MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Kael - Are U lost? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Kael - Are U lost? (/temat-techno-kael-are-u-lost)



Kael - Are U lost? - Kael - 25.12.2017

Garage chyba mi wyszedł, spokojny klimat, breakdown lekko ambientowy, końcówka techno. 130 bpm.




RE: [Garage/techno] Kael - Are U lost? - abyssMB - 26.12.2017

Pod względem melodii i tego co sie dzieje rewelacja. Niestety miks leży, stopa z mruczącym basem dominuje zabierają przestrzeń, na słuchawkach brzmi lepiej, ale na głośnikach kiepsko. Fajny synth, który brzmi tak uuu uuu uuu, wygrywający melodię jest mocno zmulony podciął bym mu niskie i go podgłośnił by wyszedł troche do przodu, może go rozdzielić na dwie ścieżki 50 % right i 50 % left dać szerzej separcję, żeby on nie był stłamszony z bass-em bedzie grał szerzej . Bass i stopę też bym odchudził one dominuja reszta gra stłamszona . Chciałbym posłuchać tego po poprawieniu miksu, bo to jest bardzo dobry wałek, z klimatem, który mi się podoba I like it .


RE: [Garage/techno] Kael - Are U lost? - Martin - 28.12.2017

Realizacja mulista tak jak pisał Abyss. Jednak dołaczam sie do opinii ze utwór warto doszlifować, ściąć Hihat , zrobić mix bardziej selektywny. Fajnie opisałeś że numer składa sie z trzech części i faktycznie tak jest. Dla mnie najciekawsza jest pierwsza i ambientowa.

Sampel wokalny lezy w aranżu , jednak gorzej leży w miksie i jest lekko zagubiony. Soundselekcja jest ok. Aranż całości niby poprawny ale jednak dosyć chaotyczny.

Ogólnie ode mnie 4 sie należy :)


RE: [Garage/techno] Kael - Are U lost? - Kael - 28.12.2017

Dzięki Panowie! Chciałem aranżację utrzymać w dość ciemnym tonie, jak to ujęliście zamulonym, świadomie to zrobiłem, może przesadziłem. Bass i kick zazwyczaj u mnie dominuje. Biorę sobie wasze rady do serca, mix ciut bardziej selektywny faktycznie, EQ tu i tam mógłbym bardziej podszlifować, ale gałkologia odbiera mi ostatnio wenę, kręcić werbel można do usrania, chcę tego uniknąć. Ma być groove, ba być basowy fundament i melodie plus FX na których można ucho zawiesić. Taką wyznaję filozofię ;)


RE: Kael - Are U lost? - Shabboo Harper - 17.01.2018

Hey Kael. Klimat Twego "Are U Lost?" niestety nie przekonuje mnie. Wybacz, lecz jest zbyt eklektycznie; nadto takowa stylistyka nut nie jest moją ulubioną ^^. Toteż, pozwól, iż odniosę się li tylko do kwestii technicznej: miks jest niezgorszy. "Dół" (Sub) zgrabny, rozległy; właściwie "ciemny". Kick winien być bardziej dobitny; więcej "góry" i choćby jakiś drobny "click" plus mocne "przebicie" Side Chain'em słusznie podkreśliłyby ekspresję owego i w efekcie zredukowały odczucie (przesadnego) "zamulenia" utworu. Nieśmiało sugeruję byś "wyostrzył" główny Synth, jak również zduplikował Hi Hat'y. W tym konkretnym track'u wystarczy jedynie zbalansować ścieżki w EQ. Sample wokalu trafiony; wszelako godny właściwej prezencji w przestrzeni tematu. White Noise (od 1:14), jest niemalże wszechobecny, przez to uciążliwy i zbytecznie kreuje (aż tak) mglisty koloryt tła. Ton a'la metaliczny Pluck (od 2:57) sporo agresywny i przykrywa (miodopłynną, syntetycznie ponętną) melodię Background'u. Temat surowy; quasi Industrial Garage. ;D

Cytat:" Ma być groove, ba być basowy fundament i melodie plus FX na których można ucho zawiesić. Taką wyznaję filozofię ;)".

Let it be so... Beer