MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Tomal - Bilion miles away (demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Tomal - Bilion miles away (demo) (/temat-hip-hop-tomal-bilion-miles-away-demo)



Tomal - Bilion miles away (demo) - tomalmc - 25.08.2018

Siemanko, takie cos zsamplowalem - bankowo mix/master kuleje ( nie jestem pro w tej kwestii ) wiec jak macie jakies porady co poprawic to dawac smialo, jak cos absolutnie chujowo zrobione - nie krępować się rzucać najmocniejsze pancze jakie macie hehe, generalnie wszelkie chwyty i porady dozwolone. to nie konczy nigdy sie pis jo łooooooooooo




brak prefiksu
Maciek




RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - hudson462 - 25.08.2018

Cześć :) Przyjemnie się słucha, brakuje mi tylko słyszalnej saturacji/ distortion na sumie- tak żeby czasem coś chrupnęło. No i takie bezpardonowe zakończenie też bym wymienił na coś typu efekt zaciętej kasety, czyli wycinasz fragment (o długości np jednego beatu) którym obecnie kończy się utwór i powtarzasz go kilka razy bez żadnych przerw. Pozdrawiam


RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - tomalmc - 25.08.2018

o kurde, faktycznie z tym zakończeniem to coś nie pykło przy eksporcie, oryginalnie był efekt ale się nie wyeksportował, reuploadowałem poprawną wersję tym razem ( hopefuly ), co do saturacji - nie mam zielonego pojęcia czym jest, ale poczytam :D


RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - hudson462 - 26.08.2018

(25.08.2018, 18:48)tomalmc napisał(a): o kurde, faktycznie z tym zakończeniem to coś nie pykło przy eksporcie, oryginalnie był efekt ale się nie wyeksportował, reuploadowałem poprawną wersję tym razem ( hopefuly ), co do saturacji - nie mam zielonego pojęcia czym jest, ale poczytam :D

No, teraz jest krótki delay na zakończenie. Co do saturacji to w skrócie można to określić jako mniej lub bardziej subtelny efekt distortion (jeśli nie wiesz czym jest distortion to jestem zdziwiony, że udało Ci się zrobić utwór który jest "słuchable" bez wiedzy na temat podstawowych efektów xD).


RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - n0dy beatz - 26.08.2018

Mi brakuje sklejonej kompresji na perkusji. Troche nadać "fine pitch" na hacie i pobawić się w poziomach głośności by zrobić ciekawy grove perkusyjny. Osobiscie bym zrobił w "zwrotkach" krutsze odcinki basowe no i bym bardziej wyciągnął ten bass na eQ + compresor + limiter i może jakiś delikatny "waveshaper". Fajny ten utwór działaj dalej i czekam na więcej produkcji od Ciebie. Pozdrawiam :)


RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - bn7 - 28.08.2018

O kolego, bardzo konkretna produkcja. Zakochałem się w tym kawałku od momentu 1:00. Gdybym ja takiego sztosa wykręcał, skróciłbym początek do tego przejscia z 1:00. Ten moment z 2:27 do 2:57 bym poprawił bardziej melodyjnie(tak żeby zgrabniej wchodziło w kawałek). Na sam koniec miks, bo faktycznie kuleje. Bassik wyciągnął by trochę pobujał. Kawałek jest mega, zazdroszczę mocno, chciałbym żebyś podesłał mi finalną wersję jak już wszystko dopniesz na ostatni guzik, ciekawy jestem bardzo. Jeszcze jakbyś mógł powiedzieć jakich wtyk używałeś do tego chóru i tych stringsów(chyba)? Piona!


RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - hudson462 - 28.08.2018

(28.08.2018, 13:00)bn7 napisał(a): Jeszcze jakbyś mógł powiedzieć jakich wtyk używałeś do tego chóru i tych stringsów(chyba)? Piona!

Pewnie z zsamplowanego materiału.


RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - tomalmc - 28.08.2018

(28.08.2018, 13:00)bn7 napisał(a): Jeszcze jakbyś mógł powiedzieć jakich wtyk używałeś do tego chóru i tych stringsów(chyba)? Piona!

tu akurat żadna wtyczka nie była użyta , po prostu taki sampel wygrzebałem i delikatnie "zpitchowałem" jeszcze nie ten level co by wykręcać takie cuda na pluginach niestety, ale kto wie może kiedyś haha :)


RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - tomalmc - 28.08.2018

postanowiłem trochę pójść za waszymi radami na tyle na ile było mnie stać :D mam nadzieję że chociaż w połowie udało mi się uzyskać zamierzony efekt




RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - bn7 - 28.08.2018

Nie mam pytań. Dziękuje dobranoc.


RE: Tomal - Bilion miles away (demo) - Shabboo Harper - 4.09.2018

Hey Tomal. Temat nader klimatyczny, szczególnie w kolorycie rozmytych, odległych Pad'ów (nieśpieszny ton Strings'ów; patetyczny Choir); również Fx a'la orientalny Riff gitary brzmi przystojnie. Jest zwiewny, delikatny acz zbyt cichy ^^. Notabene, część dźwięków jest sporo "przykryta" przez bitny Snare i "ciemny" Bass (te "pierwiastki" projektu "ogniskują" uwagę). W moim odczuciu krztynę przesadziłeś z "dołem" (werbel warto "poskromić" kompresorem, np. symulującym analoga, by nie uderzał tak żarliwie mocno). Aranż powłóczysty; Breakdown w "odcieniu" Rock'a sui generis; Intro/Outro godne większej "pieszczoty". Twoje Demo jawi się obiecująco... ;D