MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Mvvl - Road to Tibet - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Mvvl - Road to Tibet (/temat-techno-mvvl-road-to-tibet)



Mvvl - Road to Tibet - ralg - 28.01.2019

Kolejny numer który (całe szczęście) udało mi się skończyć kilka dni temu. Utrzymany w techno klimacie z elementami nawiązującymi do dalekiego wschodu. Nietypowe połączenie, ale o to chodziło ^D Ostatni problem jaki napotkał mnie przy wrzucie, była jakość utworu na SC. Metodą prób i błędów grzebiąc przy ustawieniach eksportu udało się osiągnąć kompromis, chociaż i tak słyszę gdzieniegdzie jakieś artefakty. Miłego odsłuchu ^^




Brak prefixu, poprawiam

Wystawiono przez Knifeman dnia 4.02.2019 o 21:07:09



RE: Mvvl - Road to Tibet - djdomenek - 28.01.2019

Bardzo przyjemnie mi się słuchało tego utworu. Miks jak dla mnie jest czyściutki, słychać najdrobniejsze szczegóły.
Nie wiem jak postępuje się z hatami w tym gatunku, ale trochę bym z nimi pokombinował miejscami głośnością, dla większego urozmaicenia.


RE: Mvvl - Road to Tibet - PureInstinct - 28.01.2019

Miks jest tutaj wyborny - cieplutki i dosyć gęsty bass ustawiony inteligentnie w tle dając dobry efekt głębi, dobra panorama, świetny rysunek i izolacja dźwięków - każdy dobrze słychać i mimo to są spójne i sklejone w otoczeniu.

Jednak mam duże wątpliwości co do całego pomysłu i aranżacji. Berlin Techno ma duże pokłady minimalizmu w swojej strukturze itd. jednak tutaj jest to aż przesada. Każdy kolejny, klepany bar utworu nie wyróżnia się prawie niczym nowym, dokładany jest tylko jakiś kolejny mały element. Jednak tych zmian i zabawy w całej aranżacji jest zupełnie za mało, zamiast wciągać w swój świat i wprowadzać w trans - nuży i po chwili już nudzi. Brakuje inteligentniejszych zatrzymań, jakiegokolwiek napięcia podczas breakdownu, zwykłego risera lub coś co da nam satysfakcję i ulgę po wejściu ponownie w groove techno, jakiejś zabawy między wierszami stopy. Mało, mało.

Miks się broni bardzo dobrze - ale co z tego, jeżeli jest on bez duszy? Poprzedni twój utwór Ralg mnie uwiódł i zdecydowanie bujałbym się w bydgoskim 'mózgu' przy nim, bo kocham techno, ale tutaj niestety gra pustka.


RE: Mvvl - Road to Tibet - ralg - 28.01.2019

@PureInstinct
Siedzac przy tym projekcie mialem chwile zawachania zeby wywalic go do smieci, czegos jednak ciagle mi brakowalo. Pare rzeczy poprawialem z biegiem czasu, ale praca nad nim stala sie meczaca :D Rowniez za sprawa laptopa, gdzie zuzycie procka siegalo ponad 100% i slyszalem jedynie trzaski i harczenie. Dzieki za te slowa, na kazej opinii sie ucze :) Musze zebrac sily i napewno wroce z czyms swieżym ^^


RE: Mvvl - Road to Tibet - nemek - 29.01.2019

ralg jak dla mnie bardzo fajne, miks jest czysty, styl u mnie trafia w 100% minimum srodków maksimum przekazu... jestem za !!! 5


RE: Mvvl - Road to Tibet - Wasp - 4.02.2019

deep techno.. lubię to brzmienie tr-606 hi-hat
słucham i czekam na te wschodnie akcenty
(jakiś czas później)
niestety nie usłyszałem tych wschodnich akcentów
a może nie chodzi o tradycyjną muzykę Azji, tylko o azjatyckich producentów techno?
w każdym razie fajnie się słuchało


RE: Mvvl - Road to Tibet - Mocade - 9.02.2019

kawałek można było skończyć już na czwartej minucie, nie ma zbyt wielkiej różnicy w kolejnych sekcjach, no ale miks oraz fragment 2:50-3:50 jest spoko. Staraj się jednak na następny raz upchnąć odrobinę więcej kontentu, 7 minut na obecną zawartość brzmi zbyt.. rozciągle. Trójka.

Pozdrawiam.


RE: Mvvl - Road to Tibet - damnscrth - 19.02.2019

Kolega Mocade nawet całkiem udanie podsumował ten numer a to że znalazłeś się w topce to dla mnie totalne NIEPOROZUMIENIE!!! Zgroza! ^P xD


RE: Mvvl - Road to Tibet - Voel - 17.03.2019

Cześć
Dźwięki ciekawe, mam nadzieję że Ty je wykręciłeś, ale trzeba przyznać, że w tracku mało się dzieje. No wiadomo w techno nie może być jakichś wielce rozbudowanych melodii, ale to co jest, sprawia, że jestem nie usatysfakcjonowany. Jak koledzy wyżej, mało treści jak na tę długość, bo to jednak muzyka 'taneczna', a nie ambient. Daję 3+(3) Pozdrawiam


RE: Mvvl - Road to Tibet - Sajtrus - 17.03.2019

Jak to się ścisza? Kiedy się skończy ta wojna , kto głośniej nagra? Poza tym bas i stopa na moich słuchawkach rozwala mi czaszkę. Czy w muzyce teraz tylko ten side chain jest najważniejszy? I żeby fura podskakiwała od tego basu? No i faktycznie słaba aranżacja, no może poza tymi samplami z Dalekiego Wschodu. 3/5