MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak ogarnąć produkcję muzyki? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Jak ogarnąć produkcję muzyki? (/temat-jak-ogarnac-produkcje-muzyki)



Jak ogarnąć produkcję muzyki? - Youri - 24.03.2018

Witam.
Jestem na początkowym etapie produkcji muzyki, mam FLa, którego już jako tako ogarnąłem, a na pewno w takim stopniu, który pozwoliłby mi na wypocenie czegoś, tylko że mam inny problem. Stanąłem w miejscu :/
Kiedy stworzę jakąkolwiek perkusję czy bass, lead czy cokolwiek, to nic do siebie nie pasuje :/ Osobno nawet jakoś to brzmi, ale skręcić z tego jakieś dobre dzieło to masakra...
Też tak mieliście?
Jak to przeskoczyć i pójść dalej...?
Pozdrawiam


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - Wasp - 24.03.2018

nie ogarniasz właśnie dlatego że jesteś na początku drogi

poznaj skale, interwały, akordy. trzymaj się we wszytych ścieżkach tej samej skali i tonacji i powinno to jakoś brzmieć
oprócz tego poznać podstawy syntezy, żeby w fl wykręcać własne presety


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - OProject - 24.03.2018

Po pierwsze próbowanie, po drugie próbowanie xd
Jak coś nie pasuje to robisz od nowa, aż będzie lepiej :P
Tak poza tym oglądaj tutoriale, ucz się, ćwicz itp.

Jak napiszesz 10 postów, to bedziesz mógł dodać swój kawałek na forum i poddać go ocenie, więc czegoś się też nauczysz :P


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - Wasp - 24.03.2018

właśnie, sprawdzimy na ile ogarniasz i może coś doradzimy


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - dejfdj - 24.03.2018

Zacznij od padów man (jakieś proste bez wierteł). Programuj - programy muzyczne to nie siłownia, tu jedyną fazą jest część okresu, a konkurentem nie jest ziomek z osiedla.. wyłącz tryb | trzeba umieć | i wejdź w | chce byś dobry, lepszy |


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - CaffeineMC - 24.03.2018

zdecydowanie obejrzyj poradniki z kanału LIVE ACT tam jest dużo porad dla początkujących,

(24.03.2018, 8:58)Youri napisał(a): Kiedy stworzę jakąkolwiek perkusję czy bass, lead czy cokolwiek, to nic do siebie nie pasuje :/

a tak na szybko odpowiadając to dlatego, że pewnie chcesz zrobić na "wyczucie" i nie trzymasz się skali.


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - Mocade - 25.03.2018

Cytat:Jak to przeskoczyć i pójść dalej...?
Musisz mieć znajomych którzy nie przeskakiwali tylko twardo siedzieli w dawie wystarczająco dużo lat by móc skutecznie nauczać innych. Jeśli takowych nie masz, pozostaje ci siedzenie. Ale to nie jest złe, im więcej siedzisz tym więcej się uczysz. Eksploruj niezbadane zakątki fl'a, może znajdziesz coś ciekawego.


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - Youri - 1.04.2018

Dobra, dzięki Panowie za rady, wiem że to mega żmudne zajęcie, dlatego bez opierdalania się będę siedzieć siedzieć i siedzieć, ale w tym siedzeniu siedzeniu i siedzeniu wpadłem na mega pomysł, który baaaardzo może ułatwić ogarnięcie tego całego tematu :)
Otóż, znalazłem na YouTube mnóstwo tutoriali np How make a chill music itd i po prostu próbuje robić to samo :) Powiem Wam, że bardzo to pomaga w przyswojeniu tego wszystkiego.

To taka moja rada, gdyby jakiś inny żółtodziób miał ten sam problem co ja ;) Pozdrawiam i do zobaczenia na backstage UMF :D


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - sebingtone - 7.04.2018

Witam forumowiczów. Pierwszy post... :)

Jak pomyślę... że ja zaczynałem w czasach (20 lat temu) gdy internet dopiero raczkował... łączyłem się poprzez "callback"i po nocach przez modem - masakra :) Nie było YouTube`a... i wszelakich tutoriali. Wiedze czerpałem ewentualnie z czasopism (muzyk, ik, później estrada i studio...)

Wszystkiego w kwesti software`u nauczyłem się metodą prób i błędów. Poprostu "mam to", że szybko łapie, ale miałem już background muzyczny w postaci nauki gry na instrumentach klawiszowych. Fakt że, poznałem nuty, akordy, gamy cholernie ułatwił tworzenie.

Oczywiście da się i bez tego tworzyć na ucho, z tym, że trzeba mieć cholernie dobre to ucho :)

Naśladownictwo to dobry sposób nauki ale polecam zapisać się na naukę gry na instrumentach klawiszowych żeby ogarnać chociażby podstawy :) W produkcji nie trzeba być wirtuozem :)

Powodzenia!


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - Wasp - 8.04.2018

a jeśli używasz Fl studio i go nie ogarniasz to obejrzyj te filmiki

https://www.youtube.com/user/imageline/playlists


RE: Jak ogarnąć produkcję muzyki? - YouGotMe - 8.04.2018

Cześć a jak wolno zapytać to masz jakiś ulubiony styl ? Generalnie jak ja zaczynałem to próbowałem naśladować innych. Tak po prostu. Wychowałem się (jako producent) na wczesnym Hardstyle gdzie brzmienie było proste, z czytelną konstrukcją aranżacyjną, testowałem sample, szukałem i grzebałem aby ogarnąć jak najwięcej paczek sampli. Wtedy internet był słaby, nie wiele się w nim działo, trzeba było działać na własną rękę i zaufać uszom jak i jest do tej pory w zasadzie. Kwestia tego żeby się nie poddawać i praktykować. Zrobić dziesiątki nieudanych produkcji aż w końcu będzie taka z której będziesz dumny tak wewnętrznie, uznasz "stary to jest dobre" i będziesz kontynuować zmagania dla samego siebie.