MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDCORE Shabboo Harper - Morire - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDCORE Shabboo Harper - Morire (/temat-hardcore-shabboo-harper-morire)



Shabboo Harper - Morire - Shabboo Harper - 26.01.2018

Dziś, pragnę przybliżyć Wam "Morire" z albumu "Dark Infection Vol. 3" Dark Impact Records. Inspiracją tego tematu był wers z tryptyku Dantego Alighieri "Boska Komedia" (Divina Commedia), który brzmi: "Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie" (Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate).

W Księdze "Piekło" (Pieśń III), poeta skreślił przejmujący opis owej krainy potępienia, której strzeże Lucyfer:


Dłoń mi na dłoni położył i lice
Ukazał jasne, duchem natchnął śmiałem,
Po czym wprowadził w głębin tajemnice.
Stamtąd westchnienia, płacz, lament chorałem
Biły o próżni bezgwiezdnej tajniki.
Więc, już na progu stając, zapłakałem.
Okropne gwary, przeliczne języki,
Jęk bólu, wycia, to ostre, to bledsze,
I rąk klaskania, i gniewu okrzyki
Czyniły wrzawę, na czarne powietrze
Lecącą wiru wieczystymi skręty,
Jak piasek, gdy się z huraganem zetrze.



Link do SoundCloud'u to tzw. cut.
Pełna wersja utworu dostępna jest tylko na Spotify lub w serwisie Deezer.
Proszę...




https://open.spotify.com/search/results/Shabboo%20Harper%20-%20Morire

http://www.deezer.com/pl/track/434479322


RE: Shabboo Harper - Morire - Shabboo Harper - 26.01.2018

PARIS

Cytat:"Brak słów że to ktoś wogóle zalicza do muzyki.Przecież to jakieś trzaski i szumy.Ty to powinnaś z Waspem się skumac,razem byście te gnioty wypuszczali."

Hey PARIS. Tak, "to" zalicza się do specyficznie drapieżnego, wręcz brutalnego gatunku muzycznego, a ściślej do stylu Gabba z silnym "odcieniem" Terror'u ^^. Ten "gniot", jak to zechciałeś określić, jest częścią krążka "Dark Infection Vol. 3", który w tym miesiącu osiągnął #1 na Juno...

PS. Z Wasp'em już się wcześniej "skumałam" i to czterokrotnie. ;)


RE: Shabboo Harper - Morire - In-Tegral - 26.01.2018

Nie spodziewałem się, że usłyszę tak ciężkie brzmienia od Ciebie Ania, totalny kosmos, jak sama wiesz, siedzę w HS/HC, ale to to jest dla mnie następny poziom, do którego muszę "dojść" i się przyzwyczaić jak to było na początku z HS, a szczególnie z intro/outro. Sound design siedzi jak powinien.


Usuwam posty oraz fragmenty, które nic nie wnoszą do tematu i każda kolejna próba tak niekulturalnej wymiany zdań będzie karana ostrzeżeniem. Jeśli macie sobie coś do powiedzenia, proszę to robić prywatnie
Maciek




RE: Shabboo Harper - Morire - pumadesign - 26.01.2018

(26.01.2018, 17:27)In-Tegral napisał(a): totalny kosmos, jak sama wiesz, siedzę w HS/HC, ale to to jest dla mnie następny poziom, do którego muszę "dojść" i się przyzwyczaić jak to było na początku z HS, a szczególnie z intro/outro. Sound design siedzi jak powinien.

dokładnie :V


RE: Shabboo Harper - Morire - OProject - 26.01.2018

Szczerze to wolałbym żeby cały czas walił ten gruby kick, bo raczej wole stały bit, średnio mi pasuje ten szumiący dźwięk "rażenia prądem":P
Dźwięki sama kręciłaś czy z paczki? :P
Dobry ciężki klimat, 100% Hardcore jak z kompilacji Darkcore, Knife na pewno polubi :E
Co do mixu ja zawsze lubie dużo suba, więc można by dać jeszcze kilka dB :D
4/5


RE: Shabboo Harper - Morire - XTH - 26.01.2018

Piekielne, demonicznej Dantejskie sceny przychodzą mi do głowy słuchając tego utworu.
Jest bardzo ale to bardzo "mocny", nieprzewidywalny, mam wrażenie jak by sama Shabboo Harper obserwowała owe sceny i przekazała nam obraz w postaci dzięków. Nie ukrywam bardzo przypadły mi do gustu wszelkie efekty, FX i samo ich połączenie, kompozycja jest dobrana znakomicie, bogata sceneria, wrzaski, krzyki, jęki. Odnośnie wrażeń miałem chwilowe odczucie jak by mnie otaczały demony i szły co raz bliżej. Utwór robi swoją robotę, psycho terror działa doskonale w tym utworze.
Dla mnie utwór zasługuję na naprawdę mocną, i wypracowaną 5.


