MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) (/temat-hip-hop-getfreaky-always-g-g-funk-hip-hop-beat)



GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - Tech.Nixa - 17.08.2018

Witam, kurczę trochę mnie tu chyba nie było :P
Pewnie i tak nikt nie zauważył więc pozwolę sobie podrzucić po cichaczu mój najnowszy bicik, który zajął mi dosłownie dwa dni po kilka godzinek. G-Funkowe klimaty, może jeszcze ktoś poza mną lubuje się w tym trochę niedzisiejszym gatunku. Ja cały czas lubię się pobujać do kalifornijskich brzmień :) Mała odskocznia od ciągle dłubanych przeze mnie Techno, House i innych Tansów, które może kiedyś w końcu wydłubię na światło dzienne. Na razie technicznie nie stać mnie na nic więcej niż to ;P
Z góry dzięki za rady, pozdrawiam ;)




RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - n0dy beatz - 18.08.2018

Fajniutkie ale bass za głośno ( dudniący ) i zamula bit tym samym całość. Ładny dobór instrumentów. Daję 4. Aranżacyjnie z przejściami fajnie to płynie. Pozdrawiam :)


RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - tommbeat@95 - 18.08.2018

No jest lepiej ale basik do poprawy i nie za bardzo siadł mi ten lead - troche niedorobiony i nudzi. Może dodaj cos innego, bo za bardzo powtarzasz sie aranżacyjnie. 3/5
Ale dam ci 4 na zachetę! ;P


RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - tks21 - 18.08.2018

Mnie się bicik całkiem podoba. Nie zgodzę z tommbeat@95 bo uważam, że Freaky ma swój styl, pewne elementy mogą być podobne ale to weryfikuje jaki kto ma styl :) Mi wszystko dobrze gra prócz tego leada, który jest minimalnie za cicho (ale na serio minimalnie, wręcz w zero-setnych decybelach, tak mi się wydaje). Kawałek jest na serio mega fajny i co do miksu instrumentów, nie ma się co do czego przyczepić. Twórz więcej G-Funku bo powoli staję się Twoim Fanem :) (pół żartem- pół serio). 5/5


RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - Tech.Nixa - 18.08.2018

(18.08.2018, 6:46)n0dy beatz napisał(a): Fajniutkie ale bass za głośno ( dudniący ) i zamula bit tym samym całość. Ładny dobór instrumentów. Daję 4. Aranżacyjnie z przejściami fajnie to płynie. Pozdrawiam :)

Dzięki, faktycznie może tak być, ja też nie mam najlepszego odsłuchu i bas jest u mnie nie raz ledwo słyszalny, a potem dopiero dowiaduję się od innych, że bas dudni. Postaram się to poprawić i zakupić w końcu jakieś lepsze słuchawki i głośniki ;)

(18.08.2018, 12:18)tommbeat@95 napisał(a): No jest lepiej ale basik do poprawy i nie za bardzo siadł mi ten lead - troche niedorobiony i nudzi. Może dodaj cos innego, bo za bardzo powtarzasz sie aranżacyjnie. 3/5
Ale dam ci 4 na zachetę! ;P

W sensie do poprawy pod względem brzmienia czy ogólnie mógłby być inny? Tak, leady to nie jest moja najmocniejsza strona i dopiero od niedawna zaczęłam z nich korzystać, jeszcze jestem na etapie używania w większości presetów, a te VST co ja mam nie dają zbytnio możliwości syntezowania, jedynie lekką obróbkę gotowego już brzmienia ale staram się powoli coraz bardziej przekonywać do poznawania różnych parametrów i jak ich używać by uzyskać konkretne brzmienie :P A jeśli chodzi o aranżację to już raczej nie będę zmieniać, jestem zadowolona z tego jak jest teraz i nie chciałam za bardzo szaleć z urozmaicaniem tego bitu, w zamyśle miał być bardzo minimalistyczny i bujający, bardziej w charakterze muzyki "backgroundowej" ;D
Dzięki za komentarz i ocenę :)

