MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Paczka presetów/sampli - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Paczka presetów/sampli (/temat-paczka-presetow-sampli)



Paczka presetów/sampli - neurojin - 5.12.2017

Siemka

Pisałby się ktoś na zrobienie forumowej paczki presetów/sampli? Wrzuci się to na youtube i będzie dobra reklama, zarówno dla forum, jak i pojedynczych użytkowników ją współtworzących, a ponadto można podszlifować swoje umiejętności i porównać z innymi osobami. Sam jestem zbyt leniwy ale myślę, że jakby się kilka osób zgłosiło to można to szybko ogarnąć.

Co do mnie to w grę wchodzi serum/massive i ewentualnie eksorportowanie tego do wava.


RE: Paczka presetów/sampli - Knifeman - 6.12.2017

Było kilka lub kilkanaście takich podejść, chyba nie muszę mówić jak się skończyły :E Jeśli naprawdę kilka osób będzie zainteresowanych i znajdziemy sposób weryfikacji oryginalności ich presetów/sampli (bo i tacy się znajdą) to czemu nie.

Nie neguję pomysłu, sam chciałbym aby za którymś razem to wypaliło bo pomysł jest interesujący.


RE: Paczka presetów/sampli - OProject - 6.12.2017

Swoich presetów mam sporo ale nie wszystkie chyba są dobrej jakości xd
moge podrzucić do synth1 i sytrusa xd


RE: Paczka presetów/sampli - neurojin - 6.12.2017

Sposobu weryfikacji raczej nie znajdziemy, chyba że każdy nagra filmik z tworzenia i wytłumaczy co dokładnie robił. Jakbyśmy to chcieli sprzedać to wystarczyłoby od każdego ksero oświadczenia i problem z głowy, ale przy darmowej paczce raczej nie ma sensu czegoś takiego robić. Może niech każdy po prostu opisze swoje presety, jak będzie to w stanie zrobić i wytłumaczyć co zastosował to myślę że można takiej osobie zaufać.


RE: Paczka presetów/sampli - Recoil83 - 6.12.2017

Oczywiście wszyscy mają FLa xd.


RE: Paczka presetów/sampli - Mocade - 9.12.2017

Myślałem trochę nad tym i pomysł jest dobry, choć trzeba by zmienić podejście. Gromadzenie do kupy kilku ludzi i robienie z tego jednorazowej akcji ma małe szanse na powodzenie, proponuję aby zrobić z tego otwarty interes zaczynając na razie od sampli, dzięki czemu każdy miałby możliwość korzystania z własnych daw'ów i vst. Plan byłby taki:

>tworzymy temat zbiorczy
>kto chce się podzielić, to tworzy swoje sample, renderuje je do wav i linkuje do tematu zbiorczego
>wybieramy selekcjonera (najlepiej czarodzieja brzmienia)
>selekcjoner wybiera lepsze sample które trafiają na YT
>reszta ląduje w paczkach
>ludzie mogliby wchodzić na YTMP, przeglądać sample i ściągać wybrane (niech piracą przez yt mp3)
>im więcej sampli na yt, tym większa uwaga zwrócona jest na kanał, jego reputacja powoli rośnie, na mp mogłoby przybyć trochę ludzi
>pojedyncze ściąganie okazałoby się w końcu męczące, ludzie przestają piracić i zaczynają pytać o paczki.
>YTMP udostępnia paczki po spełnieniu określonych warunków. (like na FB, rejestracja na Forum, wbicie określonej liczby postów celem uzyskania dostępu do specjalnego tematu z paczkami)
>paczki mogłyby być oznaczone jako woluminy z każdego roku działalności (MP sample pack 2017)

SoundEffectFactory (Link) wybił się dokładnie w taki sam sposób, nie widzę problemu aby skopiować od niego schemat działania.

O ile nikt nie wpadnie na pomysł by podsyłać ukradziony materiał, to certyfikat oryginalności nie powinien być potrzebny, ale z drugiej strony nie wiem czemu ktokolwiek miałby coś takiego robić. Jedyną istotną sprawą byłoby wybranie opiekunów kanału i tematu zbiorczego. Pozostaje tylko pytanie czy MP na pewno chce być aż tak sławne, taka działalność sprowadziłaby na forum zalew śmieciowych kont, albo ludzi z zagranicy. W przypadku tych drugich można by było otworzyć temat "international", ale to już wyższa szkoła jazdy.


RE: Paczka presetów/sampli - neurojin - 9.12.2017

W sumie całość brzmi sensownie. Na razie o zalew ludzi chyba nie ma się co martwić ( xD ) więc możnaby się skupić na tworzeniu wavów. Sam byłbym chętnie opiekunem, chociaż moje umiejętności miksu na ogół sprowadzają się do ucięcia dołu i góry, więc nie wiem czy bez słuchu muzycznego będę obiektywnie w stanie oceniać prace innych osób :D Ale chętnie porobię parę sampli. Na początek można zająć się np. drumami, bo wielu nowych producentów szuka kicków czy snareów, a tak to będą mieli :)