MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Tomi3kh - Next Random Progressia (Original Edit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Tomi3kh - Next Random Progressia (Original Edit) (/temat-progressive-tomi3kh-next-random-progressia-original-edit)



Tomi3kh - Next Random Progressia (Original Edit) - tomo3691 - 29.01.2018

Kolejny utwór ode mnie, to będzie chyba siódmy utwór (w ogóle), który udało mi się doprowadzić do końca ^P Dużo w nim zabawy Cutoff-em oraz z głośnością. Generalnie chodzi mi o rady dotyczące miksu. Nie zależało mi tutaj na super melodii czy innych cukrach pudrach, robiąc ten track starałem się skupić na aspektach czysto technicznych aniżeli aranżacji i fajerwerkach. Chciałem by było prosto a konkretnie. Jak tym razem wyszło to już oceńcie sami ^^ Czekam na jakieś konkret komentarze, będzie to mile widziane Heart




RE: Tomi3kh - Next Random Progressia (Original Edit) - Rafau - 29.01.2018

Ciężko ocenić pod względem technicznym coś takiego. Gra tutaj 5 elementów na krzyż. Wszystko bardzo proste i nie wymagające ponadprzeciętnego trudu...

Co do miksu, ten sub za głośno po mojemu. I nie powinien być ściszany, czy podgłaśniany. Mało przestrzeni trochę. Część perkusyjna, jeśli o takiej można mówić, uboga. Sweep gdzieś zgubiony. Po mojemu nie tędy droga.


RE: Tomi3kh - Next Random Progressia (Original Edit) - KBK - 1.02.2018

Mis nie jest moją mocna stroną, ale spróbuj odciąć przy basach i leadach w okolicy 200-1k, oczywiście nie całość tylko "z wyczuciem". Pad gra zdecydowanie za głośno. Na subbass dodaj trochę distortion, poprawi to jego "ciepłotę".


RE: Tomi3kh - Next Random Progressia (Original Edit) - OProject - 3.02.2018

Według mnie kick słaby, to znaczy taki lekki i niewpasowujący się w resztę miksu.
Bardziej podchodzi mi to pod minimal techno xd
Dla mnie trochę za prosto, wszystko jakieś takie "małe", trochę jak chillout, ten lead "pompując" trochę monotonny :P
3/5


RE: Tomi3kh - Next Random Progressia (Original Edit) - Shabboo Harper - 7.02.2018

Cytat:"Generalnie chodzi mi o rady dotyczące miksu. Nie zależało mi tutaj na super melodii czy innych cukrach pudrach, robiąc ten track starałem się skupić na aspektach czysto technicznych aniżeli aranżacji i fajerwerkach. Chciałem by było prosto a konkretnie."

Tomku, wobec powyższego "powiem" tak: track brzmi jak Demo/zarys czegoś będącego dopiero "zalążkiem" większego projektu. W kwestii aranżu, gdyby był to choćby Tech-Trance z rubieży Minimal'u, to czuć "tu" poważny deficyt Fx'ów tudzież wokaliz/jakiś atmosferycznych "przeszkadzajek". Odnośnie niuansów technicznych temat jawi się "tak sobie". Według mnie Sub jest znośny; owszem spory acz nie rzutuje zbyt dotkliwie. "Przejścia" rzeczywiście proste; większość tonów niemiosiernie "zduszona", nadto bez właściwie zachowanych proporcji głośności ;(. Solidny ambaras tyczy Kick'a, który mocno koliduje z Bass'em; instrumenty te grają w identycznej częstotliwości; nadto (pomiędzy owymi) brak jest Side Chain'u; prócz tego słaba equalizacja "dołu", przez co "zatarty" jest "środek i góra". Prezencja Hi Hat'ów/Clap'ów krztynę beznamiętna. Ton a'la Sax, wobec zbyt stentorowych Pad'ów, ciekawy. "Progressia"? Jest. Keeep doin'... ;D


RE: Tomi3kh - Next Random Progressia (Original Edit) - tomo3691 - 7.02.2018

Tworząc ten utwór bądź "zalążek/demo" utworu - co zostało dobrze ujęte, byłem zainspirowany nieco twórczością Deadmau5a. Dodatkowo ostatnio odczuwam lekki syndrom wypalenia w połączeniu z jakąś nostalgią. Chciałem spróbować czegoś nieco innego niż do tej pory aczkolwiek pomysł z małą ilością elementów grających razem - nie wypalił, mówiąc wprost :P Zamieszczając ten kawałek miałem świadomość tego, że tak stać się może. Że takie opinie być mogą... Ale to też uczy, chciałem spróbować, chciałem, lecz nie tędy droga jak trafnie ujął to Rafał :) Nauczyło mnie to jednego - jeśli utwór ma być końcowym, finalnym produktem (choć tak naprawdę żaden nigdy nie jest skończony bo i muzyka jest nieskończona) to musi być dopieszczony w wielu aspektach, musi więcej się dziać melodycznie, każdy element musi coś opowiadać. Projekt ponownie trafia do folderu "Stupid/Some Ideas" i będzie czekać na swój moment by do niego pewnego dnia powrócić ;D Dziękuję wszystkim za opinię oraz Tobie Aniu, takie komentarze czyta się z przyjemnością BeerHeart

(7.02.2018, 2:12)Shabboo Harper napisał(a): Tomku, wobec powyższego "powiem" tak: track brzmi jak Demo/zarys czegoś będącego dopiero "zalążkiem" większego projektu. W kwestii aranżu, gdyby był to choćby Tech-Trance z rubieży Minimal'u, to czuć "tu" poważny deficyt Fx'ów tudzież wokaliz/jakiś atmosferycznych "przeszkadzajek". Odnośnie niuansów technicznych temat jawi się "tak sobie". Według mnie Sub jest znośny; owszem spory acz nie rzutuje zbyt dotkliwie. "Przejścia" rzeczywiście proste; większość tonów niemiosiernie "zduszona", nadto bez właściwie zachowanych proporcji głośności ;(. Solidny ambaras tyczy Kick'a, który mocno koliduje z Bass'em; instrumenty te grają w identycznej częstotliwości; nadto (pomiędzy owymi) brak jest Side Chain'u; prócz tego słaba equalizacja "dołu", przez co "zatarty" jest "środek i góra". Prezencja Hi Hat'ów/Clap'ów krztynę beznamiętna. Ton a'la Sax, wobec zbyt stentorowych Pad'ów, ciekawy. "Progressia"? Jest. Keeep doin'... ;D