)


RE: Freaky - I like dancing hula - Matt Boxonn - 30.11.2017

Sporo pracy przed tobą jeszcze jeżeli chodzi o ten gatunek. Utwór jak dla mnie zbyt monotonny i za długi. Osobiście nie tworze Tropical House ale lubię słuchać tego rodzaju muzyki a Twój kawałek mi nie podchodzi. Pomysł jest natomiast realizacja gorsza. Sry :(


RE: Freaky - I like dancing hula - Cześć - 30.11.2017

Jakoś tak barwa pianina i w ogóle te akordy kłócą mi się z tym pluckiem. Okropna barwa gitary basowej (od 1:20).
Do tego wszystkiego straszliwa monotonia.
A początek; jak leciał sobie sam ten pluck, myślałem że to będzie bardzo dobry utwór, że bardzo fajna panorama itd.
Utwór nie jest dobry. Nawet nie "taki o".
Nie zrozum mnie źle; fajnie, że próbujesz nowych gatunków, to dużo bardziej rozwija niż napierdzielanie kawałków w jednym gatunku. Nie słyszałem innych Twoich produkcji, więc nie wiem jak sobie w tym Twoim gatunku radzisz ale tak wnioskuję po tym co tu usłyszałem, że jesteś gdzieś pośrodku. Nie taka całkiem początkująca ale też nie na poziomie już takim przeciętnym/ponad przeciętnym. Świetną opcją jest próbowanie różnych gatunków. Rozwijaj się, twórz, szukaj, będzie dobrze.