MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Hunch - Fell Alive - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Hunch - Fell Alive (/temat-hunch-fell-alive)



Hunch - Fell Alive - HunchBread - 6.02.2019

Cześć wszystkim!

Baaaardzo dawno się tutaj nie udzielałem, lecz czas najwyższy się przełamać sam przed sobą i pokazać efekty swojej pracy. A bardziej pytanie o feedback...
Tak więc jestem otwarty na każda opinie, jeśli tylko miała by ona mi w jakiś pomóc się rozwinąć!

Z góry dzięki!

Lind do soundclouda - bo prywatnie to link wywala ;/


RE: Hunch - Fell Alive - Wasp - 7.02.2019

fajni ci wyszło połączenie akordów z basem. cho oto że grają w tym samym czasie i razem dobrze brzmią


RE: Hunch - Fell Alive - fonque - 7.02.2019

Nie wypowiadam się co do miksu, ale bardziej aranzacji. Non stop to samo na jednej melodii i akordach. Powinno byc coś co nutę wzbogaci czy to w intro czy po dropie. Mógłbyś też melodię poprawic tzn, nie żeby była ta sama tylko powiedzmy to co masz + podobna melodia ale na zasadzie pytanie-odpowiedz. To wiele wprowadza świeżości i ciekawości w takich trackach houseowych/progressive


RE: Hunch - Fell Alive - Fly - 8.02.2019

Powiem Ci, że kawałek ma to coś. Spoko melodia, świetny bass( bardzo przypomina najnowsze produkcje dropgun). Gdyby trochę nad tym jeszcze posiedzieć mógłby wyjść naprawdę dobry utwór. Głownie chodzi mi o leady, które delikatnie nie mają wyrazu, no i całości brakuje odrobiny powera. Póki co 4/5,ale jest potencjał na maksa ;)


RE: Hunch - Fell Alive - BiggySee - 10.02.2019

Jeśli chodzi o sam pomysł jak najbardziej na plus. Podoba mi się dobór dźwięków, jest żywo.
Przestrzeń dobra, wykonanie dobre. Ja nie mam się czego przyczepić. Jakimiś voxami by można wzbogacić trochę tło. I byłoby 5/5 a tak zostawię mocne 4.


RE: Hunch - Fell Alive - HunchBread - 11.02.2019

WaspXT - dzięki! Gdy dłubałem w abletonie, kombinowałem własnie z tym połączeniem i wyszło coś takiego no i KLIK... Musiałem skończyć :P

fonque - Cóż... chyba jestem zmuszony przyznać Ci rację. Będę musiał pozmieniać nieco, lub też dodać pewne elementy, i już chyba wiem co :P

Fly - Przyznaje, że bass z akordami gra pierwsze skrzypce. A co do leadów... Sugerowałbyś wysuniecie ich bardziej do przodu, jakiś extra layer czy może bardziej skompresować?

BiggySee - To zabawne, że o tym wspominasz bo jakieś 4 wersje wstecz (to jest wersja 1.11) miałem vocal chopy zrobione z vocalu Krewella - Feel Alive (dlatego też tytuł został), lecz stwierdziłem, że gdybym chciał to wydać to ktoś mógłby się przyczepić. A drugiego dobrze siedzącego vocalu nie znalazłem.


RE: Hunch - Fell Alive - Fly - 12.02.2019

@HunchBread zobacz jak to wygląda w produkcjach brooksa, dropgun. Tam też są mocne bassy, ale wybijają się one odrobinę mniej, bo przykrywają je mocne leady. Na twoim miejscu pokombinowałbym coś z tym ;)


RE: Hunch - Fell Alive - BiTwin - 8.03.2019

Dla mnie również bardzo ciekawa produkcja, naprawdę nie ma się do czego przyczepić, noo może jedynie w dropie główna linia melodyczna powinna się ciut bardziej wybijać, poza tym fajnie, lekko, na moje ucho świetny porządek w miksie. Możesz na masterze odrobinę podbić wysokie tony, tak jak napisał Fly wypracować większy power utworu, gdzie osobiście zrobiłbym to kompresją, ale okrutnie z głową żeby nie sprasować całości zbytnio, bo straci swój klimat. Jeśli to doszlifujesz to będzie naprawdę dobre. Nic, tylko szukać labelu ;)
Pozdro! :D