MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Floating Island - Furrow - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Floating Island - Furrow (/temat-electronica-floating-island-furrow)



Floating Island - Furrow - Paramarimbo - 25.05.2018

Hej, przedstawiam do oceny mój nowy utwór, pragnę u was zasięgnąć opinii o tym połączeniu dwóch światów.

Z ciekawostek sampel skrzypiec nagrany został telefonem w muzeum instrumentów dawnych w Szydłowcu na nocy muzeów i obniżony o kilka półtonów wiec top brzmienia to nie jest.





RE: Floating Island - Furrow - Orionage - 26.05.2018

Ogólnie kawałek brzmi dobrze, TYLKO bez tego sampla skrzypiec. Stanowczo zachęcam do wywalenia go z tego utworu :) Poprzedni wałek fajnie zrobiłeś i trochę się zdziwiłem słysząc coś takiego. Myślę, że nie ma potrzeby umieszczania w dobrym utworze kakofonicznego sampla. Ani się on nie zgrywa ani nie dodaje uroku.


RE: Floating Island - Furrow - Paramarimbo - 26.05.2018

W dropie czy w całej części.? jestem świadomy jego kanoniczności ale podczas ntego wysłuchania przestał już być dla mnie aż tak kakofoniczny.


RE: Floating Island - Furrow - Orionage - 26.05.2018

W ogóle tego sampa skrzypiec nie wrzucaj. Daj coś swojego pod resztę, coś egzotycznego.


RE: Floating Island - Furrow - marcinxx1982 - 26.05.2018

(26.05.2018, 12:47)Paramarimbo napisał(a): W dropie czy w całej części.? jestem świadomy jego kanoniczności ale podczas ntego wysłuchania przestał już być dla mnie aż tak kakofoniczny.

W całości,wogóle te skrzypce fałszują.Grają w innej tonacji niż reszta utworu.Żeby unikać takich przypadków na przyszłość musisz dać sobie ochłonąć,bo tak jest że uszy się zaczynają szybko przyzwyczajać i nie słyszysz czegoś co normalnie raziłoby Cie w uszy.Zastąp te skrzypce czymś chwytliwym i bedzie fajnie.Gitarka w intro fajna,zajebista ale zaraz te nieszczęsne zgrzyty haha.Wydaje mi się że jest jeszcze jakiś problem z subem ale te skrzypce zagłuszają mi wszystko więc nie bedę się wypowiadał.4:08 instrument który tam wjeżdza jest stanowczo za głośno w drugiej frazie.


RE: Floating Island - Furrow - Shabboo Harper - 27.05.2018

Uhhh... cóż to takiego, Paramarimbo? Czyżby Natural Born Chaos tudzież (swobodny) eksperyment na kształt dadaizmu? ;D Moje wrażenie: w niektórych odcinkach utworu jest rzeczywiście niemiłosiernie kakofonicznie (Sample "skażonych" Strings'ów czy też swoiście "szarpanych" Synth'ów niemalże fonicznie utożsamiają się z tytułem Twego utworu). Temat, niestety, w finalnej impresji drażni (mnie). Technicznie: "przód" miksu (fikuśny Piano Lead) "nie klei się" z tłem (ciepłym Bass'em/melancholijnym Pad'em/finezyjnym Hi Hat'em). Wszystko kreuje iluzję syntezy, przedziwnego melodyjnie mariażu kilku rozbieżnych (dysharmonicznych) wątków w jednym projekcie. Nadto, istnieje deficyt równowagi falowej (chwilami "góra" przesadnie przeważa w swym lekko "zgrzytliwym" kolorycie)... ;(


RE: Floating Island - Furrow - marcellus - 28.05.2018

Intro zapowiadało się wyśmienicie, jednak późniejsza część utworu to kompletny chaos :D popracować jeszcze nad problematycznymi dźwiękami i powinno być ok, mix ok


RE: Floating Island - Furrow - DanPi30 - 5.07.2018

No niestety to narazie najgorsza rzecz jaką na tym forum przesłuchałem. Właściwie napiszę tylko, że jest to asłuchalne. Co z tego że potem tzn. gdzieś w środku - numer się jakoś normuje i nabiera jakiegoś ułożeniaw rytmie i mini melodii - kiedy jako całość jest po prostu bardzo słabym muzycznym wymysłem.