MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Rivent - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Rivent - ID (/temat-progressive-rivent-id)



Rivent - ID - michal1265 - 29.01.2018

Witam bardzo jestem ciekaw waszych opinij co o tym sądzicie ?




RE: Rivent - ID - sebissimo - 29.01.2018

Jeśli chodzi o melodie to można coś z tego zrobić, ale mix jest słaby.Mocno przesterowane dźwięki, stopy nie słychać, jeden lead i bas to za mało. Mało przestrzeni. Sporo pracy przed Tobą. Powodzenia :)


RE: Rivent - ID - Jeykop - 30.01.2018

Jakiś przewodni motyw tam jest, to na pewno na plus. Jednak strasznie monotonnie, do 45 sekundy praktycznie nic się nie dzieje. W sensie dzieje się ciągle to samo. To samo w dropie, leci to samo, brakuje tej zmiany, choćby na ułamek sekundy.

No miks jak to miks, nie jest najlepszy, szczególnie to w dropie słychać, brak mocy, separacji. Słabo też z przejściami między sekcjami.

Na plus na pewno to że nie ma fałszu, jest tam jakaś aranżacja. Więc myślę że będzie lepiej, a nawet że na pewno będzie lepiej :D


RE: Rivent - ID - m47u6 - 30.01.2018

Monotonia jest największym minusem tego utworu. Build-up z użyciem jednego Fx typu riser to za mało. Brakuje warstw lead-u, które na pewno wzbogaciłyby brzmienie. A co do drop-u to wydaje mi się, że ten Future House-owy lead nie za bardzo pasuje. A co do mix-u to jak przysiądziesz do tutorial-i na YouTube to ogarniesz wszystko w parę dni.
Na plus sam pomysł i starania :D
Widzę, że projekt jest jeszcze w fazie ID, więc wszystko jeszcze można poprawić, powodzenia :D


RE: Rivent - ID - Reverse Amx - 30.01.2018

Ja widzę w tym potencjał gdyby to dobrze zmixować to myślę ze szłoby gdzieś w eterze.


RE: Rivent - ID - michal1265 - 30.01.2018

(29.01.2018, 22:45)sebissimo napisał(a): Jeśli chodzi o melodie to można coś z tego zrobić, ale mix jest słaby.Mocno przesterowane dźwięki, stopy nie słychać, jeden lead i bas to za mało. Mało przestrzeni. Sporo pracy przed Tobą. Powodzenia :)



RE: Rivent - ID - michal1265 - 30.01.2018

Dzięki na pewno pomogłeś mi i posram się naprawić choć trochę ten projekt


RE: Rivent - ID - marcinxx1982 - 31.01.2018

Masz sporo brudu w tym kawałku,musisz zwracać uwagę na jakość brzmień.Zwróć uwagę słuchając swoich ulubionych kawałków,na to co tak naprawdę decyduje o tym że utwór ci się podoba lub nie.Są to zajebiste dzwięki i to one w dużym stopniu przyczyniają sie do tego czy utwór bedzie dobry czy nie,bo tak naprawdę ułożenia nut,rytmika,ciągle sie powtarza,wystarczy posłuchać kilka kawałków w danym gatunku żeby już natrafić na takie same nuty.Dobre brzmienie musi mieć swój ciężar i być ładnie oczyszczone.Także equalizacja musowo i uwaga przy nakładaniu pogłosu(niektóre wprowadzają mase szumów).Tylko nie próbuj ich totalnie tego pozbawić,bo szum musi być ale ten dobry,miły dla ucha ;)


RE: Rivent - ID - Shabboo Harper - 27.02.2018

Ponieważ nie jest to mój "świat nutek"; pozwól, iż mój komentarz skreślę jak niżej: klimat (niestety) niespecjalnie odkrywczy; wykreowany skromny Vibe cechuje specyficzna drapieżność; krztynę przesadna żarliwość w brzmieniu Synth'u. W Intro Pluck "dotknięty" jest niepotrzebnie tak "obfitą" rezonacją; Lead "drętwy", bez polotu; oczekiwanej witalności; nadto wyczuwalny jest brak "dołu". Kick piętnuje zbyt ascetyczny Sub i nadmiernie metaliczny "click". Jest ciut kakofonicznie :\... Miks potrzebuje retuszu głównie w kwestii: separacji (poszczególne tony solidnie interferują ze sobą; tworzy się "mętlik"); equalizacji (dźwięki winny zgrabnie "wplatać się" w treść tematu; czy to melodyjnym rysem czy też konkretnym "pazurem" w swej ekspresji. Chodzi "tu" o uzupełnianie się w sferze wzajemnych częstotliwości.). Aranż godny większego pomyślunku... Michal1265, good luck. :D