MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wolfi - Madness - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Wolfi - Madness (/temat-wolfi-madness)



Wolfi - Madness - nowyrr - 28.03.2018



Cos w stylu pana malaa Bas house tym razem ode mnie


RE: Wolfi - Madness - Reverse Amx - 29.03.2018

Brakuje trochę góry bo bas za bardzo góruje, niby to bas house ale za dużo, ten synth taki zagubiony jest w dropie byś mu dołożył trochę góry i go poszerzył by było fajnie myślę. No i stopa taka stłumiona trochę za bardzo myślę. Nie znam tego gatunku, przesłuchałem przed pisaniem tego posta 10 minutowy mix i tam w takim stopniu aż nie basuje. Numerek mi się podoba taki wciągający przypomina mi sytuacje jak usłyszałem fader-lordly zanim to jeszcze było modne i bez wokalu :D


RE: Wolfi - Madness - nowyrr - 29.03.2018

dzięki za rade no działam działam z każdym utworem wyciągam wnioski no i tez słucham krytyki :)


RE: Wolfi - Madness - e-max - 30.03.2018

Moim zdaniem kick jest za głośno, wystarczy go przyciszyć. Do tego rzeczywiście za bardzo stłumiony - użyłeś eq czy to taki sampel?


RE: Wolfi - Madness - nowyrr - 31.03.2018

sampel


RE: Wolfi - Madness - themiiram - 31.03.2018

delikatne zciszenie stopy, i ucięcie częstotliwości na masterze od 20hz do 450hz tak maksymalnie o 1.5db filtrem low shelf w equalizerze powinno oczyścić troche całość, ale bardziej bym polecał zciszyć delikatnie niskie częstotliwości na samym basie, a dopiero potem poprawić coś w masteringu, no i dodał bym do stopy delikatnie harmonicznych jakimś efektem distortion, albo zmienił sampel na taki, który by się bardziej przebijał (musi mieć troche wysokich i średnich częstotliwości)


RE: Wolfi - Madness - nowyrr - 1.04.2018

dzięki za rade panowie :)


RE: Wolfi - Madness - YouGotMe - 6.04.2018

Cześć ! Powiem Ci że spoko to jest :D wypadało by dodać mięsa synthom. Jest minimalistycznie ale to nie zarzut bo kompozycja jest składna jednak powinno to brzmieć wszystko grubiej wtedy masz gwarancje że track spełni swoje zadanie moim skromnym zdaniem. Fajny kick n base w ogóle w brzmieniu, tylko w drugiej części patternu jak jest kombinacja z wooble bassem to jak by brakowało nad nim kontroli i wymykał się z mixu :) Pozdrawiam !


RE: Wolfi - Madness - BarTT - 20.04.2018

bass wporządku, układ też dobry tylko jeden minus wg mnie...ta melodia...mógłbyś w drugiej części trochę pozmieniać zrobić jakiś pitch i było by ładnie ale i tak jest nieźle (czyt. b. dobrze) :D


RE: Wolfi - Madness - Shabboo Harper - 23.04.2018

Odnośnie tego tematu, pozwól, iż "rzeknę" jak niżej: faktorem in plus jest Bassline; solidnie głęboki, tłusty. Przewodnie melo cechuje subtelny rys Orientu, wszelako jednolity i nieco "oschły" w swej barwie (Piano) Pluck potrzebuje retuszu. Podobnie jak większość tonów; szczególnie tych "w górze". Brak bowiem "tu" słusznego odniesienia do masywnego "dołu". ^^ Po korekcie owej "góry" sugeruję "podciąć dół" jakimś Brickwall'em do 30/40 Hz. Wolfi/nowyrr, całość traktuję jak Demo z dobrym fundamentem w ekspresji (Wobble) Bass'ów. Jednakże poważnym felerem Twego "Madness" jest ubożuchny aranż ;(. Progresja tonów ograniczona do minimum; homogeniczność nut uderzająca (niewyraźny w swej prezencji Kick; słaby Snare; powtarzalny Synth). Track piętnuje deficyt "przejść", atmosferycznych Fx'ów; "skrzywień" melodii itp. itd. Keeeep goin'... :D