MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE galactiX-riot - Test Demo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE galactiX-riot - Test Demo (/temat-house-galactix-riot-test-demo)



galactiX-riot - Test Demo - PROTONE - 10.03.2018

Witam Drodzy Rodacy :)
Chcę sięgnąć po Waszą opinię na temat miksu, który zrobiłem w ramach testu na nowych monitorach (pierwsze w moim życiu :D ) wcześniej tylko na słuchawkach miksowałem :(
Sam utwór jak utwór jeszcze nie skończony, zależy mi głownie na ocenie technicznej - jak gra bas, co ze średnicą i wysokimi tonami, czy panorama ssie czy może w miarę ok...? i inne techniczne sugestie.
Przyznam szczerze że jeszcze się ich uczę, słucham, porównuję z referencjami, więc zdaję sobie sprawę, że przede mną droga długa i kręta, by jakiś w miarę efekt uzyskać.
Pokój jeszcze nie wyleczony - z tym startuję za 2 tygodnie ale, po bożemu głośniki chociaż od ściany stoją 80cm :)
Wrzucam do działu house bo niestety już nie ma działu dema.
Czekam na Wasze uwagi.
Pozdrawiam!




RE: galactiX-riot - Test Demo - RaNi/Works - 10.03.2018

Podoba mi się ta przestrzeń... Fajne stereło, czyli coś czego nigdy sam nie osiągnąłem...


RE: galactiX-riot - Test Demo - In-Tegral - 10.03.2018

Do poprawy reverby, głównie mówię o early/late reflections. Poziomy głośności również, dźwięki w stereo powinny być głośniej i oplatać dźwięki które są w mono (które oczywiście powinny być ciszej). Tak to bardzo fajny utworek, "w komercyjnych" klimatach.


RE: galactiX-riot - Test Demo - PROTONE - 10.03.2018

(10.03.2018, 14:50)In-Tegral napisał(a): Do poprawy reverby, głównie mówię o early/late reflections. Poziomy głośności również, dźwięki w stereo powinny być głośniej i oplatać dźwięki które są w mono (które oczywiście powinny być ciszej). Tak to bardzo fajny utworek, "w komercyjnych" klimatach.

Dzięki :)
Sprecyzuj proszę czy czasem nie chodzi o reverb dla Plucka? Bo szczerze powiedziawszy dałem na niego FruityLoop-owski Stereo Enhancer :) no i jednak chyba pojechałem za mocno z Phase Offset - miałem mocno mieszane uczucia co do tego efektu ale dało mi to trochę szerszy wydźwięk tego instrumentu.
Jeśli coś jeszcze z reverbem to proszę podpowiedz.
Co do poziomów głośności - czy to między intrem i dropem? czy raczej między instrumentami w dropie i tak samo w intrze i build-upie (który jest jeszcze nie dokończony) ?
Dzięki za uwagi.


RE: galactiX-riot - Test Demo - Stroke - 10.03.2018

Dla mnie technicznie jest grubo. Trochę wariacji jakiejś jeszcze i label jak nic (przy odpowiednich dojściach hehe:) Pozdro


RE: galactiX-riot - Test Demo - In-Tegral - 11.03.2018

(10.03.2018, 16:10)galactiX-riot napisał(a):
(10.03.2018, 14:50)In-Tegral napisał(a): Do poprawy reverby, głównie mówię o early/late reflections. Poziomy głośności również, dźwięki w stereo powinny być głośniej i oplatać dźwięki które są w mono (które oczywiście powinny być ciszej). Tak to bardzo fajny utworek, "w komercyjnych" klimatach.

Dzięki :)
Sprecyzuj proszę czy czasem nie chodzi o reverb dla Plucka? Bo szczerze powiedziawszy dałem na niego FruityLoop-owski Stereo Enhancer :) no i jednak chyba pojechałem za mocno z Phase Offset - miałem mocno mieszane uczucia co do tego efektu ale dało mi to trochę szerszy wydźwięk tego instrumentu.
Jeśli coś jeszcze z reverbem to proszę podpowiedz.
Co do poziomów głośności - czy to między intrem i dropem? czy raczej między instrumentami w dropie i tak samo w intrze i build-upie (który jest jeszcze nie dokończony) ?
Dzięki za uwagi.

Nie, nie. Early/Late reflections odpowiadają za to jak będziemy odbierać dźwięk, czy będzie "dalej" w mixie czy "bliżej". Odradzam używania flowskiego reverbu, moim zdaniem jest zbyt metaliczny i taki pudełkowy + ma mało opcji. Warto zainwestować (osobiście polecam i używam lexhalla) albo w valhallaroom, ew. w jeszcze jeden, z białym interface'em, którego nazwy nie pamiętam. Zabieg z rozszerzeniem reverbu sam często stosuję i nie chodziło mi o to. Po prostu musisz uporządkować mix i go dopieścić żeby był na tym "pro" poziomie. 1 skrzypce gra to a w tle ma być to i to (jak już wiesz co chcesz mieć z przodu a co z w tle, wtedy ustawiasz tak pod to cały szereg efektów, które mają Ci pomóc to uzyskać)

Poziomy głośności zawsze ustawiaj na zmonofonizowanym mixie najlepiej na volume bardzo cicho ustawionym (wiem powtarzam się, ale będę to ludziom wbijał do głowy aż wejdzie im to w nawyk) i właśnie o to mi chodzi.

