MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Pigu - W ten niepewny czas - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Pigu - W ten niepewny czas (/temat-hip-hop-pigu-w-ten-niepewny-czas)



Pigu - W ten niepewny czas - Pigu - 14.11.2017

Cześć. Witam. Rzuciłem się w wir tworzenia swojego materiału. Tak robię drugie podejście, tym razem myślę, że bogatszy w szerszą wiedzę z zakresu tworzenia muzyki. Może teraz się uda kto wie, trzeba próbować szczególnie, że mam możliwość robienia muzyki, pisania tekstów i wykonywania. A wiec mogę tworzyć co mi tylko do tego głupiego łba wpadnie ;) Pozdrawiam wszystkich na forum. Miłego dnia.




RE: Pigu - W ten niepewny czas - tks21 - 14.11.2017

Mi się wydaje że akordy są z lekka z disco polo :) (bez obrazy) ale ogólnie fajny beat. W sumie cały czas leci ta sama pętla. Ale i tak jest nieźle 4/5


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Pigu - 14.11.2017

(14.11.2017, 9:54)tks21 napisał(a): Mi się wydaje że akordy są z lekka z disco polo :) (bez obrazy) ale ogólnie fajny beat. W sumie cały czas leci ta sama pętla. Ale i tak jest nieźle 4/5

Tonacja Cis - dur. Ale utwór lekki masz trochę rację. Ogólnie nie skupiałem się tutaj na tworzeniu jakiegoś mega gangsta rap. Od początku miałem tutaj wizję utworu w stylu dawnego Mezo - Liber :). Pozdro


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Mandalar - 14.11.2017

Progresja akordów wyeksploatowana nie tylko w gatunku disco polo. Moje pierwsze skojarzenie z tymi akordami to "Pieski małe dwa" ;)
Mimo tego myślę, że to nie akordy są odpowiedzialne za ten efekt końcowy, bo są bardzo różne piosenki na tych akordach, które nie kończą w tym klimacie.
Barwy, aranż i wokal, wszystko jak dla mnie sugeruje coś pomiędzy piosenką dla dzieci, a w wspomnianym disco polo.
Jednak pierwsze moje skojarzenie to piosenka kabaretowa ;) Twoja melodeklamacja jest jajcarska.
Tak klasyfikując Twoją piosenkę, wygrywa ona z całą krytyką :)

Piano trochę w akcentach przykrywa wokal, który mógłby być bardziej wyeksponowany i mniej pozbawiony dołu.
Również dam 4.


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Pigu - 14.11.2017

(14.11.2017, 14:17)Mandalar napisał(a): Progresja akordów wyeksploatowana nie tylko w gatunku disco polo. Moje pierwsze skojarzenie z tymi akordami to "Pieski małe dwa" ;)
Mimo tego myślę, że to nie akordy są odpowiedzialne za ten efekt końcowy, bo są bardzo różne piosenki na tych akordach, które nie kończą w tym klimacie.
Barwy, aranż i wokal, wszystko jak dla mnie sugeruje coś pomiędzy piosenką dla dzieci, a w wspomnianym disco polo.
Jednak pierwsze moje skojarzenie to piosenka kabaretowa ;) Twoja melodeklamacja jest jajcarska.
Tak klasyfikując Twoją piosenkę, wygrywa ona z całą krytyką :)

Piano trochę w akcentach przykrywa wokal, który mógłby być bardziej wyeksponowany i mniej pozbawiony dołu.
Również dam 4.

Dzięki za opinię :). No ja na ogól jestem bardzo pogodną osobą ale jakoś nie mogę się z tym odnaleźć w muzyce. Chyba za duże ambicje nie pozwalają mi robić utworów w stylu popka czy cypisa. Jak podchodzę do pisania tekstu to od razu mi się włącza lampka: "żeby to miało jakąś wartość", "żeby to nie był tekst o d...e Maryni" itp. Choć cały czas myślę nad stworzeniem czegoś szalonego, tylko nie wiem czy do końca tego chcę...


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Mandalar - 14.11.2017

(14.11.2017, 14:29)Pigu napisał(a): Dzięki za opinię :). No ja na ogól jestem bardzo pogodną osobą ale jakoś nie mogę się z tym odnaleźć w muzyce. Chyba za duże ambicje nie pozwalają mi robić utworów w stylu popka czy cypisa. Jak podchodzę do pisania tekstu to od razu mi się włącza lampka: "żeby to miało jakąś wartość", "żeby to nie był tekst o d...e Maryni" itp. Choć cały czas myślę nad stworzeniem czegoś szalonego, tylko nie wiem czy do końca tego chcę...

Może po prostu nie ograniczaj się rapem, który znasz. Wychodzenie po za schematy, odrobina "szaleństwa" może pomóc odnaleźć Ci własną formę wyrazu.


RE: Pigu - W ten niepewny czas - chrisB# - 15.11.2017

Takie to troche banalne dziecinne i mega niedopracowane. Ale jesli sprawia ci to radosc i sam piszesz ze jestes ambitny to moze kiedys cos z tego porzadnego wyjdzie. A czy probowales zrobic jakis kawalek bez spiewania a raczej gadania?Pozdrawiam.


