MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Twój status update 2018/19 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Twój status update 2018/19 (/temat-twoj-status-update-2018-19)



Twój status update 2018/19 - Mat.Mor.Raw - 23.12.2018

Hej Producencie!

Odpisz na ten post i wrzuć swój status update:

1. Moja twórczość w 2018 roku:

2. Nad czym aktualnie pracuję:

3. Mój podstawowy hardware / software do produkcji muzyki:

4. Moje plany upgrade'u hardware / software na rok 2019:

5. Moje plany twórcze na rok 2019:



RE: Twój status update 2018/19 - Niflheim - 23.12.2018

1:

Rok 2018 zamykam z 3 utworami na kącie :
-"Obsession" *Link*
-"Weltschmerz" *Link*
-"Borderline" *Link*

2 i 5:

Dosłownie chwilę temu "skończyłem" utwór. Zamierzam zrobić sobie całkowitą przerwę od DAW'a na dwa może trzy miesiące.

3 i 4:

Obecnie pracuję na Lenovo 100-15IBD(I5, 4GB Ramu, brak dysku SSD) szału nie ma ale ne chwile obecną sprawdza się w swoich zadaniach. Upgrade'u z braku funduszy nie planuje ;( . Jeśli chodzi o software to korzystam z FL Studio Fruity Edition (wersja 12.5) może wreszcie pobiorę w 2019 aktualizacje xD .


RE: Twój status update 2018/19 - Mocade - 24.12.2018

Producętę się jeszcze nazwać nie mogę, choć w sumie to dobry okres na symboliczne zamknięcie roku. Niech będzie:

1. Moja twórczość w 2018 roku: (link) + (link)
2. Nad czym aktualnie pracuję: próbuję skręcić uliczne folki z freesound w coś odrobinę ambitniejszego. (link)
3. Mój podstawowy hardware / software do produkcji muzyki: fl11+ słuchawki (link)
4. Moje plany upgrade'u hardware / software na rok 2019: mooże.. mam sporo pościąganych free vst do sprawdzenia.
5. Moje plany twórcze na rok 2019: Szukać weny i robić co popadnie.


RE: Twój status update 2018/19 - In-Tegral - 28.12.2018

Dobry temacik Mat...

Ogółem 2018 rok uważam za dobry rok i początek, wiele się działo i wiele kropek w głowie połączyło :D.

1. Moja twórczość w 2018 roku: Jeżeli chodzi o moją twórczość pod moim aliasem to jest to tylko 5 utworów w tym roku, ogółem w 2018 zrobiłem ich jakoś ponad 30, poprawiłem zdecydowanie workflow i tempo pracy.
2. Nad czym aktualnie pracuję: Układam plan działania na 2019 :DD
3. Mój podstawowy hardware / software do produkcji muzyki: FL 20, Beyery DT990/770. Jakieś Behringery robiące jako wzmacniacz słuchawkowy.
4. Moje plany upgrade'u hardware / software na rok 2019: Legalizacja do końca VST.
5. Moje plany twórcze na rok 2019: 24 utwory hardstyle, jak najwięcej pomocnego kontentu dla innych producentów na różnych portalach.

Wszystkie te plany stoją pod znakiem zapytania, przez ART.13.


RE: Twój status update 2018/19 - DelianoCarl - 1.01.2019

1. Dwa albo trzy kawałki, nie pamiętam ;)

2. Cały czas coś jest "work in progress" , ale nie mam fazy na wrzucanie i dzielenie się tym ;) miliony nieskończonych dem, koncepcji, wariacji dźwiękowych itd

3. Podstawowy hardware to słuchawki AKG K271 MKII. Każdy nowy projekt zaczynam od Virusa C, Virusa TI i TC Powercore. Mam trochę więcej sprzętu ale mniej używam więc można powiedzieć, że nie jest podstawowy.

