MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) (/temat-ambient-windows-95-98-startup-slowed-4000)



Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Daniel Sullivan - 13.11.2018

Ja tu coś tylko zostawię... :P Tak w ramach ciekawostki dla tych, którzy pamiętają te dźwięki w oryginale. :D





RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - dejfdj - 13.11.2018

Dzięki.
Opowiem wam..
Był rok 98 może 97r. Rodzice kupili nam (ja dzieciak i moja starsza siostrunia) OPTIMUSA. + Dwie najlepsze gry na rynku. Lepsze to niż telewizor, wciąż stał HELIOS. Wcześniej było Atari, nawet nie zazdrościłem w życiu innym.. Może wyjątkowo gwiazdom z lokalu 19, że ich rodzice.. Byli udaną parą. Mi pozostawało uczyć się matmy i wyrywać z dyktand na boisko. Innym rodzinom pozostawał Pegasus i wielki DEAL-e na skale osiedli. Później miałem -krotnie łamany nos. Takie, życie wiejskich gwiazd. Prawie jak w filmie. "Win' a komputera" albo "System dla logiki".. Można się śmiać (!)


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Daniel Sullivan - 13.11.2018

Zapomniałem tylko dodać, że jest opcja downloadu, którą polecam, bo nie wiem dlaczego, ale soundcloud strasznie zepsuł jakość tej muzyki. W oryginale brzmi znacznie lepiej.


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Knifeman - 14.11.2018

Świetne

Jak to zrobiłeś?


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - agro - 14.11.2018

Nice space ambient, a gdzie owe dźwięki z windowsa? Jak to zrobiłeś?


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - DelianoCarl - 14.11.2018

Hmmmm... Jest taki bardzo mały programik z bardzo ciekawym algorytmem stretchingu... Minutowy fragment potrafi rozciągnąć nawet na 30 minut, bez wyraźnego efektu rozciągania sampla... Nie pamiętam jak się nazywa, mam gdzieś na dysku. :)

Edit: ha, znalazłem... Ale nie podzielę się :D


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Daniel Sullivan - 14.11.2018

(14.11.2018, 1:59)Knifeman napisał(a): Świetne

Jak to zrobiłeś?

Trochę przy tym siedziałem. Przede wszystkim najwięcej roboty było ze zwolnieniem tego wszystkiego i tu korzystałem nie tylko z FL Studio, ale też z Reapera i to właśnie na nim robiłem spowolnienie, bo dobrze sobie radzi z tym bez zmiany tonacji. Resztę robiłem już w FL-u ze względu na wtyczki. W oryginale te dźwięki są dość słabej jakości i zbyt mocno w mono, więc użyłem Ozone 8 Imager do poszerzenia. Do tego oczywiście equalizacja, remastering i kilka innych pierdół. Ten od Windowsa 95 jeszcze poprawiłem i nie ma już tego szumu :) Jest też taki program, który nazywa się Audition - potrafi bardzo dużo jeśli chodzi o poprawę jakości dźwięku. Oferuje nawet możliwości matematyczne, więc możesz odjąć jedną ścieżkę od drugiej.


(14.11.2018, 2:39)agro napisał(a): Nice space ambient, a gdzie owe dźwięki z windowsa? Jak to zrobiłeś?

Znajdź i posłuchaj oryginalne dźwięki uruchamiania tych systemów, a potem odtwórz to co zrobiłem. :) Będziesz wtedy dokładnie słyszał dźwięki Windowsa. :)


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - PureInstinct - 14.11.2018

Widzę 'Paul's Extreme Sound Stretch' spodobał ci się ^D^D

'Możesz teraz bezpiecznie wyłączyć komputer'. Heart


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Daniel Sullivan - 14.11.2018

(14.11.2018, 14:49)PureInstinct napisał(a): Widzę 'Paul's Extreme Sound Stretch' spodobał ci się ^D^D

'Możesz teraz bezpiecznie wyłączyć komputer'. Heart

Powiem Ci szczerze, że nie znałem tego programu. :) Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje.


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Niflheim - 15.11.2018

Witam.
Świetnie to brzmi, gdyby nie było "(Slowed 4000%)" w tytule to przeczuwam że nikt by się nie zorientował. :v


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Abigail Noises - 15.11.2018

Jak to ma się do tego :)?




RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Daniel Sullivan - 15.11.2018

Szczerze to nawet nie miałem pojęcia, że coś takiego w ogóle powstało. Jeśli tak, to w takim razie trzeba uznać, że nie ja jestem wykonawcą. Gdybym wiedział, nie wysilałbym się nawet, a już na pewno nie publikował.


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - DelianoCarl - 16.11.2018

PureInstinct - musiałeś zdradzić tą tajemnicę?! ;( ;(


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Kaper - 17.11.2018

trochę to dziwne ale masz idealnie ten sam kawałek co Ideoforms. Nawet czasowo idealnie pasuje a nie mówiąc o tytule :E


RE: Windows 95, 98 - Startup (Slowed 4000%) - Daniel Sullivan - 17.11.2018

Możecie nie wierzyć, bo wiem jak to wygląda, ale tak czy siak nie miałem złych zamiarów. Nie wiedziałem, że ktoś wpadł już na taki pomysł. :/ Nigdy nie miałem w zwyczaju publikować pod swoim szyldem czyichś prac, a sami przyznacie, że te dźwięki były kiedyś bardzo popularne i ludzie je znają. Tak czy owak przyznałem, że jeśli ktoś zrobił to wcześniej, to nie ja jestem autorem i materiał zostanie usunięty. Chcecie to dajcie znać adminowi i sam niech zdecyduje czy dać mi ostrzeżenie czy usunąć mnie z forum, bo nie widzę sensu dalszej dyskusji...

Powtarzam po raz kolejny - gdybym wiedział, nawet bym się nie wysilał z tworzeniem.