RE: Shabboo Harper - Morire - Shabboo Harper - 27.01.2018

Gentlemen:

In-Tegral:
Cytat:"Nie spodziewałem się, że usłyszę tak ciężkie brzmienia od Ciebie Ania, totalny kosmos, jak sama wiesz, siedzę w HS/HC, ale to to jest dla mnie następny poziom, do którego muszę "dojść" i się przyzwyczaić jak to było na początku z HS, a szczególnie z intro/outro. Sound design siedzi jak powinien."

Dawidzie, dziękuję Ci za tak przychylny komentarz. Ot, little surprise ;D... Przyznaję, iż jest to "ciężki" gatunek; katorżniczy, "okrutny" w treści nut. Wszelako pokusiłam się właśnie o takowy "challenge"; a ponieważ zgłosił się do mnie Label z prośbą o utwór w tym stylu, w efekcie czego jestem jedyną kobietą w tejże kompilacji, tym bardziej było to i kuszące i inspirujące ^^. Cieszę się, iż Sound Design podoba się Tobie.
Ślę ciepły uśmiech. :)

pumadesign:

Cytat:"In-Tegral napisał(a):
totalny kosmos, jak sama wiesz, siedzę w HS/HC, ale to to jest dla mnie następny poziom, do którego muszę "dojść" i się przyzwyczaić jak to było na początku z HS, a szczególnie z intro/outro. Sound design siedzi jak powinien.

dokładnie :V".

Ochhh... Pumadesign. Jakże esencjonalny post. ^D Cóż, drzemie w tymże utworze potężne spectrum emocji; poprzez tak bezlitosne, tyrańskie niemalże "krwiożercze" brzmienie nut plus różnolite w swej treści i nasyceniu ścieżki mego wokalu chciałam osiągnąć efekt czarnej rozpaczy, cierpienia tudzież boleści. Jest diabolicznie. ^^


OProject:

Cytat:"Szczerze to wolałbym żeby cały czas walił ten gruby kick, bo raczej wole stały bit, średnio mi pasuje ten szumiący dźwięk "rażenia prądem":P
Dźwięki sama kręciłaś czy z paczki? :P
Dobry ciężki klimat, 100% Hardcore jak z kompilacji Darkcore (...).
Co do mixu ja zawsze lubie dużo suba, więc można by dać jeszcze kilka dB :D (...)"

Hey Oldie. Taka defiguracja Beat'u jest celowa, choćby po to by track w tej kwestii, w moim odczuciu, nie nużył; wszak klimat jest już ciernisty i ponury. Efekt "rażenia prądem" traktuję jak jeden z ekspresyjnych i mocnych "pierwiastków" tematu. Naturalnie, Twe odczucia darzę szacunkiem ;)... Przy tak "gęstym" projekcie (blisko 60 ścieżek); trudno mi dziś wyszczególnić wszystko. "Morire" to melanż różnobarwnych dźwięków. Tylko Kick'ów jest z dwadzieścia. Wszystko ułożone w konkretnych grupach, po kilka ścieżek. Część jest stworzona przeze mnie, część z Sample'i; dogłębnie "pociętych" i "przerobionych" takimi wtyczkami jak Devastator czy Decimator. Większość Lead'ów/Fx'ów jest "kręcona" z Sylenth'a. Wszystkie efekty wokalne to mój głos... Jeśli chodzi o Sub, to tak jak wcześniej wspomniałam track cechuje tęgi "odcień" Terror'u, w takim zaś gatunku Sub'a nie powinno być zbyt dużo, bowiem przy tempie 240 BPM potrzeba 101% klarowności; z kolei Sub'y w takim wypadku "zamglają" takowe tempo i ostrość ^^...
Dziękuję Ci, że poświęciłeś swój czas "Morire". :D

XTH:

Cytat:"Piekielne, demonicznej Dantejskie sceny przychodzą mi do głowy słuchając tego utworu.
Jest bardzo ale to bardzo "mocny", nieprzewidywalny, mam wrażenie jak by sama Shabboo Harper obserwowała owe sceny i przekazała nam obraz w postaci dzięków. Nie ukrywam bardzo przypadły mi do gustu wszelkie efekty, FX i samo ich połączenie, kompozycja jest dobrana znakomicie, bogata sceneria, wrzaski, krzyki, jęki. Odnośnie wrażeń miałem chwilowe odczucie jak by mnie otaczały demony i szły co raz bliżej. Utwór robi swoją robotę, psycho terror działa doskonale w tym utworze.
Dla mnie utwór zasługuję na naprawdę mocną, i wypracowaną 5."

Uprzejmie dziękuję Ci, Danielu za tak barwny opis Twych wrażeń. Jestem wdzięczna :). "Psycho terror"? Hmmm... nieśmiało "powiem", iż podoba mi się tego typu definicja odnośnie tego utworu. Owszem jest arcygroźnie, niemiłosiernie srogo; lecz takowy był mój zamysł. Dzieło Dantego, będące silnym bodźcem do kreacji powyższego tematu, wymusiło, w pewnym stopniu, twórczy wysiłek i jednocześnie szczerą chęć by precyzyjnie wyrazić mój "obraz piekła". Stąd tak złożona selekcja sugestywnych tonów; heterogenicznych tekstur; "obfitego" Vocal Design'u...
Jest mi przyjemnie, iż gościsz w moim temacie. Beer


RE: Shabboo Harper - Morire - Mocade - 27.01.2018

Nie spodziewałem się łupanki, łagodny tekst trochę zmylił przez co po włączeniu play dźwięk potrafi uderzyć słuchacza w twarz. Sprytne. Bez wątpienia starasz się wycisnąć w swoich utworach kolejne poziomy głębokiego mroku, i choć nie trafiasz w gust wszystkich, to jednak na pewno ci to wychodzi. Pytanie tylko brzmi, czego tak pozytywnie nastawiona do innych ludzi osoba tam poszukuje.

5/5, Pozdrawiam.


RE: Shabboo Harper - Morire - OProject - 27.01.2018

@Shabboo ja wiem że u Ciebie zawsze wszystko jest celowo :D


RE: Shabboo Harper - Morire - chrisB# - 27.01.2018

Produkcja znakomita. Mam ciary na plecach jak tego slucham. Nie znalem tego gatunku. Klimat zajebisty, vox i technika na bardzo wysokim poziomie. Jak ogarnelas tyle sciezek? Masakra! Jestes Shabboo bardzo swiadomym producentem, czesto ryzykujesz, prowokujesz. Szacun. Ode mnie leci piona. Pozdrawiam.


RE: Shabboo Harper - Morire - Plague - 27.01.2018

O ja nie mam pytań. Siedzę i jestem jeszcze w szoku po tym co usłyszałem :) Nie moje rytmy hehe, ale od 1:00 do końca brzmi super :)


RE: Shabboo Harper - Morire - Alex fat - 28.01.2018

Witka. Szranc przy tym siada ;D , nie dlamnie taka poezyja. ;). pozdrawiam


RE: Shabboo Harper - Morire - denial3 - 29.01.2018

tańczyć i śpiewać się aż chce takie to jest mocne :)

półskakać w miejscu z rękami w kieszeniach bądź nad głową

5


RE: Shabboo Harper - Morire - Shabboo Harper - 30.01.2018

Mocade:

Cytat:"Nie spodziewałem się łupanki, łagodny tekst trochę zmylił przez co po włączeniu play dźwięk potrafi uderzyć słuchacza w twarz. Sprytne.
"

Uprzejmie dziękuję, Mocade. "Morire" jest w potężnym stopniu zainspirowany poematem Dantego; szczególnie powyższy fragment tekstu. W moim utworze, poprzez intencjonalny aranż nut i wokali, chciałam wiernie odtworzyć emocje, które drzemią wśród wersów "Piekła", tchną bólem i przerażeniem... ;(

Cytat:"Bez wątpienia starasz się wycisnąć w swoich utworach kolejne poziomy głębokiego mroku, i choć nie trafiasz w gust wszystkich, to jednak na pewno ci to wychodzi."

