MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Podłączenie monitorów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Podłączenie monitorów (/temat-podlaczenie-monitorow)



Podłączenie monitorów - Rym1 - 12.11.2017

Hej. Jakimi kablami najlepiej podłączyć KRK rokit rp5 g3 z Scarlet 2i2 ? Jest to dla mnie bardzo ważne. Czytałem już wiele w necie i nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Czy połączenie xlr/trs jest najlepszym rozwiązaniem ? Jack do Scarlet ma być 6,3 ? Dzięki za odpowiedź.


RE: Podłączenie monitorów - Zirds - 12.11.2017

Kablem Symetrycznym XLR- Jack 1/4 (TRS)


RE: Podłączenie monitorów - Rym1 - 15.11.2017

(12.11.2017, 16:32)Zirds napisał(a): Kablem Symetrycznym XLR- Jack 1/4 (TRS)

Czy taki kabel będzie dobry ?


allegro.pl/przewod-kabel-xlr-m-jack-6-3-trs-1m-adam-hall-i6999379942.html


RE: Podłączenie monitorów - Rym1 - 17.11.2017

Więc tak. Mam już moje KRK rp5g3 i scarlet 2i2. Może ktoś mi pomóc u ustawieniach ? w KRK z tyłu są pokrętła do wysokich i niskich tonów oraz głośności. Jak najlepiej je ustawić ?
Jeszcze konfiguracja ASSIO control panel, sampre rate i buffer size, nie mam pojęcia jak to wszystko ustawić . Dzięki za pomoc.


RE: Podłączenie monitorów - neurojin - 17.11.2017

Ustaw tak, żeby ci nie zamulało kompa :D 44.1 albo 48 hz ci wystarczy, co do buforu, to im więcej, tym mniej zamula komp, ale masz większe opóźnienie w trakcie nagrywania na żywo, i w drugą stronę, im mniejszy tym lepiej nagrywać na żywo, ale komp muli po wrzuceniu dwóch reverbów. Pokrętła ustaw jak ci pasuje, to już musiałby ci ktoś akustykę pomieszczenia zmierzyć, żeby wiedzieć jak jest idealnie, a tego nikt na odległość nie zrobi.


RE: Podłączenie monitorów - Rym1 - 17.11.2017

(17.11.2017, 20:02)neurojin napisał(a): Ustaw tak, żeby ci nie zamulało kompa :D 44.1 albo 48 hz ci wystarczy, co do buforu, to im więcej, tym mniej zamula komp, ale masz większe opóźnienie w trakcie nagrywania na żywo, i w drugą stronę, im mniejszy tym lepiej nagrywać na żywo, ale komp muli po wrzuceniu dwóch reverbów. Pokrętła ustaw jak ci pasuje, to już musiałby ci ktoś akustykę pomieszczenia zmierzyć, żeby wiedzieć jak jest idealnie, a tego nikt na odległość nie zrobi.

OK. Dzięki. Jeszcze mam pytanie odnośnie basu. Na różnych fimikach widziałem jak przy większym basie membrany dość mocno drżą u mnie chyba w ogóle się nie ruszają, do tego słyszę lekki szum i taki słaby dziwięk, nie wiem jak go nazwać... jak jakieś spięcie czy coś... to normalne ? Wina kabla ? Wszystko nowe...


RE: Podłączenie monitorów - neurojin - 17.11.2017

5 jakoś bardzo drżeć nie będą.... zresztą ciężko obiektywnie porównać. Chcesz żeby drżały to weź falę sine zagraj nisko tak przy powiedzy 80 hz i podkręć na maksa, wtedy na pewno się ruszą xD Co do szumu to zawsze będzie, tak działa prąd, wiadomo że im lepsza instalacja elektryczna tym powinien być mniejszy, ale nie wiem czy da się go zupełnie wyeliminować, ja u siebie też mam lekki szum.


RE: Podłączenie monitorów - pumadesign - 23.11.2017

(17.11.2017, 20:21)neurojin napisał(a): 5 jakoś bardzo drżeć nie będą.... zresztą ciężko obiektywnie porównać. Chcesz żeby drżały to weź falę sine zagraj nisko tak przy powiedzy 80 hz i podkręć na maksa, wtedy na pewno się ruszą xD Co do szumu to zawsze będzie, tak działa prąd, wiadomo że im lepsza instalacja elektryczna tym powinien być mniejszy, ale nie wiem czy da się go zupełnie wyeliminować, ja u siebie też mam lekki szum.

nie chcę nikogo wprowadzać w błąd bo nawet nie jestem pewny - jakiś pierwszy miesiąc po zakupie monitorów nie zauważyłem tego szumu co wszyscy mamy .. , posiadam m audio bx8 i membrana u mnie wariuje i aż boję się podbić dół , jak mnie wyniesie z pokoju to sobie myślę że chyba jednak przyciszę bo sąsiedzi już parę razy wzywali pomoc , jak się wczuję w mixowanie a jestem zaawansowanym masterem i mixerem (ta chyba jak se narysujesz) to wkurw*** mnie myślenie typu "co o tam kur** robi?" i nie wiem jak się tego pozbyć ... ale nie zawsze tak jest , tak więc polecam bx8 xD


RE: Podłączenie monitorów - In-Tegral - 23.11.2017

(23.11.2017, 19:17)pumadesign napisał(a):
(17.11.2017, 20:21)neurojin napisał(a): 5 jakoś bardzo drżeć nie będą.... zresztą ciężko obiektywnie porównać. Chcesz żeby drżały to weź falę sine zagraj nisko tak przy powiedzy 80 hz i podkręć na maksa, wtedy na pewno się ruszą xD Co do szumu to zawsze będzie, tak działa prąd, wiadomo że im lepsza instalacja elektryczna tym powinien być mniejszy, ale nie wiem czy da się go zupełnie wyeliminować, ja u siebie też mam lekki szum.

nie chcę nikogo wprowadzać w błąd bo nawet nie jestem pewny - jakiś pierwszy miesiąc po zakupie monitorów nie zauważyłem tego szumu co wszyscy mamy .. , posiadam m audio bx8 i membrana u mnie wariuje i aż boję się podbić dół , jak mnie wyniesie z pokoju to sobie myślę że chyba jednak przyciszę bo sąsiedzi już parę razy wzywali pomoc , jak się wczuję w mixowanie a jestem zaawansowanym masterem i mixerem (ta chyba jak se narysujesz) to wkurw*** mnie myślenie typu "co o tam kur** robi?" i nie wiem jak się tego pozbyć ... ale nie zawsze tak jest , tak więc polecam bx8 xD

Powiem Ci, że fajnie by było jakbyś pisał po polsku :D


RE: Podłączenie monitorów - pumadesign - 16.12.2017

miałem na myśli że sąsiedzi się zastanawiają dlaczego normalnie muzyki nie słucham tylko ciągle ściszam i podgłaśniam a czasami podgłaśniam za bardzo i przy tym przez chwile muzykę słychać lub same sample itd