MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sub za Sub - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Sub za Sub (/temat-sub-za-sub)



Sub za Sub - e-max - 26.03.2018

Cześć

Proponuję zabawę która ma nam wszystkim pomóc w promocji i zwiększaniu zasięgów na SC.
Zabawa polega na subskrybowaniu (lub też obserwowaniu, bo tak nazywa się ten przycisk na SC) osoby która Cię zasubskrybowała. Czyli Sub za Sub lub Sub 4 Sub jak kto woli.

Jak to zrobić?

1. Ja zaczynam i zostawiam swojego linka do SC :LINK

2.Wejdź po przez ten link na mój profil SC i kliknij obserwój

3.Zrób Print scrina jako dowód

4.Napisz post i wklej Print src oraz podaj link do swojego SC np:
[Obrazek: 70150463791511978515.jpg]
LINK DO SC


5.Teraz ja wejdę na Twojego SC i wcisnę "obserwuj" po czym jako dowód umieszczę print screena w poście.

6. Poczekaj na kolejnych chętnych uczestników zabawy - niech obserwują Twój profil a Ty odwdzięcz się tym samym

7. Pamiętaj, nie ważny jest gatunek muzyczny ani czy podoba Ci się muzyka. Jeśli ktoś Cię zasubskrybował to odwdzięcz się tym samym!


RE: Sub za Sub - dejfdj - 26.03.2018

Za 5$ masz 1000000 wyświetleń. Zainwestuj 15$ kup sobie małą gminę :D


RE: Sub za Sub - e-max - 27.03.2018

Nie o to tu chodzi. Na angielskojęzyczych grupach o podobnym temacie od dłuższego czasu widzę takie rzeczy. Pomyślałem więc że jeśli tam to śmiga to może i tu zatrybi. Jeśli nie - to trudno. Najwyżej później ludzie w PL będą szukać poradników "jak zwiększyć zasięgi", a czasami wystarczy spojrzeć jak robią to koledzy z innych krajów ;)


RE: Sub za Sub - In-Tegral - 27.03.2018

(27.03.2018, 9:46)e-max napisał(a): Nie o to tu chodzi. Na angielskojęzyczych grupach o podobnym temacie od dłuższego czasu widzę takie rzeczy. Pomyślałem więc że jeśli tam to śmiga to może i tu zatrybi. Jeśli nie - to trudno. Najwyżej później ludzie w PL będą szukać poradników "jak zwiększyć zasięgi", a czasami wystarczy spojrzeć jak robią to koledzy z innych krajów ;)

Takimi sposobami zasięgi się zwiększą o jakąś śmieszną liczbę, poza tym zabawa przypomina mi zabawę 14 latek na instagramie. Jak chcesz zwiększyć swoje zasięgi wyłóż kasę w promocję.


RE: Sub za Sub - Abigail Noises - 27.03.2018

Zmartwię Cię i powiem, że w Polsce to nigdy nie wyjdzie... Taka jest specyfika muzycznych producentów. Nie jest to atak jakiś na konkretne osoby czy co tam sobie ktoś umyśli ale jak sam piszesz – w innych krajach to działa...u nas nie będzie. Jestem w kilku kolektywach i wydając track już po kilku godzinach mam ponad setkę odsłuchów i sporo komentarzy. Tam ludzie niesamowicie się wspierają i dopingują. U nas... eh szkoda gadać (nieufność, podejrzliwość, zazdrość itp.). Nie wiem jaką muzę robisz ale jeśli stricte gatunkową to polecam szukać kolektywów – najlepiej te rejony południowe (Włochy, Grecja itp.) Oczywiście angielski trzeba znać. Dodam że grupy z innych krajów na Fb też są o 1000 % lepsze niż te polskie. U nas są ''śmichy chichy'' (mowa o Fb), fajne rozmowy a jak wrzucisz dobry track to możesz liczyć na kilka do kilkunastu like'ów... i tyle.

Oczywiście każdy kolektyw liczy też na Twoją pracę, ocenę innych i like'owanie – po prostu na Twój wkład...a to mało komu chce się robić.

A tak w ogóle to dam Ci przykład – weź oceń dziesięciu Polaków na SC, których nie znasz, daj im like i napisz coś pozytywnego na pasku... I sprawdź, który Ci podziękuje... Jak jeden to możesz być mocno zaszczycony.

Promowanie jak pisał In-tegral to inna para kaloszy i zawsze się przydaje – w dzisiejszym świecie jest to bardzo pomocne jak coś chcesz osiągnąć.


RE: Sub za Sub - OProject - 27.03.2018

Swoją drogą forum też w pewnym sensie się przyczynia do lajków i odsłuchów, z tego co kiedyś patrzyłem z Polski mam zawsze dużo wejść, lajków, połowa pewnie jest z forum xd
Możesz napisać to pod swoimi trackami na forum, ze prosisz o like i koment, follow :P
Ja też myślałem o takim temacie, ale w koncu nie założyłem, chociaż bardziej by mi zależało na subach, lajkach i komentarzach na Youtube :P


RE: Sub za Sub - Abigail Noises - 27.03.2018

Oczywiście, że forum jest w pewnym sensie promocją, do tego jak jesteś znany, lubiany, udzielasz się i masz kilku 'forumowych znajomych' to na coś możesz liczyć. Mnie chodzi o coś bardziej pewnego... Bo jaki to problem założyć zamkniętą grupę na FB ze ściśle zaznaczonymi zasadami, np.: wrzuca ktoś track lub wydaje i pojawia się on na SC lub YT, to każdy członek pisze ze dwa komentarze (pozytywne ! Bo negatywne, jeśli są zasłużone to można napisać na priv jako porada). Do tego daje like. Jeśli się wywiązujesz to zostajesz w grupie, jeśli nie to wypad. I tyle.

Chyba lepiej to wygląda jeśli po kilku dniach masz kilkaset odsłuchów i kilkadziesiąt like'ów niż taki goły pasek z kilkoma serduszkami :)

Dodam, że wiele osób ma kilka kont na SC lub YT i można to robić bardziej masowo.

I co najważniejsze są to ludzie prawdziwi a nie sztuczne odsłuchy i lajki.


RE: Sub za Sub - e-max - 28.03.2018

OProfect - też długo zastanawiałem się nad założeniem tego tematu, ale stwierdziłem że może on posłużyć jako eksperyment - byłem Ciekaw efektu :)
AdamWax zrozumiał sens tematu, bardzo zgrabnie podsumował subtelne różnice w branży pomiędzy PL a np. Angielskojęzycznymi grupami. Cieszę się że dyskusja potoczyła się w ten sposób i jest konstruktywna.


RE: Sub za Sub - Reverse Amx - 28.03.2018

Dobrym sposobem na promocje jest wrzucanie projektów na youtube i nazwijmy to wymuszanie subow na youtube i soundcloud poprzez stronke http://pumpyoursound.com działa to na zasadzie chcesz pobrać daj suba wiecie ocb :D