MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PSY Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PSY Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP (/temat-psychedelic-shabboo-harper-reverse-sexuality-ep)



Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - Shabboo Harper - 28.12.2018

Dziś pragnę przybliżyć Wam EP'kę "Reverse Sexuality". Krążek stworzony w klimacie Psychedelic Trance.
Poniższe link'i do SoundCloud'u to tzw. Snippet'y (skróty). Pełne wersje utworów dostępne są na Deezer lub Spotify.
Proszę...


https://www.deezer.com/en/album/68140412
https://open.spotify.com/album/5Jqmz1WdeYH4P8qLUEwglo






RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - AlexStr. - 29.12.2018

Epka z niesamowitym klimatem! Słuchałem z deezera. Bardzo dobrze przypilnowany miks z bogatymi teksturami. Złożone dźwięki tu zapodałeś! Roll basy na szóstkę. Pierwszy kawałek wymiata, pomysł z tymi różnymi odgłosami pierwsza klasa a wejście w 2.07 – wow! Drugi numer z tymi mantrowymi śpiewami też oryginalny. Dobry aranż - taki magiczno odurzający. Fajne sample wokali dobrałeś. Jest super kolego. Tak trzymaj!


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - damnscrth - 30.12.2018

Cześć Harper! No zajebiście połączyłaś ten psychodeliczny kwas z takim jakby orientalnym transem. I chociaz wolę ciebie bardziej w ciężkim - mrocznym wydaniu - taki dark ambient to ja nie będę się czepiał bo nie ma czego. ^P ^P Miks czysty, świetna panorama, masa się tutaj dzieje. Totalny bas. Poza tym zmiksowanie wokali tej babeczki z twoim też mi się podoba - powstala nawet nie tuzinkowa kombinacja. W pierwszym wałku bardzo leży mi tempo i taka wypasiona energia. Drugi jest bardziej chory - szamanka i "te rzeczy". xD xD Czadowa, mocna niebanalna produkcja. 5/5

PS.@ AlexStr. Shabboo to dziewczyna-kobieta-rodzaj żeński. LADY. Przejrzyj na oczy kolego!!! I'm watching you


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - Reverse Amx - 31.12.2018

Cześć, Aniu.

Powiem na wstępie, że nie jest to mój ulubiony styl jeśli chodzi o psy trance preferuje bardziej bigroomowe brzmienia pomieszane właśnie z rytmem basu psy trance coś ala „Timmy Trumpet”.

Pierwszy utwór, jest klimat tak specyficzny, że naprawdę godnie reprezentuje „Psy”, zwłaszcza jak wchodzą te wstawki vocali to w jakiś dziwny sposób trzymają one mnie w napięciu, groove jest zajebisty od talerzy, aż po bass, bo ten jest wyśmienity, Jednakże brakuję mi tutaj konkretnego „brejka”, żebym mógł chwilkę odsapnąć.

Drugi utwór, Ma wszystko to co pierwszy ale ma też klimatyczny break jest moc.

Słyszę tutaj profesjonalna robote na piątkę.

@Bardzo mi się podoba nazwa tej Epki ^D^D

Wszystkiego dobrego w nowym roku i czekam na więcej.

PeaceBeer


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - Fantasmagorian - 1.01.2019

Witaj Aniu,
Z ogromną przyjemnością dokonałem odsłuchu Twoich utworów. Na temat aspektów technicznych nie będę się wypowiadał, ponieważ zrobiłaś to perfekcyjnie. W końcu SHABBOO HARPER = pełen profesjonalizm = wysoki poziom twórczy. Bardzo podobają mi się Twoje wokalizy i frazy. Ogromny szacunek i pokłon w Twoją stronę, że nie korzystasz z gotowych sampli tylko wszystko nagrywasz sama.

Jeśli chodzi o same pomysły użyte w utworach to nie ukrywam, że są bardzo różnorodne a kawałki nasiąknięte przeróżnymi motywami. Wyczuwam masę włożonej pracy. Brawo Aniu za poświęcenie i wypuszczenie naprawdę porządnych "produktów" marki SHABBOO HARPER.

PS Masz w planach w najbliższym czasie stworzyć coś ambientowego, z dużą ilością wokaliz? Jeśli tak to ja już zacieram ręce i masuje uszy - bo wprost doczekać się nie mogę takich kompozycji w Twoim wykonaniu. (Chyba, że coś przeoczyłem i już powstało?)

