MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP nxzcynsky - _roses_tropics_tea - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP nxzcynsky - _roses_tropics_tea (/temat-trap-nxzcynsky-roses-tropics-tea)



nxzcynsky - _roses_tropics_tea - eyecontact - 21.03.2018





Co do utworu, to na pewno ktoś kto zna moje portfolio wie że, jest to coś innego. Co do samego utworu, nie chciałem dawać tutaj nic więcej bo wychodzę z założenia że lepiej dać mniej niż za dużo, troszkę chyba powinienem rozbudować aranżacje choć chyba źle nie jest :P. Tytuł może być troszkę kontrowersyjny, a jedni mogą nawet stwierdzić że jest bezsensu. Otóż cały tytuł polega na tym, że macie się poczuć jak w tropikach - "tropics", oderwać od rzeczywistości, świata zewnętrznego, żyć dla siebie a nie dla innych i nie ulegać panującym na świecie trendom. Herbata - "Tea" ma oznaczać brak używek których nienawidzę (narkotyki,alkochol,papierosy), przysłowiowa herbata ma być odskocznią, z zachowaniem trzeźwego umysłu. Róże - "Roses" mają nas chronić przed światem zewnętrznym, i całym złem jaki na nim panuje, wszelkim pokusom.
Polecam słuchać przy herbacie, lepiej czuć klimat :)
Pozdrawiam i dzięki za opinie :P


RE: nxzcynsky - _roses_tropics_tea - M.Barczyk - 21.03.2018

najlepsza rzecz jaką od Ciebie do tej pory słyszałem, na słuchawkach miks wydaje się być bardzo spoko, fajny układ perkusji, ten sampel wokalny też, ale fakt,że jeszcze chociaż jakiegoś padzika delikatnego w tle to mogłeś dać ;-)

edit: a jednak jest tak jakiś padzik :D mógłby się przewijać przez dłuższą część utworu,ale ogólnie to wg. mnie naprawdę jest ładnie


RE: nxzcynsky - _roses_tropics_tea - eyecontact - 22.03.2018

Dzięki :) . Chciałem coś właśnie jeszcze dograć i miały być też pady ale nic mi nie siedziało :/. Ale dzięki wielkie za opinie :).


RE: nxzcynsky - _roses_tropics_tea - YouGotMe - 5.04.2018

Cześć ! Również jestem zdania że mniej to lepiej chociaż wciąż szarpią mną zapędy zbytniego nasycania utworów elementami z czym potem walczę "odtłuszczając" całość. Co do utworu od samego początku mnie zaciekawił klimatem, solidny pad który dodatkowo pracuje w roli bassu, chętnie bym go usłyszał na zmianę z porządnym low endem strickte bassowym. Spoko vocale w dalszej części oraz ich zastosowanie, jednak jest jeden szczegół który sprawia że ten instrumental nie wyrywa mnie z butów - całość opiera się na tym padzie. Moim zdaniem warto by było urozmaicić aranżacje. Pozdrawiam !


RE: nxzcynsky - _roses_tropics_tea - dejfdj - 5.04.2018

Pięknie to płynie/lezie/toczy się. Ba daje 5!
Zrobisz jakiś instruktaż skupiony na kręceniu bassem ?


RE: nxzcynsky - _roses_tropics_tea - eyecontact - 6.04.2018

Fakt aranżacje mógłbym troszke zmienić ale w następnym traczku coś takiego zrobie.
Co do jakiegoś tutoriala na temat kręcenia bassu to w sumie nie jest cieżkie. Odpalasz pierwszy lepszy syntezator, ja akurat sylenth1 bo sie w nim dobrze czuje i w miare go ogarniam. Ustawiasz sobie 2x piłę + 2x sinus do tego filtr i efekty, chodzi tutaj żeby to był sub jednoczeście z tym elementem szarpania możesz dodać ew. jakiś saturator ale ja nie korzystam za bardzo no i monofemizacja basu. Ciężko opisać tak dokładnie bo gdybym napisał jak to zrobiłem to straciłbym na stylu a jak wiadomo w dzisiejszych czasach ciężko o to. Polecam samemu posiedzieć to coś wyjdzie, tym bardziej jak sam coś zrobisz to będziesz mieć z górki w przyszłości ;) pozdro. Ja akurat kręce taki bass bo 808 to nie potrafie kręcić ani miksować a taki bass zabiera ci dużo przestrzeni i dodasz do tego perkusje wokal + lekki pad i masz cały wykres częstotliwości zapełniony.


RE: nxzcynsky - _roses_tropics_tea - Shabboo Harper - 18.04.2018

Hey Bartek. Jeśli chodzi o mnie to: takowy Sound Fun z Bass'em w pewnym momencie męczy; zważywszy, iż tenże dominuje w track'u. By zrównoważyć owy permanentny "dół" wszelkie cykacze bardziej bym wyróżniła; również "przemyciła" więcej (czytelnych) klimatycznych Tropical Fx'ów, tak by osiągnąć zamysł, o którym piszesz. Posiłkowe Pad'y/Glitch'e byłyby słusznym apendyksem. W tej chwili Twój temat zbliża się do mrocznego Industrial'u z "pierwiastkiem" grozy (Sample oddechu). Aranż monotonny, mglisty; lecz, taki jest zamysł, który przyjmuję jak fakt. :)