MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Mocade - Souls of Struggle - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Mocade - Souls of Struggle (/temat-other-mocade-souls-of-struggle)



Mocade - Souls of Struggle - Mocade - 19.04.2018

Ścieżka inspirowana pierwszym Dark Souls. Miała być trochę bogatsza w kontent ale jest zbyt męcząca, dołująca i mam jej serdecznie dość. Jeśli się komuś spodoba to miłego słuchania.



Dorzucam prefix

Wystawiono przez Knifeman



RE: Mocade - Souls of Struggle - PureInstinct - 20.04.2018

Ciekawe. Czuć tutaj twoją ekspresję i zabawę. Jedyne co, to dosyć słabo wypada różnorodność tekstur i opowiadanie historii. Są świetne momenty, jak te męskie wokale w clusterze, jak gdyby głosy umarłych, super! (A od 2:24 słyszę theme Batmana, hahah)
Twoja kompozycja z voxów bardzo mi odpowiada, Mocade. :) Do Dark Souls jak znalazł!


RE: Mocade - Souls of Struggle - Mocade - 20.04.2018

Dzięki za koment. Inspirowałem się tym https://youtu.be/bpI-KeK-PQg chciałem zrobić jeszcze podkład instrumentalny ale słuchając tego dzień po dniu straciłem chęć na robienie w nim cokolwiek. Projekt z ekstycującego stał się nużący, niemal wysysający wenę więc został porzucony. Ironicznie świat soulsa także jest porzucony, a po renderze jeszcze wyszły mi trójki więc myślę że pewna harmonia została odnaleziona, przynajmniej na ten moment.


RE: Mocade - Souls of Struggle - Voel - 20.04.2018

Witam,
Nie grałem w pierwszą odsłonę 'soulsów', ale ogólnie jestem fanem serii. Druga część moim zdaniem jest dużo lepsza od trójki, chociaż i ta ma świetne momenty.

No, ale już wracając do utworu, to pierwsze wrażenie jest takie że wszystko jest za cicho, trzeba sporo podgłośnić podczas odsłuchu. W sumie nie jest to jakaś duża wada, ale jest to trochę nie wygodne.
Sam utwór jest dobry, czuć tu tę beznadzieję zniszczonego opuszczonego świata. Track niewątpliwie byłby świetny jako soundtrack do takiego typu gry, albo filmu usadowionego w takich realiach. Byłby świetnym zobrazowaniem jakichś mrocznych idei, no ale może już nie w samym Dark Soulsie, bo tam wszystko bazuje na brzmieniu orkiestry, a nie na 'syntetycznych' brzmieniach, co nie znaczy ze jest to złe, no ale na pewno inne.

Podobają mi się woksy, te wszystkie beznadziejne wołania, odgłosy, lamenty i chórki. Kreują dobrze cały klimat. Bardzo fajne też są te wszystkie sugestywne tekstury, chociaż mogłyby być trochę gęstsze. Twój track cechuje powtarzalność tematów, co może czyni trochę utwór takim 'przynudzaczem' ale w pozytywnym tego znaczeniu słowa, bo jak dla mnie, w tym tkwi cały urok utworu, że nie absorbując uwagi odbiorcy wpływa na jego emocje. Czuć tutaj twój styl Mocade, szczególnie te 'padowe zagrywki' są dla Ciebie mocno charakterystyczne.
Daję 5, pozdrawiam


RE: Mocade - Souls of Struggle - Mocade - 20.04.2018

Dzięki za komentarz, szanuję za post. Polecam zagrać w jedynkę, to fabularne arcydzieło zostawia nieodwracalną bliznę na duszy.


RE: Mocade - Souls of Struggle - chrisB# - 21.04.2018

Sorki ja tego nie kupuje. Takie to bez pomyslu. Brak w tym numerze jakis takich elementow ktore zaciekawja. Straszne dluzyzny tutaj zapodajesz. Pelna zgoda z toba walek meczy i doluje. Pozdrawiam.


RE: Mocade - Souls of Struggle - YouGotMe - 21.04.2018

Trochę mało to "skomplikowane", treść brzmieniowa elementów na plus ale aranżacyjnie bez pomysłu i flegmatycznie w moim odczuciu. Warto popracować, pozdrawiam !


RE: Mocade - Souls of Struggle - Plague - 26.04.2018

Mam podobne zdanie co Chris i YouGot. Mogę dodać to ten kawałek pasowałby do jakiejś lokacji w grze komputerowej. Szkoda że nie użyłeś więcej brzmień.


RE: Mocade - Souls of Struggle - Mocade - 27.04.2018

Dzięki wszystkim za opinie.
Może dam mu kiedyś jeszcze szansę gdy zabraknie mi pomysłów, póki co zajmę się innymi projektami.


RE: Mocade - Souls of Struggle - Shabboo Harper - 3.05.2018

Cytat:"Projekt z ekstycującego stał się nużący, niemal wysysający wenę więc został porzucony."

I jeszcze krótko ode mnie: technicznie, wybacz Mocade, lecz jest przeciętnie. Większość tonów poważnie wycofanych, mglistych; brak czytelnej separacji; jest niemiłosiernie cicho. Tak intensywna kompresja "ograbiła" utwór z tajemnej drapieżności... Wszelako, koncept jest bdb (!). Tenże projekt to zacny trzon do kreacji mrocznego, "natchnionego bólem i smutkiem"; wyobcowanego, psychodelicznie ciężkiego tematu z pogranicza Dark Ambient'u/Drone; z pierwiastkiem a'la Burdon, z cieniem niepokoju a'la Noir ^^. Twój "Soul Of Struggle", owszem jest i nużący i monotonny w swej treści; jednakże gdybyś skrócił owe Story; "wykrzesał" potęgę tła (progresja akordów); "wycisnął" esencję ezoteryczności (ukrytą w Fx'ach) tudzież wzbogacił aranż o atmosferyczne ingredienty byłoby eskpedite... The choice is Yours, naturally. :)