MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID Base Covers - Hello Spring - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID Base Covers - Hello Spring (/temat-liquid-base-covers-hello-spring)



Base Covers - Hello Spring - Gabriel - 27.05.2012

W wielkich męczarniach i frustracji udało mi się wreszcie nabić te !10! postów... xD
No kochani, czy chcecie tego czy nie CZAS NA SPAM! xD

Ten kawałeczek został zrobiony gdzieś w okolicach pierwszego dna wiosny tego roku (stąd nazwa i ogólna inspiracja). Bez zbędnego "pierdu-pierdu" zapraszam do słuchania oraz komentowania jak i pisania swoich uwag. ;)



Pozdrawiam. ;)


RE: Base Covers - Hello Spring - Prisma - 27.05.2012

super melodia, fajny klimat :)
dwie rzeczy mi nie pasują :
1. Na pianino w momencie kiedy gra bez bitu zaaplikowałbym filtr górnoprzepustowy z odrobioną rezonansu :) fajnie by mogło brzmieć gdyby je zsamplować i nadać klimat wejściu grając tylko pierwszą część taktu na początku ^^
2. Te haty w bicie jak dla mnie trochę za mocno przesunięte i się po pewnym czasie robi wrażenie bałaganu lekkiego :D

ogólnie pięknie ^^


RE: Base Covers - Hello Spring - B4ssTee - 27.05.2012

Kawałek wpada w ucho i ma potencjał :)
Ja osobiście podbiłbym delikatnie pasmo 0-60hz dla basu i 160-250hz dla snar'a oraz dodał jakiś postproces w postaci filtrów tak jak pisał kolega Prisma. Poza tym całość zmierza w dobrym kierunku. Chętnie posłucham całości a nie tylko 2min :)


RE: Base Covers - Hello Spring - Gabriel - 28.05.2012

Dziękuję wam za szczere (chyba xD) opinie. No i normalnie nie wierzę... TEN B4ssTee skomentował moje "brzdękolenie"!!!!. xD Te wskazówki na pewno się przydadzą jeśli kiedykolwiek będę się zabierał za dokończenie tego utworu. ;)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję pięknie! ;)


RE: Base Covers - Hello Spring - hake - 28.05.2012

Ogólnie całkiem spoko, nieco cukierkowa melodia. Dla mnie brakuje tu jakiegoś mocniejszego suba, perka też nieco za sucha.


RE: Base Covers - Hello Spring - brainfreezer - 28.05.2012

Brzmienie lead-a okropne, za to perka nadrabia! Dla mnie średnie, ale jak popracować nad tym to będzie spoko :)


RE: Base Covers - Hello Spring - Gabriel - 29.05.2012

(28.05.2012, 21:49)brainfreezer napisał(a): Brzmienie lead-a okropne, za to perka nadrabia! Dla mnie średnie, ale jak popracować nad tym to będzie spoko :)

Wiesz... wolę zostać zjechany w taki sposób niż gdyby moi znajomi mieliby mi lizać d***. xD
Dzięki za opinię i z pewnością jak wrócę do dopracowywania to zwrócę uwagę na brzmienie leada. :)

Pozdrawiam. :)




RE: Base Covers - Hello Spring - Monita★ - 18.06.2012

nic nie mam do dodania, podoba mi się. :)


RE: Base Covers - Hello Spring - pika - 19.06.2012

kuuuurde jeśli chodzi o wartość muzyczna czyli nuty i kompozycja to jestem pod ogromnym wrażeniem. kawałek do mnie jako całość nie przemawia, mam inna wizje co do tego:D brzmienie instrumentów przypomina mi wtyke orchestral która moim zdaniem jest slaba, ale to i tak nie powstrzyma mnie zebym nei dodal do ulubionych ;) bo kompozycja jest fenomenalna. weź udostępnij midi lub jakis remix ogłoś :) bo z tego mozna zrobic taki banger ze szok!!!!


RE: Base Covers - Hello Spring - Remedic - 21.06.2012

Like it.


RE: Base Covers - Hello Spring - Mixee - 4.07.2012

Początek klimatyczny, jak dla mnie niepotrzebnie od razu pokazujesz na co perkę stać. Odkrywanie wszystkich kart na wejściu nie jest niekiedy najlepszym pomysłem, bo może się to znudzić. Jednego closed hihata bym wyrzucił w loopie. Tak jakoś dziwnie siedzi :P znowuż klimacik jest, może zbyt wiele się nie dzieje, ale na chill oucik jak znalazł ;)