MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Piorun - Zło Do Braku - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Piorun - Zło Do Braku (/temat-hip-hop-piorun-zlo-do-braku)



Piorun - Zło Do Braku - INFERNO - 27.01.2019

Przy kawach siedziałem i tworzyłem no i to stworzyłem jak można to jakieś komentarze...

AUTOR : PIORUN
GATUNEK : RAP
CZAS TRWANIA : 9:25






RE: Piorun - Zło Do Braku - MariQ - 27.01.2019

Piorun jest tylko jeden, kto oglądał Ślepnąc od świateł ten wie ;)
Kawałek jest nawet ok
Ten lead jest nieco zbyt szorstki
Przydałoby się uwydatnić perkusję w miksie
Największy problem to aranż... Nie przesłuchałem całości bo życie jest krótkie, ale przeleciałem pobieżnie cały kawałek i tu się absolutnie nic nie dzieje. 9 minut to jest absolutnie za dużo. To co masz nadaje się na jedną, góra dwie. Słychać że chciałeś różnicować melodię, dodawać rzeczy, ale to na nic, jeśli nie masz tu jakiegoś kontrastu - sekcji bez tego leada, z nieco innym klimatem, która co jakiś czas dawałaby oddechu. Nawet wtedy jednak nie powinieneś przekraczać 5 minut, to nie metal ;)
Kawałek trwa 9 minut a nie dałeś rady wcisnąć żadnego outro, po prostu się urywa, jak to jest?
No i niespecjalnie widzę na tym bicie wokal szczerze mówiąc. Na tak długi instrumental jest tu za mało treści.


RE: Piorun - Zło Do Braku - banglabejs - 28.01.2019

Zdecydowanie za długo, tymbardziej że wrzucasz to na forum by poczytać opinie to ludziom się nie będzie chciało sprawdzać czegoś takiego. Jak masz luźną pętle lub gotowy beat i chcesz tutaj go poddać ocenie to robisz szybki aranż: intro - zwrotka - refren - outro i masz 2 minutowe demko. Inaczej jest w przypadku skończonej produkcji tzn w pełni zaaranżowany z wokalami (lub bez wokali) utwór - wtedy 3 - 5 minut jak dla mnie ma sens.

A sam bit ? :E
No jest ciężko, tak Ci powiem. Ten lead miał potencjał... Przez pierwsze 10 sekund, później przez to że tak ciągle gra robi się męczący.
O ile lubię długie budowanie napięcia przed fajnym dropem, tak tutaj jest to zwyczajnie nudne. Przez półtora minuty grają dwa instrumenty jedną żmudną melodie poczym wjeżdża ledwo słyszalna perkusja która niezbyt współgra z melodią.

Szału nie ma, ale to chyba Twoje pierwsze ruchy w robieniu muzyki. Produkcja na 2* a trzecią dam do motywacji ;)

Pozdrooo!


RE: Piorun - Zło Do Braku - ZaRaz2001 - 29.01.2019

Kolego, zepsułeś mi własnie uszy i wisisz mi nowe. Nie ucz się tak.


RE: Piorun - Zło Do Braku - INFERNO - 29.01.2019

Faktycznie za długo jak na 9 minut mogłem go zrobić na 3 minuty i perkusja ta co jest będzie usunięta i wstawiona nowa...dźwięki instrumentów w bicie są dobre instrumenty które wybrałem są fajne i można by było jeszcze trochę pokombinować w tym...
urozmaicenie rozszerzę... na tą chwilę jest i tak okej to co zrobiłem starczy na 3 minuty...
ale warto coś jeszcze dodać...klimat bitu mi się podoba...
przyda się żebym posiedział nad master żeby wydobyć lepsze brzmienie...
za kilka dni będę ten bit udoskonalić...

ZaRaz2001 idź do Laryngologa... zepsułem ci właśnie uszy? niby czym?


RE: Piorun - Zło Do Braku - tomalmc - 30.01.2019

za dlugie intro, montonne, ma to potencjal aczkolwiek trzeba by bylo nadac troche kolorytu tej petli zeby po dluzszym przesluchaniu nie powodowala krwawienia z uszu jak to ZaRaz napisal, pracuj dalej bo jest progress w skali do tego co tu wrzuciles po raz pierwszy kontunujac az do tego kawalka, ale to nadal nie jest to co "sluchacz" czy tez raper chcialby otrzymac jako finalny produkt. keep hard working and all will be good :)


RE: Piorun - Zło Do Braku - INFERNO - 31.01.2019

tomalmc dobrze mi też tłumaczysz ta pętla faktycznie za często się powtarza...
z tej wtyczki w której jest ułożona pętla trzeba by było ją czasami włączyć w granie czasami wyłączyć no i z tej wtyczki ułożyć kolejną pętle która się łączy w istniejącą pętle także chociaż dwie pętle...nawet z 3 że było jeszcze fajniej...
a w bicie urządzę tak by było jakieś wstęp "intro" przejścia i jakieś zakończenie...
no jeszcze trochę roboty jest...
i na 100% perkusja ta co teraz jest to usuwam, wstawiam nową z jakimiś mocnymi uderzeniami bębnów dobrymi cykami itd...ważne żeby były wyraźne i solidnie uderzone...
pomysłów na to mam trochę na to żeby było wszystko okej...będzie się robić.
za kilka dni dam wersję ulepszoną i tyle...


RE: Piorun - Zło Do Braku - tks21 - 13.02.2019

Tak jak mówili przedmówcy intro zbyt długie, ale chyba progres jest jakiś, ma to potencjał, dość oryginalnie wyszło 3 ode mnie ale chyba to wygląda na początki z produkcją muzyczną. Nie jest to takie złe jak mówi średnia moim zdaniem :) Pozdro