MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
KONKURS! PŁYTA DO WYGRANIA! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: KONKURS! PŁYTA DO WYGRANIA! (/temat-konkurs-plyta-do-wygrania)



KONKURS! PŁYTA DO WYGRANIA! - skibot - 12.10.2018

Siemano! Ogłaszam konkurs!


Cześć! Kilka ważnych informacji w filmie i w jego opisie. Wystartował konkurs, w którym do wygrania jest jeden, jedyny egzemplarz wersji testowej albumu Kod Konami na płycie CD.

Aby wystartować w konkursie zgłoś się mailowo na adres 9metrow@gmail.com. W odpowiedzi otrzymasz treść komunikatu, który należy udostępnić na swoim facebooku. Osoba która otrzyma największą ilość polubień i komentarzy do poniedziałku 15.10.2018 włącznie, wygra płytę.

Ponadto od dzisiaj aż do 31.10.2018r. trwa promocja na kompaktowe wydanie albumu "Kod Konami" w sklepie #9metrów na http://skibot.pl/?page_id=973 do końca miesiąca album kosztuje 14 zł + wysyłka. W ofercie również wersja na przezroczystym lub czarnym winylu (do wyboru) przygotowana przez vinylove.me KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY!


RE: KONKURS! PŁYTA DO WYGRANIA! - Mocade - 12.10.2018

Wybaczenia za pewien rodzaj krytyki, ale chcę zadać trzy pytania:


1: Czy nie uważasz że jak na mikro producenta twój album nie jest przesadnie rozreklamowywany?
2: Czemu ludzie koniecznie muszą podawać ci mail i dane personalne żeby dołączyć do konkursu? nie lepiej byłoby poprosić chętnych aby zgłosili swój udział w komentarzach pod filmem by następnie spośród nich wylosować zwycięzcę?
3: I po co kupować płytę skoro wszystkie tracki już udostępniłeś za darmo na YT?


RE: KONKURS! PŁYTA DO WYGRANIA! - skibot - 13.10.2018

1: Czy nie uważasz że jak na mikro producenta twój album nie jest przesadnie rozreklamowywany?

- Bo właśnie trzeba się rozreklamować żeby nie być mikro :) To chyba oczywiste, a pytanie raczej dziwne... Chyba że uważasz że najpierw stajesz się tak po prostu wielkim wydawcą i wtedy ruszasz z promocją :) Ale to tak niestety nie działa...

2: Czemu ludzie koniecznie muszą podawać ci mail i dane personalne żeby dołączyć do konkursu? nie lepiej byłoby poprosić chętnych aby zgłosili swój udział w komentarzach pod filmem by następnie spośród nich wylosować zwycięzcę?

- Tylko e-mail i żadne inne dane personalne. Ale rzeczywiście, komentarz pod filmem to też dobry pomysł.

3: I po co kupować płytę skoro wszystkie tracki już udostępniłeś za darmo na YT?

- Bo możesz tego nie wiedzieć, lecz są ludzie którzy wciąż czują dużą różnicę w słuchaniu muzyki z nośników fizycznych a nie ze streamów czy plików audio.

Każde słowo krytyki dobre :) Ale to pierwsze pytanie to mnie rozwaliło :)
Tymczasem zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, bo możesz wygrać płytę!


RE: KONKURS! PŁYTA DO WYGRANIA! - Mocade - 13.10.2018

Cóż odpowiedzi są w miarę racjonalne i szczere, pozwól jednak że sprecyzuje i wyjaśnię pierwsze pytanie: Czy nie uważasz że promowanie albumu od razu konkursem, w tak początkującym stadium producenckim nie będzie podchodziło pod próbę afiszowania się?

