MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP GetFreaky - Evening Mood - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP GetFreaky - Evening Mood (/temat-trap-getfreaky-evening-mood)



GetFreaky - Evening Mood - Tech.Nixa - 18.02.2018

Witam, mój pierwszy track w stylu "trapowym" powstał w sumie bardzo spontanicznie i nie wiedziałam co z tego wyjdzie dlatego pominęłam coś takiego jak mix bo nie wiedziałam czy ciągnąć dalej. Mam wrażenie, że czegoś brakuje czy nie jest za nudno? Czy to jakkolwiek brzmi :) ?



RE: GetFreaky - Evening Mood - Wasp - 18.02.2018

trzeba uwzględnić że to sam bit
bit z wokalem brzmi zawsze lepiej i przez text kawałek jest bardziej urozmaicony
fajny luzacki werbel
brzmi jak by to zrobił jakiś murzyn z usa


RE: GetFreaky - Evening Mood - Tech.Nixa - 18.02.2018

(18.02.2018, 15:13)WaspXT napisał(a): trzeba uwzględnić że to sam bit
bit z wokalem brzmi zawsze lepiej i przez text kawałek jest bardziej urozmaicony
fajny luzacki werbel
brzmi jak by to zrobił jakiś murzyn z usa

No to też racja ale wątpię, że ktoś chciałby podkładać wokal do moich amatorszczyzn więc zawsze zakładam, że skoro i tak nikt do tego nie zarapuje/zaśpiewa to track musi sam w sobie być ciekawy do słuchania :P
Hehe w szkole zawsze mówili mi, że wyglądam jak murzyn, może mieli rację :E


RE: GetFreaky - Evening Mood - pumadesign - 18.02.2018

fajny klimacik , wywal te szumy co się pojawiają bo psują traka , ładnie to sobie gra ale nie mówię że jest dobrze , to takie wrażenie na pierwszy rzut oka , mała rada nie zgub traków , wrzuć na pendriva i kiedyś wrócisz poprawisz co się da trochę kompresor trochę tam plus coś tam zależy jakie będziesz miała skile i będzie dobrze , wiem że to sample ale twoja muzyka bardziej mi przypada do gustu niż muzyka shaboo to taki mały komplement i może dostaniesz większego kopa na działanie w muzyce i to co z nią związane , tak więc nie bój żaby mix kiedyś poprawisz , wepchniesz się tam gdzie cię nie chcą ale potrzebują bo sami o tym nie wiedzieli i może coś tam osiągniesz whatever


RE: GetFreaky - Evening Mood - sstachu12 - 19.02.2018

werbel za mało wyrazisty na mój gust, jak dla mnie to nie jest wyjątkowo trapowy bicik, wszystko git tylko brzmi slabo przez brak miksu, na plus napewno aranżacja,zmiksuj i wrzucaj raz jeszcze


RE: GetFreaky - Evening Mood - Shabboo Harper - 21.02.2018

Nikola, jakiś przewodni wątek jest; krztynę zadziorny; krztynę mroczny. ;)

Cytat:"(...) nie wiedziałam co z tego wyjdzie dlatego pominęłam coś takiego jak mix (...)".

Wobec powyższego; pozwól, iż "podpowiem" tak: koloryt paru tonów tudzież prezencja owych zachęca do korekty; większego wysiłku. Bass solidnie rezonuje (godny jest "docięcia"); Kick trochę "głuchy" w swym brzmieniu; Clap'y przyjemne; Synth (który gdzieniegdzie "walczy" z Pluck'iem) plus ton a'la Sax godne cieplejszego "dotyku"; Fx'y przycichłe; Sample wokalny świetny acz zbyt ostro "wpleciony" w inercyjnie powłóczyste nuty "Evening Mood". Odcinek 1:36-2:00 ciut eklektyczny... Nie, nie jest nużąco. W track'u słyszalne są "nieczystości". To dość frapujące; czy jest to bowiem zamierzony "brud" czy też projekt jest pełen artefaktów. Melo urodne; aranż niekiepski. Keep goin', Lady... :)


RE: GetFreaky - Evening Mood - cylofibe - 21.02.2018

zgadzam się z ludźmi; bas zajmuje tutaj zbyt dużo miejsca, perka ginie totalnie a szkoda. pozdro


RE: GetFreaky - Evening Mood - Tech.Nixa - 21.02.2018

(21.02.2018, 19:55)cylofibe napisał(a): zgadzam się z ludźmi; bas zajmuje tutaj zbyt dużo miejsca, perka ginie totalnie a szkoda. pozdro

Dlatego napisałam, że nie mam sprzętu więc proszę o nie branie mixu pod uwagę bo go tu w zasadzie nie ma. Chciałam się dowiedzieć na temat kompozycji i brzmienia :)
I nic nie szkoda bo wszystkie swoje utwory trzymam i czekam na dzień kiedy wejdę na wyższy poziom i je wszystkie dopracuję.


RE: GetFreaky - Evening Mood - In-Tegral - 21.02.2018

(21.02.2018, 21:04)GetFreaky napisał(a):
(21.02.2018, 19:55)cylofibe napisał(a): zgadzam się z ludźmi; bas zajmuje tutaj zbyt dużo miejsca, perka ginie totalnie a szkoda. pozdro

Dlatego napisałam, że nie mam sprzętu więc proszę o nie branie mixu pod uwagę bo go tu w zasadzie nie ma. Chciałam się dowiedzieć na temat kompozycji i brzmienia :)
I nic nie szkoda bo wszystkie swoje utwory trzymam i czekam na dzień kiedy wejdę na wyższy poziom i je wszystkie dopracuję.

Wmawiaj sobie dalej z tym sprzętem :).


