MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Dua Lipa - New Rules (galactiX-riot Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Dua Lipa - New Rules (galactiX-riot Remix) (/temat-electronica-dua-lipa-new-rules-galactix-riot-remix)



Dua Lipa - New Rules (galactiX-riot Remix) - PROTONE - 26.12.2017

Witam :)
Jakoś tak mnie wzięło na remix i wyszło coś takiego.
Miks może ssać - niestety uczę się nowych słuchawek :)
Pozdrawiam i (mam nadzieję) miłego słuchania.






RE: DUA LIPA - NEW RULES - (galactiX riot - remix) - michxxy - 26.12.2017

Ten wibrujący lead jest koszmarnie tutaj przedstawiony a wokal wydaje mi się zagłuszony. Stopa nie ma mocy. Te bity, takie petle, jak to się mówi nie trzymają się kupy. Sorki kolego ale to jest słabe.


RE: DUA LIPA - NEW RULES - (galactiX riot - remix) - PROTONE - 26.12.2017

(26.12.2017, 15:17)michxxy napisał(a): Ten wibrujący lead jest koszmarnie tutaj przedstawiony a wokal wydaje mi się zagłuszony. Stopa nie ma mocy. Te bity, takie petle, jak to się mówi nie trzymają się kupy. Sorki kolego ale to jest słabe.

Haha :D Właśnie umocniłeś mnie w przekonaniu że zakup tych słuchawek "AKG 240" to był wielki błąd, Niestety nie potrafię ich wyczuć :/ zwłaszcza jeśli chodzi o wokal, bas i stopę.
"Te bity, takie petle, jak to się mówi nie trzymają się kupy" to już z całą pewnością moja wina :E
Pozdrawiam


RE: DUA LIPA - NEW RULES - (galactiX riot - remix) - RaNi/Works - 26.12.2017

Dałem 4/5
Za dużo rzeczy nie jest tutaj skopane... jednak są to rzeczywiście istotne rzeczy.

Jak już wspomniane:
Cytat:Stopa nie ma mocy.
Choć na Superluksach HD681Evo kick całkiem dobrze komponuje się z basslinem na kolubrynach...
no faktycznie słabo XD.
Dodatkowo brakuje mi porządnego clapa/snara/claposnara

Cytat:wokal wydaje mi się zagłuszony
Mógłby być bardziej rozwalony w panoramie
w dodatku wydaje mi się jakby... był niższej jakości?

Złym kawałkiem bym tego nie nazwał... po prostu wymaga pewnych poprawek.


RE: DUA LIPA - NEW RULES - (galactiX riot - remix) - Martin - 28.12.2017

Na średnich słuchawkach konsumenckich (jestem w pracy) miks jest bardzo żle zbalansowany , dołu prawie nie ma , całośc wali środkiem, góra poprawna. Synth wysunął się na front , reszta, a szczególnie kick daleko w tyle nieśmiało pyka.

Aranż i sounddesign nie oceniam za głęboko bo to tylko remix , jednak jest zgodny z konwencją , pompa na całosci również. Ogólnie imho numer do poprawki.

Daje 3 z minusem

PS:Co do słuchawek to osobiście używam i polecam Bayery DT-990. Miks wychodzi zbliżony do odsłuchu na monitorach jeśli chodzi o selektywność i charakterystykę odtwarzania w kluczowych pasmach. Scena już niekoniecznie, jednak ogólnie to dosyć równe i wiernie grające słuchawki.


RE: DUA LIPA - NEW RULES - (galactiX riot - remix) - In-Tegral - 28.12.2017

Na DT990, ten kawalek do momentu dropu gra fajnie, potem jest tragedia, balans glosności drop/break do poprawy, leado-bassior w dropie moim zdaniem jakościowo odpada, albo czymś go sam zniszczyłeś, jakimś distem czy czymś. Kick w dropie w ogóle się chowa gdzieś w tło, gdzie powinien grać pierwsze skrzypce. Melodyjnie jest całkiem ok, jest w miare energicznie, ale przez ten miks tak do końca tego nie czuć.