MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Martin - Acid Departed - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Martin - Acid Departed (/temat-techno-martin-acid-departed)



Martin - Acid Departed - Martin - 19.10.2018

Wrzucam do oceny numer w stylu Acid Techno. Standardowo DAWless , zmiksowane i wypuszcone na AKAI MPC Live. Brzmienia jak zwykle własne. W rolach głównych Yamaha AN1x , Roland TB-03 , Elektron Machinedrum. Jak ktoś lubi Acid to powinno się podobać , starałem się utrzymać surowy industrialny klimat. Ale ocene pozostawiam wam.




Interesuje mnie każdego rodzaju krytyka , ale najbardzeij od strony aranżacji. Obawiam sie czy nie dzieje się za dużo i czy wałek nie rozwija się zbyt szybko.


RE: Martin - Acid Departed - KBK - 19.10.2018

Tak z ciekawości - jak oceniasz TB-03? Słyszałem podzielone opinie codo tego syntezatora ( z tego co pamiętam jest on dotykowy). Akurat kwaśne brzmienia lubię, widzę, że zostawiłeś dużo dołu w miksie, co sprawiło, że brzmi bardzo oldschoolowo :D Fajna wycieczka do lat 90. ;)


RE: Martin - Acid Departed - Martin - 19.10.2018

TB-03 jest dokładną repliką 303 , tak samo wygląda, ma taki sam workflow, nawet te same błędy. Dodany jest tylko interface audio USB , zasilanie akumulatorkami i efekty reverb , delay , distortion czyli zestaw obowiązkowy do 303 :) Dla mnie bomba , brzmi bardzo wiernie do oryginału i ma wszystkie niuanse. Ma też swoje wady związane ze sterowaniem efektami ale generalnie rewelka.

Wersja dotykowa o której piszesz to TB-3 i to jest jest szajs, miałem i sprzedałem. Brzmiało dobrze ale to sprzęt presetowy , idiotyczny w programowaniu , no i ten dotykowy interface to porażka. O wyglądzie nie wspominając przez litość, cepelia i paździerz.

W kawałku zostawiłem dół bo chciałem żeby brzmiało masywnie. Nie wiem czy to dobrze czy źle , publika oceni :)


RE: Martin - Acid Departed - Shabboo Harper - 20.10.2018

Hey Martin. Niechże mi będzie wolno me odczucia określić jak niżej: odnośnie "reguł" Techno, utwór rzeczywiście "rozwija się" minimalnie zbyt "szybko". Jednakże, wrażenie jest również i takie, iż pełna długość projektu to raptem ok. 3:00 ;(. Klimat zacny; dość klaustrofobiczny. Kick mięsisty, solidny; wszelkie Fx'y trafione. "Garść" surowych Acid'ów niczego sobie. Jest "grubo". Gdyby owe "kwaśne smaczki" zdążyły się rozkręcić, zwłaszcza, że melodia tudzież różne konfiguracje z transpozycją nastrajają do tegoż, byłoby efektowniej ;). "Czuć" deficyt większego animuszu; eskalacji nut... Separacja ścieżek wdzięczna; miks ciepły i jednocześnie "ciężki", bez przesadnej "góry". Summa summarum: technicznie okey; aranżacyjnie bezsprzecznie zbyt krótko (Acid'y potraktowane pobieżnie, cząstkowo; te winny przewodzić, być źródłem oczekiwanej "ikry"). Welcome back... ;D


RE: Martin - Acid Departed - Martin - 21.10.2018

Dzieki za doglebna recenzje. Masz racje ze trzeba w pewnym momencie rozkrecic jadowite 303 a nie chować po kocem ;) Zatem musze naniesc poprawki.

Dzieki za poswiecony czas.


RE: Martin - Acid Departed - OProject - 21.10.2018

Ile dałeś za TB-03? xd
Za szybko na pewno, zazwyczaj acid techno trwa między 6 a 10 min :P

Pogłoś trochę kick i open hh.
Główny synth jest troche taki zamulony, powycinaj tam może coś niepotrzebnego w EQ.

W gruncie rzeczy coś mało tego kwasu, przydałoby się powariować z cut off-resonance itp. :P
Dobrze się słucha ale za krótko :P


RE: Martin - Acid Departed - Martin - 24.10.2018

Nie pamietam ile dalem za 03 , wydaje i sie ze kolo 1200,-

Malo kwasu bylo zamierzone, ale jak widze po opiniach pomysl nietrafiony. Na weekend wroce do tego numeru i rozkrece burze kwasu po dropie.

dzieki za recke


RE: Martin - Acid Departed - Layers - 31.10.2018

Dla mnie TB03 to tragedia, jeśli porównujemy ją do TB303. Po pierwsze słychać, że to cyfra a po drugie trzeba się ostro nakręcić i uważać, by nie przekręcić, żeby nie było słychać, że to cyfra.
Co do traka to spoko, popraw miks i eq; niektóre dźwięki mają za dużo niskich, przez co się zlewają z kickiem i basem. Mam wrażenie, że jest za mało góry i ogólnie jest bardzo tłusto i brakuje powietrza. Przez cały track powtarza się jeden motyw, pod koniec znika i się znowu pojawia - mógłby się zmieniać w czasie i znikać częściej. Mimo wszystko dobrze się słucha


RE: Martin - Acid Departed - Martin - 31.10.2018

Dzieki za trafną ocene. Tez mam wrażenie że zajeździłem główny riff na śmierć ;) i można by go trochę urozmaicić..

Dwa pytania apropos pierwszej czesci posta:
1. Co masz na myśli pisząc że "trzeba sie ostro nakręcić i uważać, by nie przekręcić, żeby nie było słychać, że to cyfra" ?
2. Czy dźwięk pochodzący z analoga powoduje że muzyka staje się lepsza ?

Pytam poważnie. peace:)