MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) (/temat-trap-kumachu-uwaga-rework-natalii-nykiel)



Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - ak47soundsystem - 4.04.2018

Hej!
Zająłem 1-sze miejsce w konkursie na 2tracku za mój rework do kawałka Natalii Nykiel.^D

Obczajta
To raczej trap, niż electronica, więc daję tutaj:

Tutaj link do --->2tracka<---. To jest taki specyficzny format tego portalu. 2tracki jak sama nazwa wskazuje składają się z 2 ścieżek. Wokalu oryg + podkładu. Ponieważ to się miksuje podczas odtwarzania na portalu, nie do końca brzmi tak jakbym chciał. Czasami wokal jest b. głośny i trzeba kompresować podkład, żeby był balans dobry, ale kosztem kopa.

Więc tutaj daję >>>link do pełnego miksu<<< (i do przycisku download) na ich portalu.

Sorry, nie mogę dać linka w innej formie, bo przepisy regulaminu mi tego zabraniają.... (jedną z nagród za 1-sze miejsce ma być cyfrowe wydanie przez Universal, ale nie wiem kiedy to nastąpi...), więc tymaczasem tylko tak


RE: Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - YouGotMe - 5.04.2018

Cześć ! Powiem Ci że technicznie gra to sympatycznie słychać co się dzieje w mixie natomiast aranżacyjnie jak na mój gust ospale i momentami bez pomysłu wręcz za nadto minimalistycznie skupiając się na dźwiękach które nie tworzą w grupie nic ciekawego , ale to moja opinia być może dla kogoś będzie to banger. Ogólnie spoko ! Pozdrawiam


RE: Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - ak47soundsystem - 6.04.2018

No taki koncept miałem. Pamiętaj, że to był instrumental robiony do wokalu, którego nie można ani ciąć, ani ściszyć, więc to w dużym stopniu narzauca strukturę/dynamikę. Taki konkurs, takie warunki.
Starałem się żeby moja ścieżka nie przysłoniła wokalu, i dlatego całe melo tam siedzi...
Jak ci się nudzi to sobie obadaj inne reworki tego kawałka, może ci inny bardziej przypasi...
Jedna piosenka i chyba ze sto wersji. >>>tutaj link<<<


RE: Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - morda332 - 8.04.2018

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej o takiej akcji uwielbiam remiksy tworzyć.
Można gdzieś acapelle ściągnąć ???
Pozdrawiam.


RE: Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - Plague - 8.04.2018

Hej! A to Ty wygrałeś :) Też brałem udział w tym konkursie, ale nie udało mi się załapać do pierwszej ósemki. Ciężko było, bo przysłano ponad 100 tracków.
Szczerze mówiąc nie za bardzo Twój remix mi podszedł, ale to kwestia gustu raczej.
I w tym względzie mam takie samo zdanie co YouGotMe.
Gratuluję Ci jednak, bo była duża konkurencja :)
Tak teraz myślę, że podrzucę tutaj także swój remix :)


RE: Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - WeedThirdEar - 10.04.2018

Fajne rzeczy, masz potencjał na tworzenie ciekawych kompozycji, bardzo nie moja bajka ale szanuję skills'y bo jest to niewątpliwie przeciwieństwo tandety.


RE: Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - damnscrth - 12.04.2018

Poprę kolegę wyżej - nic rewelacyjnego ten twój bicik. Cały czas coś tam plumka, perka slabiutka - a co najgorsze kompletnie nie dopilnowałes poziomów. Wokal po prostu wydziera się i zakrywa twój podkład. Nie wiem może inne wałki były słabsze i nie miałes za dużej konkurencji. No ale i tak gratki. xD ;P


RE: Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - chrisB# - 15.04.2018

No obczailem i jakis tam podklad jest. Ale sam piszesz ze wokal jest glosny. Dla mnie za glosny. Taki miks mi nie lezy. Poza tym jest cholernie jednostajnie. Pozdrawiam.


RE: Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - Shabboo Harper - 18.04.2018

Hey Kumachu/ak47soundsystem. Primo: gratuluję. Beer Secundo: jest już post factum. Przeróbka istnieje w takim kształcie (jednolity, ascetyczny Beat); w takiej formie (wokal przesadnie wyróżniony w miksie) i tyle. ;)

Cytat:"No taki koncept miałem."

Keep reworkin'... :D


RE: Kumachu - Uwaga (rework Natalii Nykiel) - skorpion808 - 23.04.2018

Dobra robota