MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REGGAE DJ Herrero - Muthafucka G (demo) (/temat-reggae-dj-herrero-muthafucka-g-demo)



DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - tks21 - 12.02.2018

Klimat elektroniczne malianteo reggaeton :) Aranżacja może prosta ale to jest demo jak na razie. Pracuję nad tym kawałkiem. Nie dodawałem basu bo jak na razie nie wiem jak go sensownie ułożyć tak, by pasował do reszty aranżacji. Skromnie ale w sumie jest nienajgorzej (chyba). Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy. Miks tylko powierzchowny sam rytm tylko zmiksowany, po prostu chciałem pokazać co zrobiłem w DAWie

PS. Wiele może się zmienić jeszcze :)





RE: DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - Shabboo Harper - 14.02.2018

W kategorii Beat Malianteo Twój track brzmi całkiem nielicho. Dość przystępna, rzeczowo surowa perka plus powściągliwe melo. Niezbędne minimum jest. Gdybyś "dorzucił" jeszcze jakiś miękki ton (choćby smyczki) czy właśnie dyskretnie tętniący Bass byłoby akuratnie. Tomku, keeep goin'; wszak to dopiero Demo... ^D


RE: DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - tks21 - 14.02.2018

No i wiele się zmieniło. Chciałbym Wam pokazać efekt wczorajszej (krótkiej bo ledwie godzinnej pracy) Jest dodany lead przez co zmienił się klimat utworu :) Dzięki Aniu za ciepłą opinię :) . Ten projekt był stracony ale w poniższym urywku chyba ma potencjał? Po dodaniu leada powstało nie Reggaeton Malianteo a jakieś pseudo Reggaeton Perreo :)
Tutaj poniżej jest link :)



https://clyp.it/qp14ubmk


RE: DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - prodakszyn - 15.02.2018

Według mnie wersja pierwsza jest lepsza. Ta wysoka piszczałka trochę kiczowato brzmi


RE: DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - tks21 - 15.02.2018

prodakszyn - Melodia tej piszczałki według Ciebie jest kiczowata?


RE: DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - Shabboo Harper - 16.02.2018

Cytat:No i wiele się zmieniło. Chciałbym Wam pokazać efekt wczorajszej (krótkiej bo ledwie godzinnej pracy) Jest dodany lead przez co zmienił się klimat utworu :) Dzięki Aniu za ciepłą opinię :) . Ten projekt był stracony ale w poniższym urywku chyba ma potencjał? Po dodaniu leada powstało nie Reggaeton Malianteo a jakieś pseudo Reggaeton Perreo :)

Proszę, Tomku... ;D
Reggaeton Perreo? Li tylko minimalnie; tak czuję. Wciąż brakuje (mi) pewnej miękkości. Owszem, "wkręcony" Lead przysporzył krztynę więcej obfitości; jest melodyjnie acz Background godny jeszcze tuning'u (incydentalne Fx'y/Noise'y/krótkie Sample'e Vox'u). Beat, w swej strukturze, generalnie jest "w porząsiu"; wszelako koloryt owego prezentuje się już gorzej, zważywszy, iż owy Lead (w swej sile) brzmi jedynie przystępnie... Jeśli pozwolisz sugeruję poniższe: Snare jest zbyt metaliczny (sporo "szemrzy"); przez takowy ton Kick z trudem "przebija się". Tak więc, by ocieplić brzmienie Beat'u, podmień werbel i "dołóż" więcej Reverb'u by nie był taki "suchy"; potem stwórz Layering Lead'u (jeśli ten Ci się podoba); bowiem tenże winien być bardziej "osadzony w dole", tłustszy. Tyle ode mnie... :)


RE: DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - tks21 - 17.02.2018

Dzięki Aniu za radę. Zrobiłem kawałek beatu nie w Nexusie (dla nieznających są to gotowe dźwięki - presety) a w syntezatorze Toxic Biohazard plus jeden Preset z tegoż pluginu (skrzypce są na oktawie 4 i 3-ciej jest to kontynuacja plucka) :) Niestety mój komputer nie wytrzymuje zbytnio dużego layeringu nawet po ustawieniu ilości sampli na maksa w ASIO. Ledwie starczyło na 4 patterny a momentami dochodziło nawet do 65 zużycia CPU (czy jak to się nazywa). Używam wtyczek Fl'owskich i czasem jakiś transient shaper ale to bardzo rzadko. Wszystko to było skompresowane, podbite, jest miks :) Co do syntezy to jest dość słaba w sumie to mój trzeci kawałek, w którym nie użyję zbytniej ilości presetów z Nexusa. Teraz chciałbym iść nową drogą, a mianowicie ogarniać syntezę i używać gotowców tylko w celach dodania jakiś skrzypiec czy też pianin :)

a oto wersja z syntezy :)

https://clyp.it/mdgqrsd4


RE: DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - In-Tegral - 17.02.2018

Ogółem nie jest źle, jakościowo brzmienia są dobre. Brakuje na pewno bassu, wtedy wszystko by się ze sobą skleiło, bo tak jak teraz jest za pusto i jest "Iluzyjnie" słabo wszystko sklejone + nie ma jakby wyczucia głośności, a to wszystko może zniknąć po dodaniu basu.

@Edit. Melodie mogłyby być bardziej chwytliwe, ale tu też nie ma tragedii. Wiadomo, taki gatunek, ma wkręcać i "bujać".


RE: DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - tks21 - 17.02.2018

IN-Tegral masz na myśli wszystkie trzy próbki? Dwie pierwsze zostały zrobione w Nexusie ,natomiast ostatnia w syntezatorze Toxic Biohazard. w trzeciej jest już bas


RE: DJ Herrero - Muthafucka G (demo) - Shabboo Harper - 20.02.2018

Tomku, króciutko w tym temacie ode mnie: wersja #3 prezentuje się korzystniej od poprzedników; wszelako godnym byłoby jeszcze "dopieścić" Kick (szczególnie Tail owego). W tej chwili jest zbyt dudniący. ^^

Cytat:"(...) chciałbym iść nową drogą, a mianowicie ogarniać syntezę i używać gotowców tylko w celach dodania jakiś skrzypiec czy też pianin."

Trzymam kciuki za Ciebie. Beer