MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? (/temat-czym-sie-zajmujecie-gdy-wam-nie-idzie)



Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - Jeykop - 7.02.2018

Kolejny kawałek skończony, pora na następny.. A potem kolejny. I jeszcze jeden. A tu sobie remix zrobię. No okej, dalej lecimy.

Ale przychodzi, a właściwie przychodzą takie momenty w tworzeniu że po prostu nie idzie. Nic się nie klei, brakuje pomysłów a czasem samej wizji utworu. No niby mamy fajne akordy, ale melodia słabo. O super melodia, ale żadne akordy pod to nie pasują. Wykręciłem super lead, ale jest cienki i layering słabo tutaj działa. Znacie to?

I teraz kwestia, czym się zajmujecie właśnie podczas takiego "dołka"? I nie chodzi mi tutaj o coś w stylu, wyłączenia PC, wyjścia na miasto, próby poderwania dziewczyny z klubu. Co robicie gdy takie sposoby zawodzą?

Sytuacja że króluje myśl "Teraz będę robił muzykę!" no ale jakoś.. Jakoś nie tego to wszystko. Przecież nie można odkładać wszystko na potem i potem. Znaczy można ale uważam że to bez sensu. Macie jakieś sposoby?


RE: Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - In-Tegral - 7.02.2018

Temat ostatnio założony przez "tks" o nazwie "Brak Motywacji" tam już się ludzie rozpisali, bo tam jest to samo poruszone co tutaj.


RE: Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - Jeykop - 7.02.2018

No niby tak, ale jednak jest tutaj rzucone inne światło wg mnie na to wszystko. Ale no jak uważasz, lubię się dzielić swoimi przemyśleniami więc no :D Jak temat zostanie usunięty to spoko, zrozumiem :D


RE: Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - barthus - 7.02.2018

Ja jeżeli tylko mam czas i ochotę to tworzę, nawet jak nie idzie. Czasem wiadomo, że jak jest wena to wszystko wychodzi jakoś łatwiej, ale gdy jej nie ma (w moim przypadku) zdarzało się nie raz, że po 5-6 godzinach (robienia kompletnego g*wna) coś zatrybi :D


RE: Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - DelianoCarl - 8.02.2018

Nie Twój interes co robię w wolnym czasie :P :D

Ps 1 jest już podobny temat
Ps 2 nie macie większych problemów? Jak nie potraficie znaleźć motywacji sami z siebie, to jej nie znajdziecie. Choćby wam ktoś pięścią do gardła wpychał.


RE: Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - Deonite - 8.02.2018

Najczęściej wracam do swoich codziennych zajęć, praca i nauka jakos działają na moją wenę, a jak już cos złapię, to pędze najpierw do pianina, a potem do fla :)


RE: Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - OProject - 8.02.2018

Mnie zawsze nie idzie xd
Jak nie wychodzi to po pierwsze trzeba próbować ;) czasem nie wychodziło mi cały dzień a potem przypadkiem siadałem i coś wyszło xd
Drugi sposób to wg. mnie najlepiej jak ten czas poświęcisz na tutoriale, książki, analityczne słuchanie, dj'kę, grę na instrumencie, naukę teorii muzyki, ćwiczenie słuchu "technicznego" i muzycznego, śpiewanie/gwizdanie.
Możesz też jeszcze porobić własne sample i presety, pokomentować na forum itp.
Robiąc coś innego może się zainspirujesz, może ci przyjdzie coś do głowy, a jeśli nie to wykorzystasz ten czas a nie zmarnujesz na narzekanie :P
Warto też znaleźć sobie inne zajęcie, hobby albo po prostu zrobić coś nowego, czy wyjść do klubu czu wgl z domu xd

Z muzyką jest ten problem, że najlepiej się tworzy jak się ma wene... niestety tego nie przeskoczysz xd


RE: Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - Rafau - 9.02.2018

Temat przewałkowany "miljony" razy, ale...

Jak nie ma sę weny, żeby tworzyć - to należy słuchać. Najwięcej pomysłów przychodzi z obserwowania tego co zrobili inni. Jak nie ma się weny, żeby skończyć utwór to trzeba zacząć drugi; wymyślać melodię, może jakieś pady/pianino, cokolwiek. Poza tym jest jakiś filmik nagrany przez MB na SA (notabene na grupie też założyłeś ten sam temat), gdzie porusza te kwestie. ;) Oglądanie poradników również może być owocne. Ale na pewno nie pisanie takich postów! :P

Cheers. :)


RE: Czym się zajmujecie gdy wam nie idzie? - chrisB# - 16.02.2018

Ja roznie. Czasem rzucam wszystko w kat i ide na silke, jak jestem mega wqurw,,, to siedze w piwnicy i cos sobie dlubie. To mnie uspokaja. Zreszta nie mam fijola na punkcie produkcji - nic na sile. A tak w ogole zawsze wracam do moich idoli. Pozdrawiam.