MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER a.k.a. B. - Kamalias - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER a.k.a. B. - Kamalias (/temat-other-a-k-a-b-kamalias)



a.k.a. B. - Kamalias - Mandalar - 18.11.2018

Właśnie z kolegą Arturem dokończyliśmy jego kawałek.
Tak jak opisał:
Artur Warzecha - music, programming, guitars, other / Radomir Dobke - programming, bass, mixing, other
Prosił żeby podzielić się dwoma wersjami, pierwsza z jego gitarą:



i druga bez gitary:



Pozdrawiam :)


RE: a.k.a. B. - Kamalias - Knifeman - 19.11.2018

bardzo mocno podoba mi się bas. Pierwsza wersja lepsza.


RE: a.k.a. B. - Kamalias - Mandalar - 19.11.2018

(19.11.2018, 21:26)Knifeman napisał(a): bardzo mocno podoba mi się bas. Pierwsza wersja lepsza.

dzięki :)
pierwsza wersja jest wersją właściwą, druga to jedynie odjęte gitary i nie miksowałem drugi raz


RE: a.k.a. B. - Kamalias - damnscrth - 20.11.2018

A mi basik nie podchodzi - dziwnie trochę poprowadzony - jakoś brzęczy i w kółko w sumie gra to samo. No i za bardzo dominuje w miksie. xD :| Popraw to - jak możesz. Ale gitarka kolegi wymiata. Perka za suchutka, mało żywa, takie bez wyrazu bicie. Gitara robi cały klimat!!! xD Beer ;*


RE: a.k.a. B. - Kamalias - In-Tegral - 20.11.2018

Obie wersje mi się podobają i tak jak Nożowi bas również przykuł moją uwagę. Oba utwory grają czysto. Nie ma co się rozpisywać pogratulować produkcji, zostawiam 5.


RE: a.k.a. B. - Kamalias - Mandalar - 20.11.2018

(20.11.2018, 14:15)damnscrth napisał(a): A mi basik nie podchodzi - dziwnie trochę poprowadzony - jakoś brzęczy i w kółko w sumie gra to samo. No i za bardzo dominuje w miksie. xD :| Popraw to - jak możesz. Ale gitarka kolegi wymiata. Perka za suchutka, mało żywa, takie bez wyrazu bicie. Gitara robi cały klimat!!! xD Beer ;*

Dzięki za odsłuch i opinię :)
"jakoś brzęczy" - jako, że doczytałem, że pochwaliłeś się pracą jako inżynier dźwięku, to mało precyzyjnie się wyraziłeś ;) będę niezmiernie wdzięczny za rozwinięcie i sprecyzowanie, bym mógłbym się doedukować.
To, że nie pasuje Ci, że bas gra w kółko to samo, to już kwestia gustu, można by podyskutować. Zamysłem też było jego dominowanie w miksie, więc tego nie będę "poprawiał", bo dominacja jego moim zdaniem jest w granicach dobrego gustu :D
Perka też chyba rozminęła się z Twoim gustem, ale wszystko pewnie można zrobić "lepiej", tylko nie zawsze to "lepiej" jest lepiej.
Co do gitary zgadzam się po całości :)

(20.11.2018, 15:11)In-Tegral napisał(a): Obie wersje mi się podobają i tak jak Nożowi bas również przykuł moją uwagę. Oba utwory grają czysto. Nie ma co się rozpisywać pogratulować produkcji, zostawiam 5.

Podziękować :)


RE: a.k.a. B. - Kamalias - flang3r - 21.11.2018

Klimatu to tutaj nie brakuje na pewno.

Mnie ogólnie brakuje tutaj trochę dołu na sumie. I nawet nie tyle w basie, co w stopie. Jest taka przezroczysta, zlewająca się z tłem, więc dobrze byłoby ją chociaż "poczuć".
W 2:00 przy zmianie barwy gitary już trochę lepiej czuć mięso, ale myślę, że też można jeszcze trochę dół podbić. W ogóle w tym momencie utwór dostaje takiego fajnego kopa, chyba talerzyki robią dobrą robotę.

Wiem, że to taka stylistyka, więc się nie czepiam delikatnego werbla.

W zasadzie po za tymi uwagami, to miks super. Wszystko wyraźne i wyraziste. Żadnych przesterów i innych odstępstw.


RE: a.k.a. B. - Kamalias - damnscrth - 22.11.2018

Cytat:Dzięki za odsłuch i opinię :)
"jakoś brzęczy" - jako, że doczytałem, że pochwaliłeś się pracą jako inżynier dźwięku, to mało precyzyjnie się wyraziłeś ;) będę niezmiernie wdzięczny za rozwinięcie i sprecyzowanie, bym mógłbym się doedukować.
To, że nie pasuje Ci, że bas gra w kółko to samo, to już kwestia gustu, można by podyskutować. Zamysłem też było jego dominowanie w miksie, więc tego nie będę "poprawiał", bo dominacja jego moim zdaniem jest w granicach dobrego gustu :D
Perka też chyba rozminęła się z Twoim gustem, ale wszystko pewnie można zrobić "lepiej", tylko nie zawsze to "lepiej" jest lepiej.
Co do gitary zgadzam się po całości :)

Nie ma sprawy! Ale co ma jedno zdrugim wspólnego? Nie kumam. Piszę co słyszę i nie musisz się z tym zgadzać. xD :3 Bas ci brzęczy. Ja tak uważam. Ma kiepskie brzmienie suche i cholernie cykliczne, no i za bardzo dominuje w miksie. No ale pewnie to kwestia gustu i tutaj sie zgadzam. :* Gitarka SUPER - to ona buduje cały ten numer!!! Jasne, edukuj się - nigdy nie jest za późno! :P Pozdrawiam kolege Warzeche. Beer


RE: a.k.a. B. - Kamalias - dejfdj - 22.11.2018

W skutek bliżej nieokreślonych przyczyn oceniam go na 5! Więcej nie dało się już upchnąć. |Z|N|A|K|O|M|I|T|E|


RE: a.k.a. B. - Kamalias - Fantasmagorian - 24.11.2018

Kurcze to jest naprawdę rewelacyjne! Świetny klimat i ta gitarka! Dla mnie mistrzostwo. Cała aranżacja wraz z basikiem tworzą taki a'la gangsterski klimat lat 90-tych. Wszystko jest na swoim miejscu i dobrze zrównoważone. Brawo. Sam pomysł również świetny. Leci piątka :)


RE: a.k.a. B. - Kamalias - seba.pce - 25.11.2018

Bo to jest świetne..nadaje się do filmu nie jednego...bass - co do niego to wlasnie urok jego jest to że jest ciągle taki sam :) dobrze zapętlony..dzięki za takie numery :) jak najbardziej trak do filmów i to nie byle jakich filmów :) daje 5


RE: a.k.a. B. - Kamalias - Burning Car - 8.12.2018

Super bas ma fajny podział, garki też niczego sobie. Mnie się podoba: 5


RE: a.k.a. B. - Kamalias - Kaper - 9.12.2018

No Mandalar, bardzo ciekawa produkcja. Miks jak dla mnie perfekt, z gitarką jest znacznie lepsze, fajnie brzmią te "solówki" xD Nie wiem jak to nawet nazwać :P w 2:47 i 3:56 nieco poszło mi po uszach i mózgu :E Beatbox w tle pasuje świetnie. Jeszcze co mi tu przykuło uwagę to revers crash (3:15), jakby delikatnie za głośno ale to tylko moja uwaga.