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Pigu - 15.11.2017

(15.11.2017, 16:05)chrisB# napisał(a): A czy probowales zrobic jakis kawalek bez spiewania a raczej gadania?

Chodzi Ci o refreny?


RE: Pigu - W ten niepewny czas - BiggySee - 16.11.2017

Aranżacja nie podchodzi jak dla mnie pod rap, bardziej powstał z tego jakiś utwór podchodzący pod pochodne POPu, niemniej myślę, że mastering wymaga poprawy, szczególnie wokal. Jakaś obróbka, efekty pogłos. Jest bardzo prosto i pusto. Na przyszłość podpowiem, że warto dać ciszej podkład, tam by samego wokalu nie ciągnąć jakoś nie wiadomo jak mocno w górę na volume. Pomysł fajny ale pod utwór.


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Maciek - 17.11.2017

Ja poruszę kwestię aranżacyjną - otóż sfera instrumentalna ma się nijak do sfery wokalnej. Bardzo niewiele się dzieje jeśli chodzi o jakiekolwiek wariacje i przejścia a co za tym idzie nie ma tutaj podziału na części. Przydało by się zbudować nastrój dotykając emocji słuchacza - wzbudzić jego zainteresowanie za pomocą zabiegów aranżacyjnych. W połączeniu z wokalem jest na prawdę szerokie pole do popisu.


RE: Pigu - W ten niepewny czas - versu - 19.11.2017

to jest na serio? :D nie wierze..


kolejny podobny wpis będzie traktowany jako spam i nagrodzony ostrzeżeniem
Maciek




RE: Pigu - W ten niepewny czas - michxxy - 20.11.2017

Kolego wspaniale że coś sobie tam piszesz komponujesz ale warto tez czasem pomyślec o tym że nie każdy jest stworzony do wszystkiego. Sorry przesłuchałem raz i wiecej tego nie zrobię. Nie umiesz spiewać - ni to rap ni to disco polo. Ale rób to co lubisz i realizuj marzenia - to ważne. :)


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Pigu - 20.11.2017

(20.11.2017, 12:39)michxxy napisał(a): Kolego wspaniale że coś sobie tam piszesz komponujesz ale warto tez czasem pomyślec o tym że nie każdy jest stworzony do wszystkiego.

Nawet nie wiesz ile razy o tym myślałem. Najpierw odrzucałem tę myśl. Potem byłem przekonany o słuszności owej myśli a teraz to już sam do końca nie wiem. Na pewno ciężko jest w dwa lata nauczyć się pisać teksty, tworzyć muzykę i śpiewać dlatego ja jednak stawiam na to, że nie odnalazłem jeszcze się w tym wszystkim. Muszę znaleźć swoją drogę. Co do tego, że nie umiem śpiewać na pewno nie śpiewam dobrze ale są wykonawcy, którzy robią to jeszcze gorzej a istnieją na rynku i mają się całkiem świetnie. Ja bym jednak dalej twierdził, że źle się po prostu do tego zabieram. Może tworze nie w swoim gatunku, może powinienem pisać zupełnie co innego i zupełnie inaczej to wykonywać. Więcej znaków zapytania niż odpowiedzi, obecnie mam dokładnie to samo w głowie. Wiem, że istnieje coś w czym, w końcu się odnajdę czuję to, ale kiedy to będzie... Możliwe, że nie prędko. ;)


RE: Pigu - W ten niepewny czas - banglabejs - 20.11.2017

Oprócz disko czy innej dziecinnej melodii to jakoś mi sie nawet z weselem kojarzy albo jakąś muzyką do filmu ze ślubu/wesela, na rocznice i takie tam xD . No i kurde ta wizualizcja z pierwszego lepszego tutorialu do After Effects, dokładnie to samo zrobiłeś co w tym tutorialu, kojarze ten poradnik :D No ale to nie temat o video także słów kilka o utworze:
Wokal, no cóż.. "śpiewać każdy może lecz nie każdemu wychodzi.." ;) duuuużo pracy przed Tobą. Pierwsze pomyślałem, że to po prostu dla beki albo parodia ale sądząc po Twoich odpowiedziach to raczej powazniejsza sprawa i bez sarkazmu szanuje to mocno, niech każdy robi to na co ma ochote i wrzuca na takie wyrozumiałe forum jak tu, bo tu nie ma wyśmiewania tylko jak widać ludzie napiszą co słabe i do poprawy, a nie odrazu zmieszają z kałem. Co śmiechłem to moje ale i tak serio szanuje zajawke i to że to poddajesz ocenie Beer
A jeśli chodzi o podkład no to szału nie ma. Niby prawidłowo zagrana, pogodna melodia ale nie jestem fanem jednej stałej pętli, dobrze że chociaż na refrenie coś się zmienia. W sumie to z tego wszystkiego to hihat jest mega spoko, fajnie lata ten cykacz.
Cała produkcja ni jak sie ma do danej kategorii, ale kumam że nie dało się tego nigdzie indziej wrzucić.
Oceny nie wstawie bo by tylko zaniżyło srednią.
Ciśnij dalej, a będzie lepiej! Pozdroo ;)


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Pigu - 21.11.2017

Może ja powinienem jednak robić disco polo :D. Szczerze mówiąc to prywatnie piszę teksty dp, kilka utworów z moim tekstem po yt śmiga. Ale troszkę nie przemawia do mnie budowa tych tekstów. Ich prostota i brak jakichkolwiek możliwości wplecenia tam poważniejszych tematów.

