MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
sposób na obliczenie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: sposób na obliczenie (/temat-sposob-na-obliczenie)



sposób na obliczenie - Bassflor - 28.06.2018

Witam
chciałem zapytać czy jest jakiś sposób na obliczenie reverbu i delay żeby ustawić odpowiednio tak żeby nie było za dużo lub za mało ?

pozdrawiam


RE: sposób na obliczenie - In-Tegral - 28.06.2018

Gdyby wszystko można było obliczyć to produkcja muzyki byłaby robiona od początku do końca przez komputery a nie człowieka.


RE: sposób na obliczenie - Bassflor - 28.06.2018

rozumiem czyli nie ma żadnego sposobu tylko na wyczucie okay to dzięki za info


RE: sposób na obliczenie - pumadesign - 28.06.2018

ppm -> type in value


RE: sposób na obliczenie - OProject - 28.06.2018

Tak sobie posłuchałem i myślę że między 30% a 70% (dry/wet) reverb jest ok :P
Im mniej reverbu tym dzwięki są lepiej słyszalne, im więcej reverbu tym więcej przestrzeni i głębokości dzwięku.
Wszystko trzeba ustawiać według tego czy dobrze brzmi i tego jaki chcesz uzyskać tym efekt.


RE: sposób na obliczenie - dejfdj - 30.06.2018

Wybacz, możesz obliczyć pogłos.. Ale to nie zadanie producenta tylko akustyka. Tobie wystarczy Dry/Wet. Pozdrawiam.


RE: sposób na obliczenie - DRaM-G - 12.07.2018

Wiem w czym rzecz, otóż najbliżej tego o co pytasz możesz wykonać w FL STUDIO. Jeżeli pytasz jak to obliczyć znaczy że gdzieś masz kłopot z odsłuchem. Sam próbowałem takie rzeczy ustawiać na sprzęcie hi-fi ale sprawdza się to tak w stopniu dostatecznym. Nie za bardzo jest mowa o dostatecznej jakości.

Jeżeli nie masz profesjonalnych słuchawek czy monitorów polecam pracę z jedną próbką.

Znajdź snare lub clap ( koniecznie dobrej jakości) o długości całkowitej bardzo zbliżonej do 1 bar.

Jeżeli jest krótszy lub dłuższy urzyj "strech" lub poprostu w samplerze podciagnij pokrętło out aby zastosować fade out na samplu. Tym samym zobaczysz że dopasowuje się, ogon nie będzie wystawał.

W pierwszej kolejności załaduj korektor (EQ2) .
Wytnij nijniższe częstotliwości (skrajny lewy suwak w dół )
Poniżej tego suwaka znajdują się 2 pokrętła.
Fq częstotliwość i Q.

Przeciągnij pokrętło w prawo aż krawędź filtra zacznie przesuwać się w kierunku środka częstotliwości I wstępnie zostaw to w tamtej pozycji. To będzie baza.

Czas reverb, po korektorze. Jeżeli masz już 2 efekty zapięte wyłącz korektor i ponownie odtwórz próbkę dużo mułu I niskiego środka się pojawi. Dla tego najpierw korektor A potem reverb.

Idealny reverb to idealnie wysterowany korektor na próbce.

Druga sprawa to panorama i balans.

Użyj separacji kanałów by wyodrębnić ten dźwięk w panoramie.

Jeżeli masz deesser możesz również spróbować to użyć po korektorze ale przed reverbem.

Mam nadzieję że coś zostanie z tego wykorzystane.

Pozdrawiam DRaM-G