MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Helucze - Overload - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Helucze - Overload (/temat-helucze-overload)



Helucze - Overload - HeluCze - 22.11.2018

Hej, machnąłem taką dubstepowo-drum'n'bass'ową balladę, kawałek ma grubo ponad rok, ale dajcie znać co i jak ^^ Buziaki (Na SC wersja Extended 9 min, jak ktoś chce się katować to też załączę ^D )


EXTENDED:



RE: Helucze - Overload - damnscrth - 22.11.2018

Wyszła ci prawie kakofonia. Za duzo to tu kupy się nie trzyma. mieszanina nierównych dźwięków jamajskich i jakaś nie udolna próba bitu - no powiedzmy dnb. xD xD zresztą ten bit jest za słaby. Mi to kompletnie nie siedzi. Dziwnie też śpiewasz jakoś tak za bardzo to przypomina operowe zaśpiewy - to mi tutaj nie pasi do tego klimatu. wypada to trochę komicznie przy takiej muzie. Ćwicz także akcent bo za badzo spolszczone to jest. aleeee są tacy co lubią taką egzotykę więc się nie bedę czepiał. :3 :* Poza tym miks jest skopany - raz wokal za bardzo gra pierwsze skrzypce - za wysoko a potem przepada w tej plątanie bez ladu składu. tło ci się rozmywa. Sorki - mi kawałek nie podszedł. słuchałem z youtuba. ta długa wersja obawiam się że by mnie dobiła. :rv:


RE: Helucze - Overload - dejfdj - 22.11.2018

Świeżość w każdym calu. Przestrzeń jest wszechobecna, i we wspaniałym guście. Beat powoduje palpitację mojego schorowanego serduszka Heart, działa to tak mocno na plus, że bankowo nikt tego nie zrozumie Beer. A Ten orientalny smak wokalu generalnie brzmi jak odzew przeszłości po wielu latach cierpień.


RE: Helucze - Overload - LWD11 - 23.11.2018

Odemnie piona ziomek, nie do końca mój ulubiony klimat, ale udźwignąłeś to co słysze.


RE: Helucze - Overload - Shabboo Harper - 26.11.2018

Hey Krzysiu. Zdecydowanie nie jest to "świat moich nutek" przeto post ograniczę jedynie do kwestii technicznych. Miks poprawny, ciepły; większość tonów rezolutnie "sklejona"; nic raczej drastycznie "nie wytrąca się"/nie drażni ;). Chwilami, mimo wolnego tempa, dość sporo się dzieje; zwłaszcza gdy wchodzi Lead (a'la Wobble). Pełny Sound Design niezgorszy (naturalistyczne Fx'y; "mruczący" Bass; ładne "przeszkadzajki"; przyzwoicie bitna perka; niewinnie "ukryte" Piano; parę Synth'ów przesadnie ostrych)... Twój wokal (z osobliwą artykulacją), ponownie, niezbyt urokliwie wmiksowany w melodię/rytm ;(. W pewnych odcinkach tematu tenże nie przebija się należycie; niknie w palecie obecnych różnokształtnych barw. Aranżacyjnie jest okey (wariacja giatry przynosi słuszny "oddech"). Generalnie zgrabna progresja to atut "Overload"... ^D
PS. Mój komentarz odnosi się do wersji Extended Mix; ponieważ ta brzmi korzystniej w każdym względzie (YT zdegradował wydźwięk utworu).


RE: Helucze - Overload - n0dy beatz - 20.12.2018

Bardzo fajny utwór :) jest głęboki i szeroki choć momentami build up przygniata całkowicie vocal. Dobra separacja wysokich tonów - instrumentów. Bardzo mi się podoba perkusja jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Ciepłe i naturalne brzmienie jeszcze bardziej pozwala odczuć klimat utworu. Ode mnie 5-tka bo uważam, że wykonałeś kawał dobrej roboty :) Pozdrawiam


RE: Helucze - Overload - michxxy - 20.12.2018

Nawet dobry miks. Wokal nie za bardzo mi odpowiada i zgodzę sie że jest czasami zagłuszony!! Miły klimat tutaj zapodałeś. Gratuluję perkusyjnych elementów. Ciekawa produkcja którą trzeba troszeczkę dopracować! ;D