MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA T-Sted - Nihil - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA T-Sted - Nihil (/temat-electronica-t-sted-nihil)



T-Sted - Nihil - T-Sted - 3.06.2012

Witam!
To pierwszy mój utwór wrzucony tutaj i przyznam szczerze że sporo zastanawiałem się czy to zrobić. Zwłaszcza że zwykle nie tworzę w takich gatunkach, w zasadzie to pierwszy raz zrobiłem coś takiego. Swoisty eksperyment w ramach odpoczynku pomiędzy próbami tworzenia znacznie lżejszych kawałków niż ten. Właściwie to już od kilku dni zastanawiam się do jakiego konkretnego gatunku mógłbym to przyporządkować, to chyba taka papka gatunkowa. Chwilami wydaje mi się że to hard trance, chwilami że psychedelic, czasem że zwykłe techno, a czasem że coś w stylu rave. Pewnie mylę się i mam rację jednocześnie.

Teraz coś do samego utworu, a mianowicie na stworzenie czegoś takiego naszło mnie jakieś półtora tygodnia temu w czasie gdy ogarnęły mnie niezbyt pozytywne myśli i nijak nie mogłem ich wytrzewić. Więc ten kawałek (dość minimalistyczny) jest wyrazem właśnie tego czasu kiedy tłukłem się ze swoimi myślami. By zagłuszyć. Wersja jest chyba jeszcze nie skończona, tak mi się wydaje że dodałbym/zmieniłbym coś jeszcze. Błędy techniczne też pewnie są, czekam więc na wskazówki i komentarze.




RE: T-Sted - Nihil - Aitra - 3.06.2012

wersja napewno nie skonczona to pisze na wstepie , fajnie ze chcesz porad a nie falszywych komentarzy a wiec zacznijmy od poczatku :
osobiscie zaliczylabym to do hardtrance bardziej niz electronic,clap lub snare bo nie potrafie okreslic rani moje uszy jest za glosno , kick gdzies tam ucieka w tyl za leadem a tka nie powinno byc , popracuj nad jego wybiciem, bass tez slabo pracuje... mam wrazenie ze naladowales limitera .... pady jakies schowane.... fxy za glosno sa a jak sa to jeden gdzies na krzyz ... haty tez powinienes przycisz , jezeli zalezy Ci na tym utworze to zrob go od poczatku tylko urozmaic to bo strasznie malo dodatkow tutaj jest , mam wrazenie ze robiles na "odpierdol sie" ... tworzenie muzyki to ogromne poswiecenie , pozdrawiam


RE: T-Sted - Nihil - T-Sted - 3.06.2012

Zasadniczo to miało być minimalistycznie, więc nie napakuję tutaj dodatków bo wtedy zatracę to co chciałem osiągnąć. Fakt faktem miałem jeszcze kilka pomysłów, których nie zrealizowałem, ale nie powiem że zrobiłem to na odwal. Perkusję rzeczywiście dałem za głośno, miałem nadzieję że może nikt tego nie zauważy xD. Jak patrzę teraz po kanałach to limitera nie mam nigdzie, po prostu na master dałem kompresor i spory gain na nim. Pierwszy raz zrobiłem coś w tym gatunku i jak widać sporo mam do poprawy. Z pewnością jeszcze nad tym kawałkiem popracuję. Dzięki za szczery komentarz, wolę jeden taki niż 10 przesłodzonych. A tak poza tym cenię sobie uważnych słuchaczy. I ja pozdrawiam.


RE: T-Sted - Nihil - Stiopa - 3.06.2012

Snare za mocno rozmyty. Nie wiem, ktorym miejscu ten kick sie chowa, po prostu trzeba mu tylko gore podbic. Jak ma to byc minimal to zastap te trance fxy na bardziej wyszukane, bo te sa za bardzo klasyczne. Nie wiem, czy zmiejszenie tempa nie daloby fajniejszego klimatu.


RE: T-Sted - Nihil - S.Strzesniewski - 4.06.2012

No tak zdecydowanie do Hard Trance. Jak na minimal to zaszybkie.


RE: T-Sted - Nihil - djciekawy - 4.06.2012

fajny utwor podoba mi sie


RE: T-Sted - Nihil - BioMechanic - 5.06.2012

technicznie nie jestem w stanie ocenic co dobre co nie.. mysle, że jesli czujesz sam, ze Ci sie podoba to jest najwazniejsze. .
. ..od 3 minuty jest spoko. .nie , ze wczesniej zle.. .ale jakos druga czesc do mnie bardziej trafila i zadecydowala, ze pisze ten komentarz >> ..
. ..moze jednak ten snare troche meczy uszy.. .