Pozdrawiam i mega udanych tworów Twojej wyobraźni Ci życzę - tak jak dotychczas :) I ciągłego stanu artystycznego uniesienia w 2019 roku :)


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - XTH - 1.01.2019

Ep pełna energii, nie ciężko stwierdzić że epka jest dobrze zrobiona, lecz cóż to za nowość u naszej Shabboo, jeszcze nie słyszałem nic złego wypuszczonego spod jej skrzydeł, doskonale odnajduję się w tym co robi. W Twoich utworach bardzo podoba mi się przestrzeń, pomimo energicznej stopy wokal doskonale się oplata między uderzeniami. Wokal na najwyższym poziomie, szczególnie podoba mi się ten drugi "Ayham Si Ghael" specyficzny przez "tło" jakie zostało zastosowanie i jeszcze raz dużo energii. Playlista na spotify wzbogaciła się o kolejną dobrą Ep. Życzę dalszych sukcesów i powodzenia!


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - Kaper - 2.01.2019

Miks bardzo czyściutki, panorama i eq to sam miód dla mych uszu, ten acid bass idealnie się tam kręci, wokale dodają obu utworom magii. Osobiście pierwszy utwór mi siadł znacznie bardziej niż drugi. W drugim jest ciekawy ACID i refren. Oba utwory pełne energii tylko nasuwa mi się jedno pytanie... Czy Ty przypadkiem nie tworzyłaś ambient??
Ode mnie idzie 5, zasłużyłaś! Dobra robota! A i co u Ciebie jest wspaniałe to to, że zawsze u wszystkich zostawiasz bardzo pomocne i konstruktywne komentarze. Mam nadzieję, że forum się odwdzięczy :)
Pozdrawiam Shabboo! :)


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - Mocade - 5.01.2019

Ocena na podstawie samych snippet'ów. W pierwszej ścieżce ten acid robi niezłą robotę, ponadto sekcja w którym się znajduje jest fajnie przygotowana pod ta następną, znacznie żywszą. Całokształt dynamiczny, zbalansowany, przestrzenny. Precyzja wysokiej klasy. Druga ścieżka: w podkładzie słychać bardzo podobne rozwiązania jednak gratulacje za pełne użycie wokalu, jest znacznie bardziej dojrzały niż przypuszczałem. Można jednak zapytać czemu czasem odbiegasz nim o te pół tonu od podkładu jak np. w 1:45? Domyślam się że prawdopodobnie zabieg celowy, choć ta rozbieżność wywołuje lekki grymas na twarzy. Zostawię piątkę z szacunku do włożonej pracy zarówno tu jak i na forum, choć jeśli miałbym możliwość to najwyższą notę zostawiłbym na krążku z kwiatem. Gratulacje z okazji napisania 5000 postu.

Pozdrawiam.


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - Wasp - 6.01.2019

Alle super klimat.. podkład cudny a Twój wokal jak widać sprawdza się w każdej stylistyce
ten drugi wolniejszy kawałek wydaje się być mniej trancem a bardziej acid techno - jak hardfloor
a te hinduskie wokale to też ty? bo są super


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - tks21 - 7.01.2019

Pierwszy utwór kojarzy mi się z jakimiś narkotykami lub dopalaczami, wyszedł Ci bardzo ciekawy klimat Aniu :) w 1:07 przypomina mi trochę muzykę w stylu Mortal Kombat :P Na serio udany projekt. PS. Podobają mi się te cykacze, dodają one energii perkusji

Drugi utwór fajna wstawka na początku trochę jak z gry komputerowej :) Ciekawy wokal, kojarzy mi się z hindusami lub trochę egipcjanami :) Przepraszam, że o nim krócej napisałem, wszystko mi się podoba od strony technicznej i aranżacyjnej

Robisz wspaniałe utwory, chylę czoła! :D :)


5/5


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - AlexStr. - 19.01.2019

Sorki,że tak późno!! Po pierwsze najmocniej przepraszam cię Shabboo za moje niedopatrzenie, iż jesteś kobietą czyli tutaj Lady. Biję się w pierś!
Po drugie po przejrzeniu sie forum całkowicie zgadzam się z kolegami wyżej że jesteś niesamowicie profesjonalna w tym co robisz i Twój wklad w to forum - mega konkretne i pieknie napisane komentarze to klasa sama w sobie. Podziwiam Twoją wiedzę i talent. Tworzysz wspaniałe, bardzo ciekawe i dopracowane na tip top produkcje. Także chylę czoła. I jeszcze raz bardzo cię przepraszam za tą niefortunną gafę. Serdecznie pozdrawiam!!!