To zaszczyt otrzymać tak przychylny komentarz. Zaiste ponure, tajemne wręcz kazuistyczne klimaty; czasem "skażone" brudem, czasem "wtulone" w enigmatyczne, sensualne tony to moi "faworyci" w procesie kreacji. Wciąż "drążę"; wkaczam w kolejne sfery mroku. Trafić w gust wszystkich? Nieosiągalne... ;D

Cytat:"Pytanie tylko brzmi, czego tak pozytywnie nastawiona do innych ludzi osoba tam poszukuje.
5/5, Pozdrawiam."

Hmmm... opposites attract. ^D
Również ciepło pozdrawiam.


OProject:

Cytat:"@Shabboo ja wiem że u Ciebie zawsze wszystko jest celowo :D".

Oldie, nie zawsze, nie wszystko... The end. ;)

chrisB#:

Cytat:"Produkcja znakomita. Mam ciary na plecach jak tego slucham. Nie znalem tego gatunku."

Ohhh... Dziękuję Ci, ChrisB# ^^. Terror nie jest to gatunek zbyt powszechny; "cieszący się popytem". Wszelako istnieje. Zachęcam Cię do prześledzenia poniższego link'u:

https://www.hardtunes.com/terror

Cytat:"Klimat zajebisty, vox i technika na bardzo wysokim poziomie. Jak ogarnelas tyle sciezek? Masakra!"

Cieszę się, że jest to dostrzegalne. Sporo trudu i wysiłku "pochłonął" tenże projekt. Nieśmiało przychylę się do Twej refleksji, iż rzeczywiście jest spore spiętrzenie wśród ścieżek. Wszystko tworzę po kolei, nieśpiesznie... ;D

Cytat:"Jestes Shabboo bardzo swiadomym producentem, czesto ryzykujesz, prowokujesz. Szacun. Ode mnie leci piona. Pozdrawiam."

Wzruszyłeś mnie tym spostrzeżeniem. Jest mi nader przyjemnie :). Tak, lubię prowokować. Jest wtedy "inaczej"... Także i Ciebie serdecznie pozdrawiam.


Plague:

Cytat:"O ja nie mam pytań. Siedzę i jestem jeszcze w szoku po tym co usłyszałem :) Nie moje rytmy hehe, ale od 1:00 do końca brzmi super :)".

Dziękuję, Michale za czas poświęcony "Morire", zważywszy, iż faktycznie nie jest to Twój "świat nut". Przyznaję, iż produkcja tego track'u to... sofistyczne doświadczenie. xD

Alex fat:

Cytat:"Witka. Szranc przy tym siada ;D , nie dlamnie taka poezyja. ;). pozdrawiam."

Cóż za swoisty skrót myślowy, Alex. Wyobraź sobie, iż nie jest to również i moja "poezyja". Jednakże, skusiłam się "skosztować tego czegoś"; nielitościwie drapieżnego wręcz upiornego. Chciałam zmierzyć się z tą obcą mi kreatywnie materią i już...
Również pozdrawiam Ciebie. Beer

eror:

Cytat:"tańczyć i śpiewać się aż chce takie to jest mocne :)
półskakać w miejscu z rękami w kieszeniach bądź nad głową
5"

Hmmm... feel free. Dziękuję, Miłoszu, że i Ty gościsz w moim temacie. :D


RE: Shabboo Harper - Morire - m47u6 - 30.01.2018

Nie są to kompletnie moje klimaty, ale czuć moc w tym utworze i to ogromną, która naprawdę mi siada ;) Chyba dzisiaj przesłucham cały album, może sam znajdę w nim jakąś inspiracje :D Oby tak dalej :)


RE: Shabboo Harper - Morire - YouGotMe - 1.02.2018

o Pani co tu się wydarzyło właśnie :D swego czasu słuchałem i byłem fanem typowego hardcore akurat pokroju chłopaków z Endymion, Art of Fighterz, Angerfista czy chociaż by Dj Mad Dog. Warto zaznaczyć że ten mainstreamowy hardcore nieco bardziej melodyczny kupił moją duszę. Twoje wykonanie to późne godziny imprez w klubie, z naciskiem na poranne do których zazwyczaj trudno mi było dotrwać nie mówiąc już o "dobrej zabawie" :D Jednak co do samego utworu kompleksowość elementów sprawnie splecionych ze sobą jest zaskakująca, nie zmienia to jednak faktu że czuję się jak wrzucony do pralki :D (chociaż to poezja dla uszu przy terrorcore) Jest czysto i pomimo inwazyjnych dźwięków przyjemnie dla ucha :) Jestem ciekaw czego jeszcze można się po Tobie spodziewać. Pozdrawiam ! :)