4. Zmiana interfejsu z RME HDSPe AIO na RME Fireface UFX II. Ten pierwszy pójdzie oczywiście na sprzedaż.
No i jeśli będę zdrowy, będzie więcej kasy to kupno 2x Virus i może JP8080

5. Plany są spore, ale w dorosłym życiu niestety bywa różnie :( ciężko pogodzić pracę, dziewczynę i hobby.


RE: Twój status update 2018/19 - Fantasmagorian - 1.01.2019

1). 2 utwory

2). W chwili obecnej pracuję nad porządkiem przy swoim warsztacie. Czyli nad dźwiękami i wtykami, segregacja w/g rodzajów i spis katalogowy.

3). Yamaha Motif XF 8 / Fl / Omnisphere / Kontakt

4). Sprzęt zostawiam ten co mam, chcę dokupić średni odsłuch bliskiego zasięgu oraz cały pakiet VST - VOICE OF RAPTURE

5). Chcę stworzyć minimum 40 min. repertuar do grania na żywo + płyta


RE: Twój status update 2018/19 - Wappa - 1.01.2019

1. Głównie swobodne granie, zaraz za tym beaty i praca nad dźwiękami orchestralnymi.





2.
Orchestral beat&sound

3.
Zajechana Toshiba Satelitka ze zgniłym Frutem xD + Fame DD-6500, Casio WK-6600,
Fame MS-IH500, Pioneer HM82

4.
Yamaha HS 8, Pioneer DJ DDJ-SB3, Serato DJ Pro,
Behringer F1220D Floormonitor

5.
Nie dostać gangreny w rękach i dalej grać...

Beer
but... Happy New Year, ok? :V


RE: Twój status update 2018/19 - Mat.Mor.Raw - 15.01.2019

1. Moja twórczość w 2018 roku:

* Trance: Mat Mor Raw - Raise of Empatia
* Drum and Bass: Mat Mor Raw - No Toxic Sensation

2. Nad czym aktualnie pracuję:

* Gitarowy kawałek w stylu Progressive Metal
* Odgrzebałem projekt w stylu breakbeat stworzony w ModPlug Trackerze 15 lat temu, kontynuuję go w OpenMPT.

3. Mój podstawowy hardware / software do produkcji muzyki:

DAW: Zynewave Podium, Open MPT Tracker
Brzmienia: Native Instruments Battery 3, NI Komplete Players 7, Cakewalk Z3TA 2
Efekty: TerryWest VST plugins pack
Klawisze: Miditech minicontrol-32
Gitara elektryczna: Yamaha ERG 121
Wzmacniacz/Efekty gitarowe: Line6 Spider Classic 15, NI Guitar Rig Player 5, Behringer Hellbabe Wah-Wah Pedal
Interfejs Audio: Behringer GuitarLink UCG102

4. Moje plany upgrade'u hardware / software na rok 2019:

Software: Dokupić jakąś paczkę brzmień do NI Kontakt, żeby odświerzyć instrumentarium
Hardware: Może by tak kontroler midi z większą liczbą oktaw i pełnowymiarowymi klawiszami....

5. Moje plany twórcze na rok 2019:

Wydać conajmniej 2 nowe kawałki nad którymi pracuję plus może coś nowego wymyślę wmiędzyczasie.


RE: Twój status update 2018/19 - dejfdj - 19.03.2019

1. Moja twórczość w 2018 roku:
https://handicapbeats.bandcamp.com/album/handicap-beattape-1
Nie wszystkie podkłady są z 2018. Zdarzają się na tym albumie tylko odświeżone, odkąd CD-Quality zapewnia mi BandLab ")_ polecam !

2. Nad czym aktualnie pracuję:
https://www.beatstars.com/handicap88/feed
Bardzo bym chciał zarobić na muzyce, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Moje postępy możecie sprawdzać na BeatStars "_ Fajnie, że gdzieś można to sprzedać..

3. Mój podstawowy hardware / software do produkcji muzyki:

HARDWARE:
M-audio TORQ CONECTIV - Obecnie tylko ten, poczciwy interface audio z niską latencją.
MPD218 AKAI - Więcej niż "klasyczne" PADY. Czasem "sztuka" wygląda tak zabawnie..
Lenovo X240 "_ zacny notebook + Macbook ") dla porównywania wydajności

SOFTWARE:
Ableton10Intro "- spoko do samplowania wyśmienity
Reason10Lite "o - zabawny i zarazem złożony..