Dlaczego tak ustawiać poziomy? No stara szkoła, coś co brzmi dobrze w mono zabrzmi super w stereo, a gdy ustawiasz to normalnie w stereo, czasami ustawisz coś nie tak i dany dźwięk może być potem niesłyszalny na sprzętach monofonicznych (np. w klubach).


RE: galactiX-riot - Test Demo - YouGotMe - 11.03.2018

Cześć ! Powiem Ci że przejrzyście to brzmi, całkiem spoko sound design, aranż dosyć ulotny, letnie klimaty podoba mi się to. Odczytuje na słuchawkach także za wiele Ci nie powiem ale gra to sympatycznie, aż się prosi o jakiś female vox i wcisnąć break no i masz komercyjnego hita :) Pozdrawiam !


RE: galactiX-riot - Test Demo - PROTONE - 11.03.2018

Dzięki za poświęcenie czasu :)

(11.03.2018, 21:18)RaNi/Works napisał(a): Podoba mi się ta przestrzeń... Fajne stereło, czyli coś czego nigdy sam nie osiągnąłem...

To cenna wiadomość - cieszę się że przestrzeń, jaką udało mi się osiągnąć spodobała Ci się :) Dzięki.

(11.03.2018, 21:18)In-Tegral napisał(a): Warto zainwestować (osobiście polecam i używam lexhalla) albo w valhallaroom, ew. w jeszcze jeden, z białym interface'em, którego nazwy nie pamiętam.

Czy chodzi o OmniVerb czy o TAL Reverb II? bo te dwa mi przychodzą na myśl jako (Białe)?
Swoją drogą - mam dokładnie te same spostrzeżenia co do FL-owskiego reverbu :( a Ty mnie w tym przekonałeś!
Valhallaroom - już wcześniej o nim słyszałem wiele dobrego. Chyba doinwestuję mój "warsztat" o ten reverb bo brzmi bardzo dobrze, jest taki naturalny...

(11.03.2018, 21:18)In-Tegral napisał(a): Poziomy głośności zawsze ustawiaj na zmonofonizowanym mixie najlepiej na volume bardzo cicho ustawionym (wiem powtarzam się, ale będę to ludziom wbijał do głowy aż wejdzie im to w nawyk) i właśnie o to mi chodzi.

Teraz napiszę coś, w co niewiele osób mi uwierzy, ale tą metodę "odkryłem" i wykorzystywałem już dużo wcześniej, zanim znalazłem to w internetach - a mianowicie że warto miksować na niskich poziomach... :) lecz faktycznie wychodzi na to, że muszę jeszcze zdobyć więcej doświadczenia ze stosowaniem tego Triku :)
Dodatkowo kontrolnie stosuję metodę balansu głośności ścieżek w zestawieniu z różowym szumem i zawsze te dwie metody idą w parze (w miom przypadku) przy ustawianiu poziomów.
Jeśli chodzi o sprawdzania miksu w mono - o tej metodzie dowiedziałem się dość niedawno - do "szybkiego" mono używam TT Dynamic Range Meter (jeden klik i jest) a także do monitorowania RMS przy jak ja to nazywam "Wiejskim Masteringu :D " - w domowym zaciszu.
Do sprawdzania fazy każdego instrumentu z osobna i na masterze stosuję Voxengo Span - moim zdaniem trochę szybszy w reprezentacji graficznej od TT Dynamic-a - po to by uniknąć efektu przeciwfazy, gdzie sygnały w obu kanałach, w tym samym czasie są odwrotne biegunowo - czyli niesłyszalne w mono
Dodatkowo sprawdzam na telefonie MyPhone Hammer który jest chyba najgorszym odsłuchem jaki w życiu miałem :D no i obowiązkowo w samochodzie.
Dzięki In-Tegral za bardzo cenne rady - z pewnością będę zwracał na wszystkie uwagę, przy poprawkach tego utworu i kolejnych moich gniotach!
Prawda jest taka że daleko mi jeszcze by dobrze wyczuć stosowanie reverbów i sam wiem że mam z tym niemały problem :(


RE: galactiX-riot - Test Demo - In-Tegral - 11.03.2018

Chodziło mi o Art-acoustic reverb, ale jest to bardzo "nasycony" reverb, raczej do elektroniki, która ma w sobie sporo wysokich niż do przyjemnych tracków, gdzie raczej liczy się "ciepło" brzmień.