RE: Shabboo Harper - Morire - Ypsilon - 2.02.2018

Łał, to jest dopiero gąszcz dzwięków. To chyba jakiś speedcore albo terror, w kazdym bądz razie miks i przekaz kawałka pierwsza klasa. Po przesłuchaniu czuje się jak po jakiejś mega dawce energaizera :) Daję piateczkę.


RE: Shabboo Harper - Morire - Knifeman - 3.02.2018

odsłuch ze spotify

chaotyczne, ciężko złapać się jakiegoś elementu którego będę się trzymał podczas słuchania do końca utworu. Poradziłem sobie dopiero słuchając pierwszy raz na szybko a drugi już "odsłuch analizujacy" :e Dźwięki proste, ostre i agresywne, ale niesamowicie klarowne, cieszę się że nie ma tu prawie wcale elementów typowo przestrzennych. Jedyny minus to mało perkusjonaliów ale chata jest już pełna. Mix niesamowicie przejrzysty i jasny. Podoba mi się.

(26.01.2018, 17:40)OProject napisał(a): jak z kompilacji Darkcore
[Obrazek: SlUrIjH.png]
Tam większość była bardziej "mglista" i mniej połamana


RE: Shabboo Harper - Morire - Shabboo Harper - 5.02.2018

m47u6:

Cytat:"Nie są to kompletnie moje klimaty, ale czuć moc w tym utworze i to ogromną, która naprawdę mi siada ;) Chyba dzisiaj przesłucham cały album, może sam znajdę w nim jakąś inspiracje :D Oby tak dalej :)"

Dziękuję m47u6, że poświęciłeś swój czas "Morire". Niewykluczone, iż pełny krążek spodoba się Tobie. Cheers! ;D

YouGotMe:

Cytat:"o Pani co tu się wydarzyło właśnie :D (...) co do samego utworu kompleksowość elementów sprawnie splecionych ze sobą jest zaskakująca, nie zmienia to jednak faktu że czuję się jak wrzucony do pralki :D (chociaż to poezja dla uszu przy terrorcore) Jest czysto i pomimo inwazyjnych dźwięków przyjemnie dla ucha :)"


Adamie, to zaszczyt otrzymać tak pochlebny w swej treści komentarz od Ciebie; speca gatunku ;). Pięknie dziękuję... Tego typu klimat jest mi kompletnie obcy. Utwór, traktuję jak trudny i żmudny eksperyment, który wszelako osiągnął satysfakcjonujący finał. ^^

Cytat:"Jestem ciekaw czego jeszcze można się po Tobie spodziewać. Pozdrawiam ! :)"

Hmmm... time will tell. Również i Ciebie pozdrawiam.

PS. "Pani"? Czemuż tak poważnie? Jestem Shabboo (Ania). Beer


Ypsilon:

Cytat:"Łał, to jest dopiero gąszcz dzwięków. To chyba jakiś speedcore albo terror, w kazdym bądz razie miks i przekaz kawałka pierwsza klasa. Po przesłuchaniu czuje się jak po jakiejś mega dawce energaizera :) Daję piateczkę."

Ypsilon, cieszę się, iż mój track w swym brzmieniu i strukturze przekonuje Cię. Dziękuję za Twą obecność w tym temacie. ^D


Knifeman:

Cytat:"chaotyczne, ciężko złapać się jakiegoś elementu którego będę się trzymał podczas słuchania do końca utworu. Poradziłem sobie dopiero słuchając pierwszy raz na szybko a drugi już "odsłuch analizujacy" :E Dźwięki proste, ostre i agresywne, ale niesamowicie klarowne, cieszę się że nie ma tu prawie wcale elementów typowo przestrzennych. Jedyny minus to mało perkusjonaliów ale chata jest już pełna. Mix niesamowicie przejrzysty i jasny. Podoba mi się."

Kamilu, świetnie orientujesz się w sferze tychże osobliwych, niepokornych brzmień. Toteż prawdziwie raduje mnie tak przychylny komentarz od Ciebie (!). Uprzejmie dziękuję. :D