MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP ETER - Tireentareentune - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP ETER - Tireentareentune (/temat-hip-hop-eter-tireentareentune)



ETER - Tireentareentune - Hola Flavio - 26.11.2017

bit/mix/nagranie/montaż selfmade
rap Jack




RE: ETER - Tireentareentune - tks21 - 26.11.2017

Od razu co mnie zaskoczyło to początkowa trąbka. Świetny wałek. Głos gościa i sposób rapowania przypomina mi dawnego Ramone23 albo Shelleriniego (mam nadzieje, że nie pomyliłem ksywy, jak co to sprostuj) i ma coś w sobie z Chady. Kawałek jest dobry, całkiem dobry miks, Beat w stylu Chady jak dla mnie :) Pozdro 5/5


RE: ETER - Tireentareentune - Hola Flavio - 26.11.2017

Dzięki, ale trochę inny klimat


RE: ETER - Tireentareentune - skibot - 30.11.2017

Fajne to, nawet bardzo :) Dla mnie 5. Nic więcej nic mniej.


RE: ETER - Tireentareentune - Shabboo Harper - 2.12.2017

Hey Hola. W kwestii rap'u (artykulacji) muszę stwierdzić, iż odnośnie poprzednich track'ów, jest progres. Ewidentnie; aczkolwiek Flow Jack'a (wciąż) jawi się nader osobliwie. Niewykluczone, iż jest to wynik złożonej liryki (sporo spógłosek dźwięcznych/szczelinowych). Godnym byłoby precyzyjniej podkreślać asonanse "ukryte" w tekście... Bit trochę monotematyczny; cudnej urody trąbka a'la Chet Baker brzmi kusząco, podobnie jak króciutki ciąg dalszy tegoż Sample'a... ^^ Sound Design utrzymany w surowej aurze, gdzie odległy ton quasi organy Hammonda czy też spiżowa partia Brass'ów tworzą "nieprzystępny", szorstki "całun dźwięków" wobec ciężkiego, "twardego" Beat'u (Crash krztynę zbyt cięty w swym kolorycie). Jest specyficznie. Myślę, iż więcej "pierwiastków" w tle (Fx'y/Glitch'e) plus barwniejsze ujęcie refrenu ("dotknięte" jakimś zmyślnym efektem) słusznie urozmaiciłyby finalną prezencję Waszego "Tireentareentune"... :D


RE: ETER - Tireentareentune - wzorowy_obywatel - 3.12.2017

Dobrze, że w dobie, trapów, autotunów i innych dziwactw muzycznych (które z resztą samemu mi się zdarza słuchać) można zrobić po prostu dobry normalny kawałek rapowy. Świetnie dobrane dźwięki, dobry balans, raper też dał radę - bo nie jest to łatwy podkład do nawinięcia - nie mam się do czego przyczepić, pozdro!


RE: ETER - Tireentareentune - dejfdj - 3.12.2017

Profesjonalnie wyszło. Wysiłek warty dzieła. Tylko więcej auto-tune 'a


RE: ETER - Tireentareentune - Omenomn - 4.12.2017

Bit spoko, natomiast rap średnio, mało ludzi w Polsce potrafi naprawdę dobrze nawijać ;)


RE: ETER - Tireentareentune - Maciek - 17.12.2017

Numer ma "to coś". "To coś" przykuwa uwagę od razu, sprawia że nie zastanawiasz się nad tym czy pasma ze sobą współgrają, czy bas nie przykrywa zbytnio stopy, czy werbel się dostatecznie przebija przez całość. Po prostu włączasz utwór i z satysfakcją słuchasz do końca. Właśnie o to chodzi w muzyce. 5


RE: ETER - Tireentareentune - M.Barczyk - 19.12.2017

Buja i to bardzo, rap też przyzwoity tylko ta wada wymowy trochę irytuje, klimatycznie jeśli miałbym z czymś porównać to może trochę z Soulpetem ;-)


RE: ETER - Tireentareentune - Fantasmagorian - 20.12.2017

Szacunek za ukończony kawałek. Jest słowo, jest przekaz i jest nawet teledysk. Z przyjemnością wysłuchałem do końca. Sam pomysł na projekt wpada w ucho. Uzyskany klimat przenosi na ulicę. Jak dla mnie (4)