RE: GetFreaky - Evening Mood - Tech.Nixa - 21.02.2018

(21.02.2018, 21:32)In-Tegral napisał(a):
(21.02.2018, 21:04)GetFreaky napisał(a):
(21.02.2018, 19:55)cylofibe napisał(a): zgadzam się z ludźmi; bas zajmuje tutaj zbyt dużo miejsca, perka ginie totalnie a szkoda. pozdro

Dlatego napisałam, że nie mam sprzętu więc proszę o nie branie mixu pod uwagę bo go tu w zasadzie nie ma. Chciałam się dowiedzieć na temat kompozycji i brzmienia :)
I nic nie szkoda bo wszystkie swoje utwory trzymam i czekam na dzień kiedy wejdę na wyższy poziom i je wszystkie dopracuję.

Wmawiaj sobie dalej z tym sprzętem :).

Ale co mam sobie wmawiać? Że mam jak nie mam??? Przecież żeby zrobić dobry, a tak naprawdę jakikolwiek mix, a co dopiero mastering to przynajmniej potrzeba monitory albo chociaż słuchawki a ja robię aktualnie na dousznych od telefonu za 30zł i to jedyne na czym robię, 0 basu czy czegokolwiek to jak tu dobrze zmixować ciekawa jestem jak ktoś umie to chętnie się dowiem :)


RE: GetFreaky - Evening Mood - In-Tegral - 21.02.2018

To teraz uważaj bo Cię zaskoczę... Dobry odsłuch na tym forum ma pewnie kilkanaście osób (mówię oczywiście o tych, którzy się udzielają) i jakim cudem kilkanaście innych osób, które nie mają tego odsłuchu trafiają np. do topki, mają bardzo dobre opinie i nikt nie narzeka na ich mixy? Magia? Nie. Wiedza + istnieją takie tajne urządzenia, bardzo, bardzo ciężko dostępne i w ogóle, ale too w ogóle nikt o nich nie pisze - analizatory.


RE: GetFreaky - Evening Mood - Mocade - 22.02.2018

Z mixem chodzi o to że zawsze możesz zrobić lepszy od poprzedniego bez względu na sprzęt. Zdaję sobie sprawę że to ciężki i nudny kawałek chleba bo leżę w tej kwestii tak samo, a rezultaty grzebania w mixie są prawie niewyczuwalne, ale koniec końców chodzi o dobro własnego utworu, a to najważniejsza rzecz dla muzyka. Nie zniechęcaj się i rób jak ci podpowiadają ludzie, zwłaszcza czarownica, to powinien wyrosnąć z ciebie prawilny producent.


RE: GetFreaky - Evening Mood - Mandalar - 22.02.2018

Analizatory analizatorami ale dobry odsłuch pomaga w zrozumieniu tego co się widzi, tak jak analizatory pomagają w zrozumieniu tego co się słyszy.

Porównywanie się do innych nie ma sensu. Zawsze się znajdą "lepsi i gorsi", a człowiek się napina. Lepiej po prostu coraz lepiej robić swoje.


RE: GetFreaky - Evening Mood - In-Tegral - 22.02.2018

(22.02.2018, 14:30)Mandalar napisał(a): Analizatory analizatorami ale dobry odsłuch pomaga w zrozumieniu tego co się widzi, tak jak analizatory pomagają w zrozumieniu tego co się słyszy.

Porównywanie się do innych nie ma sensu. Zawsze się znajdą "lepsi i gorsi", a człowiek się napina. Lepiej po prostu coraz lepiej robić swoje.

Porównywanie nie ma sensu, tak samo jak wmawianie sobie "aaa nie mam sprzętu, to i tak mixu nie ogarniam bo po co".


RE: GetFreaky - Evening Mood - DelianoCarl - 23.02.2018

Mówisz, że mixu nawet nie tknełaś tak? Bo i po co?
Obieram to jako brak szacunku dla potencjalnych słuchaczy. Sorry ale tak to wygląda.
Także włączyłem Twoje demo ale z volume ustawione na 0.

Pozdro :)


RE: GetFreaky - Evening Mood - Tech.Nixa - 23.02.2018

(23.02.2018, 1:22)DelianoCarl napisał(a): Mówisz, że mixu nawet nie tknełaś tak? Bo i po co?
Obieram to jako brak szacunku dla potencjalnych słuchaczy. Sorry ale tak to wygląda.
Także włączyłem Twoje demo ale z volume ustawione na 0.

Pozdro :)

Mix względnie zrobiłam ale brzmi jak brzmi więc napisałam żeby oceniać całą resztę tylko nie to. Naprawdę ciężko jest zorientować się, że bass jest za głośno jeśli słuchawki mają tak płaski dźwięk, że ja nie słyszę aby w ogóle grał.
To po co odpalałeś w ogóle skoro na 0? Trochę bez sensu a mi to różnicy nie zrobiło.
Bez odbioru.


RE: GetFreaky - Evening Mood - Plague - 23.02.2018

Całkiem niezłe, rezolutnie wpleciony vox, dobry aranż :)
Bas rombie masakrycznie, ale to na szczęście łatwo poprawić :)


RE: GetFreaky - Evening Mood - Tech.Nixa - 23.02.2018

(23.02.2018, 17:44)Plague napisał(a): Całkiem niezłe, rezolutnie wpleciony vox, dobry aranż :)
Bas rombie masakrycznie, ale to na szczęście łatwo poprawić :)

Dlatego trzymam wszystkie swoje utwory i czekam aż w końcu kupię coś na czym ten bas w ogóle usłyszę, przejrzę cały mój dotychczasowy "dorobek" i poprawię co się da, może wrzucę na nowo :)