To prawda że takiego rodzaju promocja jest ważna, jednak dopiero od pewnego momentu. Ja na przykład na twoim miejscu nie robiłbym konkursu mając tak małą liczbę subskrybentów, staty kanału i filmu już same pokazują ile ludzie poświęcili ci uwagi. Oczywiście można ująć że to konkurs dla tej małej grupy, jednak zdążyłeś już powiedzieć że celujesz w jak największę grono odbiorców. Wielkim wydawcą tak jak napisałeś nie można stać się tak po prostu, jednak z drugiej strony spójrz sam jak w środowisku (zwłaszcza) hip-hopowym traktowani są raperzy którzy rzucają się na komercję, i to już od razu na starcie. Moja rada to poczekać z nią do momentu gdy fani sami zaczną ci to polecać, bo będą czuli że ci się należy, a coś takiego osiągniesz przez czystą pracę nad muzyką.

A żeby w ogóle zyskać nowych fanów, proponuję się zbytnio nie wychylać. To znaczy, rób single/albumy, dogaduj się z labelami i hip-hopowymi stronami żeby na pewnych warunkach skręcili ci reklamę, i pozwól ludziom by odkryli cię naturalnym sposobem. Dzięki takiemu podejściu masz większe szanse przetrwania w świecie pseudo komerchy, gdzie raperzy najpierw od razu rwą się na atencję, a po chwili upadają bo słuchacze z góry ich szufladkują. Oczywiście droga komercji nie jest całkowicie zła, do pewnych sfer na pewno uda ci się nią dotrzeć, chcę tylko uświadomić ci że podejmując ją ryzykujesz efekt odwrotny do zamierzonego gdy czegoś nie dopatrzysz. Zamiast tego polecam ci przeczekać nawałnice chciwych jednosezonowych raperów, nie stawać się jednym z nich żebyś mógł dojrzeć naturalnym tempem, robiąc małe sukcesywne kroki w swojej twórczości i życiu jako artysta, bo za taką osobę chyba się uważasz. Patrząc na twój kanał to jesteś na dobrej drodze, sporo kawałków już zrobiłeś i masz coraz więcej komentarzy także byłoby szkoda gdybyś cały ten szczery fejm popsuł próbą szybkiego wybicia się poprzez nie do końca trafione przedsięwzięcie.


RE: KONKURS! PŁYTA DO WYGRANIA! - skibot - 14.10.2018

Widzisz. Ja nie jestem początkujący ;)
Początkujący jest ten kanał. Rap robię od około 15 lat i w czasach kiedy nie było FB i YT o mojej ekipie było dość głośno we Wrocławiu i ogólnie na Dolnym Śląsku. Potem przyszły czasy zakładania rodziny i zwyczajnie rap poszedł na dobrych parę lat w odstawkę. W międzyczasie wszystko przeniosło się do internetu, jakieś subskrybcje facebooki - to są rzeczy dla mnie szczerze mówiąc dość świeże ale absolutnie nie uważam że w obecnych czasach ktoś mógłby potraktować takie działania jak próbę jakiejś komercjalizacji.a jeśli chodzi o afiszowanie się - no przecież o to mi właśnie chodzi :) Trzeba przypomnieć ludziom starego Skibota z Enema Crew i wrócić do grania kilku koncertów w tygodniu. Problem w tym, że ludzie którzy dotychczas słuchali mojej muzyki mają teraz po 30/35 lat i trochę inne priorytety w życiu, a młodzież kocha trap z autotjunerem i to jest w rzeczywistości chu#owe na maksa.


RE: KONKURS! PŁYTA DO WYGRANIA! - Mocade - 14.10.2018

A, to tak wygląda sytuacja. No to już nie mam pytań, powodzenia z promocją.
Autotune to spora konkurencja bo to młode powoli rosnące pokolenie, ale nawet ono musi się czymś inspirować.


RE: KONKURS! PŁYTA DO WYGRANIA! - skibot - 23.10.2018

uzupełniwszy temat :)
https://wrzucnarap.blogspot.com/2018/10/47-majac-te-trzydziesci-lat_21.html