MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER diplodok - home - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER diplodok - home (/temat-other-diplodok-home)



diplodok - home - denial3 - 24.02.2018



stara piosenka... lubie ją...

jako że jestem zadowolony z nieczytelnego wokalu, zamieszczam tekst celem odwołania

just let me go
so i won't drown in my bad good deeds
just let me leave
where the sky and the ground meet
horizon getting closer
i'm parting it like Moses
sometimes one step costs only one meter

will i forget everyone i know
will i know everyone i don't
contemplating sea of choses
i'm parting it like Moses
sun is just a big big heater

one life closer to oblivion
i'm parting it like moses
when i feel down i got my puny gospel

leave it all behind my twisted back
leaving those who thought that i won't crack
into place that finally feels home
i'm parting it like Moses
calling me home...


RE: diplodok - home - chrisB# - 24.02.2018

Chlopie napisze ci prosto z mostu walek jest niestety slaby. Poglos goni poglos - robi sie sciana zlanych dzwiekow a w tym jeszcze twoj vox. Jak zawsze nie wyrazny - jak juz spiewaj po polsku. Zreszta po co ty wogole piszesz te texty i je tak wykonujesz kiedy nie da sie tego zrozumiec. Na dluzsza mete jest to niestrawne. Pewnie powiedza masz taki styl - no dobra to rob se wokalizy i nie zmuszaj ludzi do zgadywania o co ci chodzi. Bez urazy. Marnujesz sie w takich nijakich numerach. Miks dla mnie lezy. Pozdrawiam.


RE: diplodok - home - Mocade - 27.02.2018

Ta gitara jest rozciągnięta, nieprawdaż? A przynajmniej tak brzmi rozciągany sampel z szybszym rytmem. Decyzję w kwestii wokalu da się zrozumieć, bo i czasem ciężko uchwycić drugi raz to coś co udało się za pierwszym razem, także podsyłanie tekstu zawsze będzie przy takich utworach dobrą decyzją. Ten podkład jest trochę chaotycznie depresyjny, ale pasuje do słów. Dam czwórkę.

Pozdrawiam.


RE: diplodok - home - Mat.Mor.Raw - 4.03.2018

pierwsze wrażenie 5 - świetny wokal i niesamowity klimat, transcendentny, transowy, coś jakby mantra
kompozycja 3 - w warstwie kompozycyjnej (melodia, forma) utwór specjalnie się nie wyróżnia ale jest dobrze
aranżacja 5 - bardzo interesująca faktura instrumentów, która świetnie współgra z wokalem i nadaje mantrowego charakteru
brzmienie 3 - na plus głęboki gong, soczysta gitara, zapętlony bit, ekspresyjny wokal, ale trochę niewykorzystany potencjał z powodu miksu
mix 3 - ciekawe zniekształcające efekty nałożone na instrumenty, trochę pogłos wymknął się spod kontroli i zbyt duży chaos panuje w wysokich-średnich i wysokich częstotliwościach
ocena 4 - warto dłużej posiedzieć nad miksem i będzie super


RE: diplodok - home - Shabboo Harper - 13.03.2018

Cytat:" (...) jestem zadowolony z nieczytelnego wokalu (...)".

Cóż, satysfakcja Autora to "coś" czemu ciężko jest się sprzeciwić... ;D

Tak więc, to co poniżej kreślę traktuj jak nieśmiałą refleksję Lady:
utwór cechuje powolny, inercyjny feeling. Jest jednolicie i krztynę nużąco w aranżu. Niewykluczone, iż track esencjonalny, krótszy byłby bardziej ponętny ^^. Technicznie: gitarę (chwilami) piętnuje zbyt dużo rejestrów "w górze" (te po 12 kHz); dzieje się tak niemiarowo. Brzmi to dość frapująco. Tak jakbyś celowo "przesterował i napowietrzył górę". Reverb'y tudzież użycie owych to "rzecz subiektywna"; w tym przypadku, według mnie, feler miksu tyczy nie ilości pogłosów a tego, iż są "nieogarnięte" ;(. Nadto godnym byłoby zróżnicować i zautomatyzować wokal; np. intrygującym byłoby gdyby owy od czasu do czasu "wyszedł" z Reverb'u na pierwszy plan; szczególnie w wyjątkowych partiach (przy intensyfikacji konkretnego fragmentu liryki). Byłoby to tajemnie przykuwające uwagę; zmuszające do czujności/skupienia, zwłaszcza, iż panorama tematu jawi się dość ładnie. Niestety, generalnie jest mętnie, smętnie. Miłoszu, tyle ode mnie... sincerely. :)


RE: diplodok - home - marcellus - 14.03.2018

Mix można było zrobić lepiej, początek czytelny, potem w miarę dołączania się instrumentów robi się papka. Podoba mi się klimat i chyba rozumię zamysł artystyczny


RE: diplodok - home - Fantasmagorian - 19.03.2018

a ja chciałem go sobie posłuchać i co? Wywaliłeś go? :)


RE: diplodok - home - denial3 - 19.03.2018

jest :)