(18.08.2018, 18:15)tks21 napisał(a): Mnie się bicik całkiem podoba. Nie zgodzę z tommbeat@95 bo uważam, że Freaky ma swój styl, pewne elementy mogą być podobne ale to weryfikuje jaki kto ma styl :) Mi wszystko dobrze gra prócz tego leada, który jest minimalnie za cicho (ale na serio minimalnie, wręcz w zero-setnych decybelach, tak mi się wydaje). Kawałek jest na serio mega fajny i co do miksu instrumentów, nie ma się co do czego przyczepić. Twórz więcej G-Funku bo powoli staję się Twoim Fanem :) (pół żartem- pół serio). 5/5

Dzięki za komentarz.
Hehe aż nie wiem jak Ci odpisać bo nigdy nie przypuszczałabym nawet że ktoś chociażby dla żartu mógłby zostać fanem mojej amatorszczyzny ;D Miło w końcu po tych kilku latach dłubania w DAWie poczytać, że słychać w moich produkcjach jakąś stylówę, dla mnie to chyba zawsze było najważniejsze by we wszystkim mieć jakiś swój styl, wyrażać tylko siebie i nie dać się zlać z brzmieniami innych twórców, na pewno w tym co robię są też jakieś inspiracje nawet nieświadome czerpane na przestrzeni lat słuchania różnych artystów ale jednak zawsze zależało mi na tym aby moja muza nie była jakaś super poprawna, zaawansowana technicznie czy zgodna z aktualnymi trendami ale żeby po prostu odzwierciedlała mnie, to jak w danym momencie się czuję i żeby słuchając dało się choć trochę stwierdzić że "o to chyba bit tej GetFriki" ^D
Także cieszę się, że w jakimś stopniu mi się to zaczyna udawać :)
A G-Funku będzie na pewno więcej bo go kocham i ten gatunek wychodzi mi nad wyraz sprawnie, mam jeszcze kilka zaległych bitów w produkcji, kwestia czasu i chęci aby to dokończyć xD


RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - seba.pce - 21.08.2018

Dużo chce napisać ale wybiore najważniejsze:

-kompozycja wyraźna nie za prosta ale też nie banalna, akurat - dlatego odebrałem to jako duży plus traka.
- wszystko do siebie pasuje
- początek przynudził ale potem fajnie się rozkrecił :)
- dobrze to gra jako tło przy czytaniu ksiązki o jakims kryminale ;)
-udźiwnienia - brak i to robi z tego fajny trak w odbiorze w sensie że jest to proste i łatwe dla ucha czyli daje wyraźny przekaz i nie męczy tylko relaksuje :)
- chce się wrócić do melodii

Daje 5/5 za to że słychać poświęcony czas i nie słychać za wielu minusów :) pozdr


RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - Plague - 21.08.2018

Jeżeli nie zaopatrzysz się w lepsze odsłuchy, to na nic rady co do technicznych aspektów, bo przez te odsłuchy właśnie będziesz powielać błędy.


RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - dejfdj - 23.08.2018

Słuchałem wcześniej. Fajnie, brzmi to mało-komputerowo. 5!


RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - Hola Flavio - 23.08.2018

jak fanem g-funku nie jestem, tak ten beat do mnie trafia
właściwie tylko ten bass do poprawy i lekko może wyrównać poziomy głośności, bo przy większym natężeniu dźwięków, niektóre giną w bassie


RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - YouGotMe - 20.09.2018

Cześć Dziołcha ! Trochę mix powinnaś ogarnąć i żeby zagrał bardziej średnim pasmem jest nieco mocniej przystępny dla większości odsłuchów. Za dużo bassu masz to na pewno. Zasadniczo to większość elementów które są skupione na niskim paśmie powinno grać niżej w mixie kosztem tych bardziej ekspresywnych - wysokich. Jeden z Twoich ostatnich beatów mi się bardzo podobał także czekam na coś ambitnego od Ciebie bo widzę, że tkwisz w tym. Pozdrawiam !


RE: GetFreaky - Always G (G-Funk Hip Hop Beat) - Wasp - 21.09.2018

jak tego słucham to widzę snoop dogg'a jak kołysze się w Lowrider'rze ;)
klimat f-funku oddany