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - flang3r - 26.01.2019

No proszę, kobieta o wielu talentach :)

Jest klimat psychodeli, od razu przypomniałem sobie moją wizytę na Camden Town w Cyberdogu i Hexagonie lata temu.

Pierwszy kawałek - jeśli mam się do czegoś przyczepić, to ten arp bass odrobinkę głośniej. Mam wrażenie, że ktoś tam przykręcił basy a podkręcił wysokie. Czułem się jak po przeczyszczeniu uszu u Laryngologa - nagły szok, że wszystko tak czysto brzmi :)
Drugi kawałek - podoba mi się ten orientalny klimat, mimowolnie ten breakdown kojarzy mi się trochę z Prodigy - Smack my bitch up. Stylistyka utworu inna, ale klimat podobny, co jest oczywiście plusem.

PS. Właśnie sobie uświadomiłem, że napisałaś 100 razy więcej postów niż ja :P


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - droom - 27.01.2019

1. Kurcze jak to zapiernicza, na moje ucho jest ponad 150 bpm, i widziałbym to bardziej w 145, no ale...
Brzmienia klasyczne, takie jak uwielbiam, gate'y na voxach miód.
Klimat bardzo agresywny, ale mam wrażenie chaosu, jakby za dużo wszystkiego było napchane. Próbuje się na czymś skupić a tu bęc wchodzi już nowa sekcja. Za całokształt i realizacje 4ka, bo naprawde brzmi to dobrze, ale...
2. Zaczyna się kosmicznie, vocale robią robotę, uwielbiam taki klimat, można odlecieć...ale to wejscie w 2.45 jakby z innego utworu, strasznie jakby tonacja melodii do vokali mi nie spasowała. I znowu się powtarza syndrom chaosu, przeplatających się kwaśnych dźwięków, które niestety nie tworzą wspólnie spójnej całości.
Ten gatunek nie wybacza blędów, albo brzmi coś pro, albo z kilometra czuć że ktoś ma jeszcze lekcje do odrobienia.
Za całość mocna 4ka
Pozdrawiam
DrooM


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - michxxy - 27.01.2019

No zgodzę się - Shaboo masz talent. Z tego co widzę na chmurce robisz nie tylko w różnych gatunkach ale potrafisz się w tym odnaleźć na 100%. Dla mnie świetna produkcja!! Całośc ma niesamowite tempo i nie tuzinkowe kwasy. Te dźwięki wprowadzone i opracowane są na maksa. Wstawki wokalne fenomenalne - nadają takiego mocnego i także tajemniczego brzmienia. Najbardziej podeszły mi przejścia - tonacje w punkt. Mi siedzi! Materiał jest spójny ale także miejscami fajnie go urozmaiciłaś jak na gatunek przystało. W jedynce super wstęp i później odlotowa progresja. Prawdziwa psychodelia!! Dwójeczka kupiła mnie klimatem - bardzo ładny drop. Nie da się przy tej epce nudzić. Miksy dopilnowałaś w każdym szczególe. Dla mnie bomba!!! Leci piona! :D Beer


RE: Shabboo Harper - Reverse Sexuality EP - cinekkk1 - 1.02.2019

Czytam Twoje Bio na soundcloudzie, a tam pisze, że zaczęłaś produkcję muzyki w 2016 roku, czyli masz około 2-3 lata stażu, i naprawdę wysoki poziom, jestem pod wrażeniem. Ja jak miałem taki staż, to moje utwory miały poziom o kilka ładnych klas niżej od Twoich teraz i nawet nie ma co porównywać :). Widzę, że te utwory były wydane w jakimś labelu, ale nie widzę, żeby miały jakiś support od DJ'ów w radioshow, a szkoda, bo te tracki na to zasługują. Oba kawałki bardzo mi się spodobały, są na naprawdę wysokim poziomie, i wielki plus, że nie są one takie szablonowe, tylko mają ciekawą budowę i aranżacje. Teraz na rynku muzycznym jest tyle powielania schematów, a u Ciebie jest coś świeżego, z nowymi pomysłami, może spróbuj wysyłać utwory do jakiś markowych labelów? Ode mnie zasłużone 5/5!