4. Moje plany upgrade'u hardware / software na rok 2019:

Hmm.. Kwestie nagraniowe i zbieranie doświadczenia.

5. Moje plany twórcze na rok 2019:
Wspólny utwór z @mestentyp i #wojteksokol na Albumie o "wrednie zboczonym tytule"


RE: Twój status update 2018/19 - Nandaken - 4.04.2019

Hmm.

1. Moja twórczość w 2018 roku
Dwa utwory wrzucone na Soundcloud, plus kilka innych zrobionych raczej "do szuflady". Nie jest to chyba najgorszy bilans, zważywszy na to, że przygodę z tworzeniem muzyki zacząłem niedawno, a nieraz zdarzały się kilkumiesięczne przerwy w tworzeniu z uwagi na tak zwaną prozę życia...

2. Nad czym aktualnie pracuję
Śmieszkowy album dla wprawki. Nawet nie wiem, czy go opublikuję, a nawet jeśli, to raczej anonimowo. Ale właśnie dlatego, że jest śmieszkowy i że nie mam zamiaru się nich specjalnie przed nikim chwalić sprawia, że dużo lepiej mi się pracuje nad miksami, niż kiedykolwiek.

3. Mój podstawowy hardware / software do produkcji muzyki
Ze sprzętu to interfejs audio U-Phoria UMC22 + słuchawki Sennheiser HD 280 Pro. No i jeszcze klawisze do plumkania i wbijania nut na komputer. Jako DAW używam Reapera. Bywa irytujący, ale na dłuższą metę jest bardzo wygodny w użytkowaniu.

4. Moje plany upgrade'u hardware / software na rok 2019
Myślę nad drugą parą słuchawek dla porównywania brzmienia tego, co tworzę (nie bardzo mam miejsce i warunki na monitory studyjne, a szkoda). Chciałbym też kupić w końcu jakieś porządne wtyczki, np. do EQ (póki co operuję na darmowych VST, a te mają swoje ograniczenia).

5. Moje plany twórcze na rok 2019
Skończyć śmieszkowy album i... no nie wiem, pewnie będę próbować wykręcić coś jeszcze "na pokaz", by zweryfikować, jak duży progress zrobiłem. O ile dużo się z własną twórczością jeszcze nie obnosiłem, o tyle feedback i porady (które zebrałem w ramach dzielenia się tymi paroma swoimi kawałkami) naprawdę bardzo mi pomogły w rozwoju warsztatu dźwiękotwórczego.


RE: Twój status update 2018/19 - Maciek - 9.04.2019

1. Moja twórczość w 2018 roku:

Sprzedany, jednak moja wiara w dobre intencje ludzi zawiodła na całej linii. Wysłałem raperowi gotowy miks w finalnej formie przed sfinalizowaniem transakcji... nigdy więcej się nie odezwał. Mój imiennik, działający pod kryptonimem Wujotce, czy coś w tym stylu - pewnie gdzieś tam sobie żegluje ten numer po youtubie.


Bardzo mocno analogowy to był rok - troszkę eksperymentów, jednak nadal sporo niedokończonych projektów. Moja stylistyka ciagle ewoluuje, klucząc wokół mroku i hardkoru.

2. Nad czym aktualnie pracuję:
Nad organizacją czasu wolnego, tak aby ukończyć jak najwięcej numerów w tym roku

3. Mój podstawowy hardware / software do produkcji muzyki:
Maschine uzbrojony w Omnisphere, Absyntha i jakieś inne. Do tego OP-1, Access Virus TI Snow, Korg Triton i winyle
Wszystko leci przez RME Fireface UC i Focale CMS 65, Avantone

4. Moje plany upgrade'u hardware / software na rok 2019:
Może VTM od Slate'a i może słuchawki nowe zapodam

5. Moje plany twórcze na rok 2019:
jak wyżej - ukończyć jak najwięcej niedokończonych