Cytat:No i kurde ta wizualizcja z pierwszego lepszego tutorialu do After Effects, dokładnie to samo zrobiłeś co w tym tutorialu, kojarze ten poradnik :D

Wstaję o 6 rano do ok 00:00 - 01:00 tworzę muzykę, piszę teksty, ćwiczę głos, uczę się grać na gitarze, próbuje nadrobić stracony czas w tempie kosmicznym. Jeszcze 3 lata temu nie wiem czy bym z miejsca umiał napisać kilka poprawnych zdań. Dzisiaj pisze teksty, wcześniej wiersze, nawet książki dwie pisałem, tworzę(powiedzmy, że tworzę) muzykę. Tego jest taki ogrom, że ja wieczorem często chodzę prawie po ścianach albo mi się mieni w oczach. Dlatego też już obróbkę video oraz inne tego typu rzeczy próbuje robić jak najmniejszym kosztem sił bo bym już chyba padł do tej pory, a oczywiście na tym też się nie znam :)
Te moje produkcje też może nie do końca właśnie są bogate w przejścia te sprawy, jak to Maciek wspominał ale po prostu brakuje sił. To trzeba nad tym sporo posiedzieć dopieścić żeby to ładnie grało a to wymaga czasu i dodatkowej energii której mi brak coraz bardziej...


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Shabboo Harper - 22.11.2017

Tomku, już wcześniej przyszło mi komentować Twe utwory właściwie odnośnie każdej kwestii z wyróżnionych w powyższych postach. Toteż pozwól, iż dziś mój komentarz przybierze poniższą formę:

Cytat:"Muszę znaleźć swoją drogę. (...) Może tworze nie w swoim gatunku, może powinienem pisać zupełnie co innego i zupełnie inaczej to wykonywać. (...) Wiem, że istnieje coś w czym, w końcu się odnajdę czuję to, ale kiedy to będzie... ".

A czy pamiętasz to?

http://musicproducers.pl/temat-chill-out-finger-tracks-studio-new-beginning

Pokuś się o "coś" podobnego i przekonaj się czy tenże styl nie byłby Tobie bliższy. Eksperymentuj; traktuj muzykę intuicyjnie; twórz bez przymusu... :D


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Pigu - 22.11.2017

(22.11.2017, 3:23)Shabboo Harper napisał(a): A czy pamiętasz to?

http://musicproducers.pl/temat-chill-out-finger-tracks-studio-new-beginning

Pokuś się o "coś" podobnego i przekonaj się czy tenże styl nie byłby Tobie bliższy. Eksperymentuj; traktuj muzykę intuicyjnie; twórz bez przymusu... :D

Dzięki. Przypomniałaś mi o tym, że pianino to mój ulubiony instrument a tworzenie fajnych melodii na pianinie to jedno z moich ulubionych zajęć, tylko jak to wykorzystać. Śpiewanie pod złożone melodie jest trudne najlepsza jest prostota jeśli chodzi o te sprawy.

Ciekawostka taka - Właśnie włączyłem na yt składankę utworów gdzie główny instrument to pianino. I ku mojemu zdziwieniu prawie wszystkie te utwory lubię. Słuchałem je, zawsze mi się podobały. Choć nie wiem do końca czemu, bo pełno tam ckliwych miłosnych melodyjek. Ale też nagle zrozumiałem, że takie utwory to mój styl. Muszę to wnikliwiej przeanalizować.


RE: Pigu - W ten niepewny czas - Shabboo Harper - 30.11.2017

Cytat:"Dzięki. Przypomniałaś mi o tym, że pianino to mój ulubiony instrument a tworzenie fajnych melodii na pianinie to jedno z moich ulubionych zajęć, tylko jak to wykorzystać. Śpiewanie pod złożone melodie jest trudne najlepsza jest prostota jeśli chodzi o te sprawy."

Proszę... Tomku, przecież nie musisz "śpiewać" w każdym z Twych utworów. ;D

Cytat:"(...) Właśnie włączyłem na yt składankę utworów gdzie główny instrument to pianino. I ku mojemu zdziwieniu prawie wszystkie te utwory lubię. Słuchałem je, zawsze mi się podobały. (...) Ale też nagle zrozumiałem, że takie utwory to mój styl. Muszę to wnikliwiej przeanalizować."

Świetnie, że jest już jakiś fundament, konkretna inspiracja. Trzymam kciuki byś kolejny twórczy proces ukończył pomyślnie wedle Twego zamysłu i ku finalnej (pełnej) satysfakcji. :D